Son Gönderiler

 

Ankara Vajinal Sıkılaşma operasyonları için Op. Dr. İlhami Atılgan muayenehanesinde Er-YAG Lazer ile ağrısız, anestezi almadan ayakta uygulama yapılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan, sadece vajinal doku kalitesini artırarak, dokuyu sıkılaştıran bir yöntemdir.

İşlem sonrası istirahat veya ağrı kesici ihtiyacı olmaz. Cinsel perhiz tavsiyesi ise sadece bir haftalık bir süreçtir. Tedavinin baştan sona tamamlanma süresi 25 dakikadır.

Vajinal Sıkılaşma Sonrası Komplikasyon

Er-YAG Lazer uygulaması en rahat Vajinal Sıkılaşma yöntemidir. Tedavi olan hastalarımızda bu nedenle işlem sonrası herhangi bir komplikasyon görülmemiştir. Cerrahi operasyonlarla yapılan vajinoplasti ameliyatlarında ise tam tersi kanamaya bağlı enfeksiyonlar, ağrı şişlik gibi komplikasyonlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle doktor kontrolünde ve ilaç yardımıyla çok daha uzun bir iyileşme süreci bulunmaktadır.

Lazerle Vajinoplasti operasyonlarında ise anestezi de dâhil olmak üzere herhangi bir ilaç kullanılması gerekmemektedir. Yarım saatten daha az süren tedavinin ardından hasta normal yaşam koşullarına tekrar dönmektedir.

Diğer bir husus ise cerrahi müdahalelerden sonra 1-1,5 ay cinsel perhiz uygulanması gerekir. Lazerle Vajinal sıkılaşma tedavilerindeyse bu süre 1 haftadır.

Vajinoplasti Öncesi Hazırlık Gerekli mi?

İşlem öncesi hazırlık gerektirmez, İşlem esnasında antibiyotik, ağrı kesici ihtiyacı olmaz. Başarı oranı yüksek, ayağa kalkış süresi hemen olan bir tedavidir. Kısa süreli bir uygulama olması nedeniyle operasyon öncesi anesteziye ihtiyaç yoktur. Ameliyat kesiği veya dikişi olmadığından enfeksiyon riski de bulunmamaktadır. Uzman gerek görürse hipnoz seansları da düzenleyebilir.

Vajinal Estetik Neden Gereklidir?

Estetik operasyonların gerekliliği tamamen hastadan hastaya değişen kriterlere sahiptir. Kimi hastalarda fiziki rahatsızlıklara neden olabilmekte kimi hastalarda ise estetik kaygı nedeniyle kendine güven duygusunu zedeleyebilmektedir.

Gelişen teknolojilerin TIP biliminin hizmetine sunulmasıyla hasta dostu tabir edilen tedavilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle genital bölge şikayetlerinizle ilgili uzman doktorlara danışarak, sağlığınıza olumlu yansıyacak her türlü tedavinin yaptırılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Ankara Vajinal Sıkılaşma tedavisi veya diğer tabiriyle vajinoplasti ihtiyacı duyulmasında etkili olan faktörler:
1.       Cinsel ilişkiden haz alma problemi yaşanması
2.       Yine cinsel ilişki esnasında vajinada gevşeme hissi duyulması
3.       İdrar kaçırma şikâyetleri
4.       His kaybı yaratan durumlar
Olarak sıralanabilir.

Ankara Vajinal Sıkılaşma

Ankara Vajinal Sıkılaşma tedavisi yapabileceğiniz muayenehanemiz Çankaya’da bulunmaktadır. Operasyon öncesi randevu almak veya tedaviyle ilgili danışmak için bizleri telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Menü