Medikal ozon tedavisi doğal antioksidan olan, doku ve hücrelerin oksijen yardımıyla tazelenmesi işlemidir. Ozon terapisi adıyla da bilinen "medikal ozon tedavisi"nde, tamamen oksijenden elde edilen ozon gazı kullanılmaktadır.

Ozon maddesi soluduğumuz oksijen içerisinde bulunmaz ancak atmosfer içerisinde yer alarak zararlı güneş ışınlarının yaşam alanımıza ulaşmasını engeller. Yakın geçmişe kadar sadece içme suyu dezenfektesinde kullanılan ozon maddesi, günümüzde kullanım alanını tıptan tekstile, sanayiden üretim sektörlerine kadar genişletmiştir.


Ozon Tedavisi Nedir Kimlere Uygulanır?

Ozon tedavisi tamamlayıcı bir sağlık çözümü olup, klasik tıbbi uygulamaların yanında destekleyici tedavi olarak değerlendirilmektedir. Ancak olumlu etkisi yadsınamayacak derecede fazla olduğundan, kullanıldığı sağlık sorunları her geçen gün yeni keşiflerle genişlemektedir. Ülkemizde medikal ozon tedavisi yöntemini tüp bebek tedavisinde ilk uygulayan ve dünya çapında yankı uyandıran başarılar elde eden Doktor İlhami Atılgan'ın ​Ozonla Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ozon terapisinin damar yoluyla, vücut boşluklarına, bölgelerine aşılanması, kupa veya torbalama gibi birkaç uygulama yöntemi bulunmaktadır. Tedavi seansının sayısı, hangi bölgelere hangi yöntem ile uygulanacağı ve dozajı eğitimini alan uzman doktorlar belirlemektedir. Ozon tedavisi uygulanması oldukça rahat olmasına rağmen, uzman doktorun tecrübesi ve seçilen doz tedavinin yararlı olması açısından önemlidir.

Ozon Tedavisinin Uygulandığı Hastalıklar:
  • Dolaşım Bozuklukları
  • Bağışıklık Sisteminin Kuvvetlendirilmesi
  • Fıtık ve Bel Ağrısı
  • Şiddetli Baş Ağrısı ve Migren
  • Diyabet (Şeker Hastalığı)
  • Cilt Bakımı, Sivilce, Egzama, Selülit, Varis Tedavisi
  • Bölgesel Zayıflama
  • Genital Bölge Mantar ve Tahriş Tedavisi
  • Sağlıklı Yaşlanma (Gençleştirme)
  • Menopoz ve İnfertilite


Ozon Tedavisi Görenlerin Yorumları

Ozon tedavisi gören hastaların tedavi süreciyle ilgili yorumlarına bakıldığında; en fazla dile getirilen konu semptom veya ağrılarında rahatlama hissettikleri, yaşam kalitelerinde artış yaşadıklarıdır. Yenilenmiş hissetme, tazelenmiş cilt yapısına sahip olma gibi durumlar da diğer ön plana çıkan tedavi yorumlarıdır. Ankara Çankaya'da bulunan kliniğimizde ozon tedavisi uyguladığımız hastaların neredeyse tamamından olumlu sonuçlar alarak, süreçten memnun bir şekilde uğurlamaktayız.

Tıbbi ozon kullanımının bir uzman doktor yardımıyla yapılması gerektiği, uygulanan çözeltideki ozon oranına tecrübe sayesinde karar verilerek başarıya ulaşılabildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle ozon tedavisi olmak isteyenlerin doktor seçimine özen göstermesi; ozon tedavisi fiyatları uygun olduğu için yetkisiz işletmeleri tercih etmemesi önerilmektedir.


Medikal Ozon Tedavisi Ankara

Tıbbi amaçla kullanılan ozon, saf oksijenin yüksek elektrik voltajıyla etkileşime girmesiyle ortaya çıkarılır. Tedavide kullanılan gaz bileşiminin yaklaşık %3 ile %5’i arasındaki değeri ozon, kalan kısmını oksijen gazı oluşturur.

Medikal ozon tedavisinin pek çok iyileştirici tesiri gözlemlenmiş ve gözlemlenmeye devam etmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, oksijenin hücre ve doku yapısına aktarılması, sivilce, bakteri, mantar ve virüsleri engelleyici özelliği en başta gelen örnekleridir. Ozon Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan randevu alarak sizin için en uygun yöntemi Op. Dr. İlhami Atılgan ile görüşebilirsiniz.