Vajinal Estetik Soruları ( Genital Estetik ) Hakkında Merak Ettikleriniz

İdrar Kaçırma (Lazerle)

Vajinal Estetik Avantajları Nelerdir?

İşlem öncesi hazırlık gerektirmez, İşlem esnasında antibiyotik, ağrı kesici ihtiyacı olmaz. Başarı oranı yüksek, ayağa kalkış süresi hemen, kısa süreli bir uygulama olması nedeniyle anesteziye ihtiyaç yoktur. Enfeksiyon riski bulunmamaktadır.Uzman gerek görürse yapacağı hipnoz seansları da düzenleyebilir.

İşlevsel ve estetik açıdan düzeltilmiş bir vajinaya sahip olan kadınların vajinal daraltma ameliyatı sonrasında özgüvenlerinde artış olduğu görülmüştür. Bu durum çiftler arasındaki uyumu olumlu yönde etkilemektedir. Kolay ve kaliteli bir şekilde orgazm olmayı, cinsel ilişkiden yüksek oranda haz almayı sağlayan vajinal daraltma operasyonları bu sayede evlilik bağlarını da olumlu yönde etkilemektedir.

Lazerle İç Dudak Estetiği Kimlere Yapılabilmektedir?

Genetik sebepler, yaşlanma veya doğumlara bağlı olarak vajinanın iç dudağında sarkma meydana gelebilmektedir. Bu durumdaki hastalar için geliştirilen bir tedavi yöntemi olan lazerle iç dudak estetiği; son derece zahmetsiz bir işlemdir. Genital estetik görünümden şikayeti olanlar, iç dudakların büyük olmasından dolayı sürtünme ve tahriş gibi sorunlar yaşayanlar, dar kıyafet kullanmayı sevenler, sporcular ve bisiklet kullanıcıları, cinsel ilişki sırasında acı hissedenler ile iç dudakta simetri sorunu yaşayanlar bu uygulamayı tercih edebilir.

Aşk Kaslarını Tehdit Eden Faktörler Nelerdir?

Aşk kaslarının işlevini yerine getirememesine yol açan bazı nedenler bulunmaktadır. Hamilelik, doğum ve menopoz sürecinde aşk kasları gevşeyebilir, bu da cinsel ilişkiden alınan hazzı azaltır ve idrar kaçırmaya neden olur. Yeteri kadar egzersiz yapmamak aşk kaslarının çalışmamasına yol açar. Kilo ve obezite gibi sorunlar da aşk kaslarının işlevini kaybetmesine neden olur. Sigara içmenin yanı sıra bronşit ve astım hastalıkları da aşk kaslarını tehdit eder. Genel yaşam kalitesi dolayısıyla aşk kasları için de önemli bir kriterdir.