Son Gönderiler

 

Cinsellikten haz duyamama, tatminsizlik gibi problemlerde anorgazmi orgazm olamama tedavisi ile problem ortadan kaldırılabilir. Anorgazmi kimi kadınların hiç orgazm olamaması veya zamanla çeşitli nedenlere bağlı tatminsizlik durumu olarak açıklanabilir. Rahatsızlığın kaynağı ele alındığında psikolojik problemlerin yanında fiziksel şikayetlere bağlı olabileceği de unutulmamalıdır. Bu konudaki net tanı jinekolojik muayene sonrası anlaşılabilmektedir.

Partnerler arasında problemlere neden olabilen cinsel uyumsuzluk ve orgazm olamama sorunları ile mücadele vermek gerekmektedir. Bunu doğal bir süreç olarak kabul etmek yerine kadınlar, tedavi uygulamaları ile cinsel birlikteliklerde uyum yakalayabilir, kendine güven duygusunu tazeleyebilirler.

Anorgazminin Fiziksel Nedenleri

Anorgazmi orgazm olamama tedavisi öncesi hem psikolojik hem de fiziksel analiz yapılmaktadır. Hastanın orgazm olamamasının nedeni eğer psikolojik değil ise rahatsızlık aşağıdaki nedenler başta olmak üzere fiziksel sebeplerden kaynaklanabilmektedir.

 • Diyabet rahatsızlığı
 • Kalp rahatsızlıkları
 • Omurilik yaralanmaları
 • Nörolojik rahatsızlık Multipl Skleroz
 • Yüksek tansiyon
 • Aşırı alkol ve sigara tüketimi
 • İlaçların yan etkileri

O Shot ve G Shot Uygulamaları

Yaşam koşullarına bağlı olarak aşırı stres veya eşler arası sorunlardan dolayı psikolojik anorgazmi durumu yaşanabilir. Diğer yandan hormonal bozukluklar, depresyon, eşle ilgili travmatik anılar, pelvik bölgedeki hasarlar cinsel problemlere neden olabilir. Doktorunuzun muayenesi sonrası teşhis konularak tedavi sürecinize geçilmektedir.

Kadının genital bölgesindeki uyarıcı noktaların hassaslığının arttırılmasını hedefleyen O Shot ve G Shot uygulamaları tüm bu problemleri aşmanız için yardımcı veya asıl tedavi yöntemi olabilmektedir. Bu tedaviler, vajinal orgazm sağlanabilmesi için kadınların G noktasını veya klitoris bölgesini uyarıcı bir etkiye sahiptir.

Cinsel birleşmede G noktası çok daha hassaslaşır ve tedavi ile hassaslaşan bölge sayesinde kadınlar hazza çok daha çabuk ulaşır ve cinsellikten keyif almaya başlar. O Shot tedavisinde ise klitoral bölgenin belirginleştirilerek daha kolay uyarılması sağlanır. Doktorunuzun uygun gördüğü her iki tedavi yöntemi de doğal uygulamalar olması nedeniyle yan etkisi olmayan tedavilerdir.

O Shot ve G Shot Farkı Nedir?

O Shot;

 • İç genital ve klitoral bölgelerine Platelet-Rich Plasma (PRP) enjekte edilir. PRP hastanın kendi kadının santrifüj edilerek elde edilen trombosit zengini plazmadır. Doğal, etkili ve zahmetsiz bir uygulamadır.
 • Her kadın için uygundur.

G Shot;

 • Kadınların G noktasının uyarılması amaçlanır.
 • Tedavide Hyalüronik Asit (HA) ya da yağ enjekte edilir.
 • Acısız, cerrahi müdahale gerektirmeyen ve yan etkisi olmayan bir uygulamadır.

Anorgazmi Orgazm Olamama Tedavisi Ankara

Günümüzde çekinme veya görmezden gelmeye bağlı tedavi olmama oranları azalsa da bu konuda çelişkide kalınmaması gerekir. Cinsel problemlerle mücadele edilmedikçe sorunlar vücudun olağan durumu haline dönüşerek kalıcı sorunlar olarak yer edinmektedir. Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’ne gelerek uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi alabilir ve O Shot ya da G Shot tedavilerini olabilirsiniz. Uygulamalarınızı sertifikasyonu olan Hekimlerde yaptırınız.

Menü