Vajinismus Ankara


Vajinismus Hastalığı Nedir?

Cinsel ilişki sırasında vajinanın istemsiz kasılması sonucunda cinsel birleşmenin tam olarak sağlanamaması ile gelişen bir ‘cinsel fobi’ yani cinsel ilişkiye girme korkusudur.

Vajinismus Nasıl Teşhis Edilir?

Vajinismus tedavisine başlamadan önce sorunun kaynağını teşhis etmek, uygulanan tedavinin başarısını direkt olarak etkiler.

Vajinismus Hayatı Nasıl Etkiler?

Vajinismus tedavi edilmediği takdirde hayatı derinden etkilemekte, kişinin cinsel hayatının yanında psikolojisini, evlilik hayatını ve sosyal hayatını olumsuz şekilde etkilemektedir.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavisi uygulayan profesyoneller jinekolog, psikiyatr ve diğer hekimlerdir. Daha sonradan hayal kırıklığı yaşamamak için cinsel terapiler konusunda bilgi ve deneyim sahibi, profesyonel

Vajinismus sonrası ilk ilişkiler

Vajinismus tedavi sonrası ilk ilişkiler genelde çok mükemmel olmayacaktır. İlişki sırasında ufak tefek ağrı ve batmaların olması normaldir. Kızlık zarı yapısına bağlı olarak bazı hastalarda hafif kanamalar bir kaç hafta sürecek şekilde olabilir, normaldir.

Vajinismus Tedavisi Olan Bir Rahatsızlıktır

Vajinismus Tedavisi, üzerine gidilmediği takdirde ömür boyu sürebilecek bir rahatsızlık için maksimum başarı oranına sahip bir süreçtir.

Vajinismus Tedavisi Olanlar Kendine Daha Çok Güveniyor

Vajinismusu kabullenmeyerek çözüm arayanlara göre, Vajinismus Tedavisi Olanlar psikolojik olarak da rahatlayarak daha fazla öz güven sahibi oluyor.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri nelerdir sorusu kadınlar tarafından sıkça sorulan ve uzman desteği almadan önce merak ettikleri bir konudur.

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus Tedavisi Nedir sorusuna verilebilecek en basit cevap, kadın cinsel organının cinsel birleşmeye izin vermemesi rahatsızlığının giderilmesidir.

Hipnozla Vajinismus Tedavisi

Hipnozla vajinismus tedavisi Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya'daki muayenehanemizde uygulanabilmektedir

Vajinismus Nasıl Teşhis Edilir?

Vajinismus nasıl teşhis edilir konusu rahatsızlığın tedavisinden daha önemli bir aşamadır. Bu aşamayla ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Vajinismus Hayatı Nasıl Etkiler?

Vajinismus hayatı nasıl etkiler ve çiftler arasında ne gibi sorunlara neden olur? Öncelikle Vajinismus tedavi edilmediği takdirde hayatı derinden etkilemekte

Vajinismus Tedavisinde Hipnoz Ne Kadar Etkili?

Vajinismus tedavisinde hipnoz ne kadar etkili bir yöntem sorusuna cevap verebilmek için klasik tedavi yöntemlerini ve süreçlerini incelemek gerekir.

Vajinismus İçin Çift Tedavisi Şart Mıdır?

Vajinismus problemi konusunda uzman yardımı almaya karar veren bireyler, Vajinismus İçin Çift Tedavisi Şart Mıdır sorusunu muayene öncesi merak etmektedir.

Vajinismus Tanısı Nasıl Konur?

Eşlerin cinsel yaşamından başlayarak ilişkilerinde derin sorunlar oluşturabilen vajinismus nedir ve Vajinismus tanısı nasıl konur? Kimlerde Görülür?

Vajinismus Tedavisi İçin Cerrahi Yöntemler

Vajinismus Tedavisi İçin Cerrahi Yöntemler, jinekolojik muayene sonrası uzman doktorların karar verdiği genital bölge operasyonlarıdır.

Vajinismus Tedavisi Var Mıdır?

Cinsel birleşmenin ağrılı gerçekleşmesi ve hiç gerçekleşmemesini yaşayan onlarca kadının vajinismus tedavisi var mıdır? tek merak ettiği sorudur.

İlişkiye Girememe Korkusu

İlişkiye girememe korkusu vajinismus tedavi edilebilen rahatsızlıktır. Op. Dr. İlhami atılgan Kliniği uygulamaları için tıklayın.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Başarılı uygulama lazer ile vajinismus tedavisi Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’nde gerçekleştirilmektedir.

Vajinismusu Yenmenin En Kolay Yolu

Vajinismusu yenmenin en kolay yolu, hastanın öncelikle bu rahatsızlığın tedavi edilebilir olduğunu bilmesi ve uzman yardımı almaktan çekinmemesine bağlıdır.

Vajinismus Tedavisinde Neuroformat Nedir?

Son dönemin dikkat çekici yöntemi olarak kabul gören vajinismus tedavisinde neuroformat nedir?

Vajinismusta Biofeedback Tedavisi Nedir?

Her geçen gün gelişen bilimin, hastalara sunduğu yeni yöntemlerden olan vajinismusta biofeedback tedavisi nedir?

Vajinismus Kimlerde Görülür?

Vajinismus kimlerde görülür sorusu merak edilen konulardan biri olsa da sosyal sınıf ve fizyolojik etmenler fark etmeksizin hemen herkeste karşılaşılabilecek bir sağlık sorunudur.

İlişki Sırasında Karın Ağrısı Neden Olur?

İlişki sırasında karın ağrısı neden olur? Cinsel ilişki esnasında ya da sonrasında yaşanan ve tıpta “disparoni” adı verilen şiddetli ağrı.

Vajina Kasılması Neden Olur?

Vajina kasılması neden olur? Cinsel ilişki esnasında kadının erkeği uzaklaştırması ve istemsiz kasılma nasıl olarak ortaya çıkar?