CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı

  1. Anasayfa
  2. Ozon Tedavisi
  3. CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı
Son Gönderiler

 

CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı, tedavi bölgesinde oksijen dolaşımını artırarak, iyileştirme etkisi yoğun olan, kandaki CGF hücrelerinin kullanılması yöntemidir. Olumlu etkilerinin gözlemlenmesiyle iki tedavi yönteminin bir arada kullanılması harika sonuçlar çıkarmakta; arzu edilen görünüm ve iyileşmeyi desteklemektedir.

Konsantre Büyüme Faktörü CGF (Concentrated Growth Factors)

Tıbbi uygulamalarda özellikle kalp ameliyatları yapılırken konsantre trombositlerin dokuların onarımı için son derece olumlu etkide bulunduğu gözlemlenmiştir. İlerleyen süreçte diş hekimlerinin implant tedavisinde de aynı faktörlerin etkilerini gözlemlenmesi sonucu laboratuvar çalışmalarıyla gelişimi sağlanmıştır. Bu sayede pek çok tıbbi alanda tedavi yöntemi olarak kullanılan CGF ve CD34 kullanımı yaygınlaşmıştır.

CGF (Konsantre Büyüme Faktörü) ve CD34 Nedir?

İlk keşfedildiği dönemlerde PRP (Platelet Rich Plasma-Plateletkök hücre tedavisi olarak kullanılmakta ve özellikle cilt gençleştirme uygulamalarında yaygın olarak tercih edilmekteydi. PRP ile kandaki pıhtılaşma hücreleri olan trombositler özel yöntemlerle açığa çıkarılarak tedavi bölgesine uygulanıyordu.

CGF-CD34 tedavisinde ise kandaki trombositler için daha detaylı aktivasyon işlemleri kullanılarak, isminde geçtiği gibi konsatre; dolayısıyla daha yoğun büyüme faktörü (CGF) ile kök hücre (CD-35) içeren plazma sıvısı elde edilmekte.

CGF-CD34 yönteminde elde edilen kök hücreler embriyolardaki kök hücrelerle aynı yapıda değildir. Ancak birden fazla doku türüne dönüşebilme özellikleri sayesinde cerrahi tedavilerde olumlu sonuç vermekte, cilt gençleştirmeyara iyileştirme gibi tedavilerde sıkça kullanılmaktadır.
cgf kök hücre ozon tedavisi

CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı

Genel kullanım alanı iskelet ve kas sistemi olan ozon tedavisi; ilk kez Op. Dr. İlhami Atılgan’ın uygulama çalışmaları ile birlikte ülkemizde ve dünya da Tüp Bebek tedavisinde ilk kez kullanılan bir tedavi yöntemi olmuştur.

Ozon tedavisinin metabolik enzim ve hormon regülasyonu, doğal anti-oksidan sistem, koagülasyon, oksijenizasyon ve dolaşım düzeni, immün sistem, hücre rejenerasyonu üzerine olumlu etkileri olmaktadır.

Mevcut olumlu etkileri üzerine Kök Hücre Tedavisi uygulanacak alanda önceden ozon tedavisi yardımıyla oksijen dolaşımının hızlanması sağlanır. Daha sonra kişinin kendi kanından elde edilen CGF-CD34 plazma sıvısı enjekte edilerek tedavi tamamlanmış olur.

Doktorunuzun tercihine göre CGF-CD sıvısının bölgeye enjeksiyonunun yanında kan yolu ile kişiye geri transfer edilmesi de uygulanan diğer bir tedavi yöntemidir.

CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı Yararları Nedir?

Yaşlanma ve ilerleyen yaşa bağlı olarak geç iyileşme süreci metabolizmamıza göre son derece doğal bir eylemdir. Bu doğal kabul edilen süreç nedeniyle her dezenformasyona uğrayan bölgeye, vücudumuz ani tepki vererek iyileşme sürecini hızlandırmaz.

Bu nedenle ozon yardımıyla yapılan kök hücre tedavisi gençleştirme (anti-aging) işleminde; henüz uygulandığı anda dahi etkisini hissettiren etkili bir tedavidir.

Diğer yandan kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, yaralanma, aşırı saç dökülmesi gibi sorunların yanı sıra Tüp Bebek ve Azospermi tedavisinde de bölgeye özel uygulama sayesinde yeniden yapılandırıcı hızlı iyileşme sağlanır.

CGF Kök Hücre ve Ozon Tedavisi birlikte uygulandığında:

  • Tedavi bölgesindeki oksijen dolaşımının hızlanmasında,
  • Kan dolaşımını olumlu etkisi için pıhtılaşmasında,
  • Hasarlı dokuların iyileşmesinde,
  • Hücrelerin büyümesi ve bölünerek çoğalmasında
  • Dokuların gençleşmesinde,

Etkin rol oynamakta, günümüzde her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır.

CGF Kök Hücre Tedavisi ve Ozon Kullanımı yardımıyla Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde oldukça zahmetsiz ve hızlı bir tedavi deneyimi yaşayabilirsiniz. Rahatsızlığınızla ilgili uygulanabilecek tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için bizleri arayabilirsiniz.

Menü