Kulak, burun ya da dudakların yapısı kişiden kişiye değiştiği gibi vajinanın uzunluğu ve yapısı da kadından kadına farklılık gösterir ve “vajinada normal dudak uzunluğu nedir?” sorusu hekimlere sıklıkla yöneltilir. Aslında dünya genelinde standart bir uzunluk yapısı vajina için geçerli değildir. Öte yandan, hamilelik, doğum ya da menopoz dönemlerinde vajina ve vulva bölgelerinde değişimlerin gözlenmesi de normaldir. Çünkü psikolojik ve hormonal değişimlere karşı vajina görüntüsü yıllar içerisinde farklılaşmaktadır.

Değişimler kimi zaman görüntü olarak rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.  Bu nedenle de oldukça zahmetsiz ve pratik bir uygulama olarak labioplasti devreye girer.


Labioplasti ile Estetik Görünüm

Labioplasti tedavisi, iç dudak (labium minus) bölgesindeki anormal sarkmalara karşı yapılır ve lokal anesteziyle lazer yöntemi uygulanarak tercih edilir.  Uygulama, tamamen kadının günlük konforu düşünülerek yapılır. Üstelik, sağlık sorunlarını da giderir; çünkü sarkmalar nedeniyle iç dudak enfeksiyonları yaşanması muhtemeldir. Lazer uygulamalı labioplasti tedavisi ise sarkıklığı düzelterek enfeksiyona açık hale maruz kalan bölgeyi eski görünümüne kavuşturulur.


Vajinada Normal Dudak Uzunluğu Nedir?

Fiziksel yapı insandan insana göre değişebildiği için standart bir uzunluk veya boyut tanımı vajina için geçerli değildir. Herkesin vücut yapısına göre görünümde değişiklikler bulunur. Öte yandan vajina uzunluğu cinsel ilişki sırasında kadına acı veriyorsa ya da tayt ya da mayo gibi dar kıyafetler ile vajina dışarıdan çok belli oluyorsa kadın labioplasti tedavisini tercih edebilir. Estetik kaygılarla uygulanan labioplasti sayesinde vajina yeni görünümüne kavuşturulur aynı zamanda kişiye sağlıklı, temiz ve konfor hissi sağlanır.

İç dudak küçültme tedavisi labioplasti, oldukça pratik işlemler içerir.

Özetle labioplasti,
  • Lazer yöntemiyle uygulanır
  • Tedavi tek seans ile bitirilir ve yaklaşık 30 dakika ile bir saat arasında uygulama sonlandırılır
  • Lokal anestezi tercih edilir
  • Cerrahi müdahalede bulunulmaz. Bu sayede tedavinin uzun süreli, ciddi komplikasyonları yoktur
  • Ameliyat izi kalmaz


İç Dudak Estetiği Ankara

Görünümünden rahatsızlık duyan her kadının sorusu olan vajinada normal dudak uzunluğu nedir, Ankara Çankaya’daki Kliniğimizde cevap buluyor. Op. Dr. İlhami Atılgan’ın pratik ve rahat labioplasti tedavisi ile hem vajina ve vulva eski görünümüne hem de vajina istenilen uzunluğuna kavuşturulur. Tedaviye ilişkin merak ettikleriniz için kliniğimize randevu kaydı oluşturabilirsiniz.

Vajinal Estetik