Tıbbi ozonun kullanım alanları

Tıbbi ozonun kullanım alanları konusuna değinmeden önce kısaca neden doğal bir yöntem olduğuna göz atalım. OZON maddesi adeta dünyamızın etrafında bir koruyucu kalkan görevi görerek; öldürücü etkiye sahip zararlı güneş ışınlarına karşı canlıları korumaktadır. OZON aktif bir oksijen olup, güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım akımlarının buluşmasıyla ortaya çıkar. En önemlisi Ozon kimyasal bir madde değildir. Soluduğumuz hava ya da saf oksijenden, dolayısıyla tamamen doğal yollardan üretilir. Bu özelliği sayesinde hammaddesi oksijen olan ozon; doğal tek dezenfektan konumundadır.

Tıbbi Ozonun Yararlı Etkileri

Dünyamızda sınırlı bulunan doğal kaynakların daha az kullanılmasını sağlayan ozonun tıbbi tedavilerde kullanılması ve yaygınlaşması için pek çok olumlu neden vardır.
Bilinen En Etkili Anti Oksidan Doğal Maddedir
Elde Edilmesi ve Kullanımı Güvenlidir
Çevre Dostun Bir uygulama Olup Herhangi Bir Atık Bırakmaz
İnsan Sağlığını Tehdit Eden Bir Özelliği Yoktur,
Kullanımı "Deneyimli Hekim Kontrolünde" Oldukça Kolaydır.

Yukarıdaki gibi avantajları bulunan ozon, benzeri özellikleri nedeniyle: İçme suları, Tekstil, Gıda, gibi çeşitli alanlarda dezenfektan olarak kullanılmaktadır. Tarihsel gelişimi açısından en yaygın kullanım alanı ise su arıtma ve dezenfekte işlemleridir. Ozon sayesinde güvenilir ve sağlıklı içme suyu elde edilebilmektedir. İnsan vücudunun 4'de 3'ünü oluşturan bir maddeyi zararsız olarak dezenfekte edebilmesi; ozonun ne kadar sağlıklı bir uygulama olduğunun en büyük göstergesidir.

Tıbbi Ozonun Kullanım Alanları

Kronik Yorgunluk Sendromu
Kas, Eklem Ve Romatizmal Hastalıklar
Deri Hastalıkları
Kadın Hastalıkları,
tüp bebek, menopoz
Detoks, Toksinlerden Arınma
Kanser Tedavisi Ve İyileşmeyen Yaralar
Bakteri, mantar ve Virüslerden Kaynaklanan Hastalıklar
Böbrek Fonksiyonlarını Düzelmesi
Göz Hastalıkları
Diş Hekimliği
Bağırsak Hastalıklar
Nörolojik Hastaları
Yaşlılıkta-Gençleşme Amaçlı
Sellülit Tedavisi
Stresle Mücadelede
Zeka Gelişimi
Ozon Tedavisinde Tüp Bebek
Ozon terapisinin ilk bakışta tüm hastalıklarda kullanılabileceği düşünülse de, aslında tedavi amacına uygun olarak doz ve süresinin planlanması sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle Ozon tedavilerinde doktor seçimi son derece önem taşımaktadır. Hastalığın iyileşmesinde olumlu katkıda bulunması için hastaya özel hikâye ve doz uygulanması, ideal tedavi süresine hassasiyetle karar verilmesi gerekmektedir. Tıbbi ozon uygulamalarında Türkiye'nin en tecrübeli doktorlarından olan Op. Dr. İlhami Atılgan'dan randevu alarak, Ankara Çankaya'da bulunan muayenehanemizde tedavi olabilirsiniz.

Ozon tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi doktorumuza danışmak ve sizin için ideal terapiye karar vermek için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.