Son Gönderiler

Embriyo Transferinde Hipnoz, tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin başarı oranını artırıcı etkide bulunan ve yeni yeni yaygınlaşan bir yöntem. Yumurta ve spermlerin döllenme aşamasından sonraki ilk hali olan ebriyonun anne adayına transfer işlemi; tüp bebek tedavisinin en önemli evresidir.

Pek çok aşamadan sonra artık anneye transfer edilen embriyoların, ana rahmine tutunabilmesi gerekmektedir. Bu süreç çiftler için merakla beklenen ve genellikle stres yaşanılan bir andır. Embriyo Transferinde Hipnoz, çiftlerin daha uygun koşullarda bu sürece hazırlanmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Yaygın olarak tıbbi araştırmaların yapıldığı ABD, Kanada, İsrail gibi ülkelerde, hipnoterapi ile doğurganlık oranının artış gösterdiği istatistiki olarak gözlemlenebilmiştir. Bunun üzerine Tüp Bebek ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin hipofertility yöntemine ilgi göstermesiyle kullanım alanı da giderek yaygınlaşmaya başladı.

Embriyo Transferinde Hipnoz Nedir?

Embriyo Transferinde Hipnoz, transfer anındaki baskı ve gerilim gibi olumsuzlukları çok daha rahat koşullarda atlatabilmek için hipnoterapiye başvurulmasıdır. Tüp bebek tedavisinin en önemli aşaması olan embriyo transferinden önce:

  • Acaba Çocuk Sahibi Olabilecek miyim?
  • Tedavim başarıya ulaşacak mı?
  • Stres Yapmamam Söylendi Ancak Elimde Değil
  • Olumsuz Düşüncelerim Transferin Başarısız Olmasına Neden Olur mu?

gibi duygu ve düşünceler anne adaylarının üzerinde büyük bir baskı oluşturur.

Embriyo transferi sırasında, laboratuar koşullarında döllenen yumurtanın gelişmesi sağlanır. Bu gelişim sonucunda elde edilen embriyo ana rahmine transfer edilir. Fakat rahimde o andaki istemsiz, strese bağlı kasılmalar olabilmektedir.

Söz konusu stres, sağlığın her yönünde olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de istenmeyen sonuçlara neden olur. Anne adayının kendini rahat hissetmemesinden kaynaklı fiziki gerilimi, embriyonun ana rahmine tutunmasını olumsuz etkileyebilir.

Bunun gibi faktörleri en aza indirmek için hipnozun insan bedenini rahatlatan, kaygı ve endişelerinden sıyrılmasını sağlayan etkisine başvurulabilir. Şimdiye kadar yapılan tıbbi araştırmalar hipnozun bu olumlu etkisinin yadsınamayacak derecede başarı oranını yükselttiğini gösteriyor.

Embriyo Transferinde Hipnoz Ankara

Embriyo transferinde hipnoz tedavisi Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisinde ülkemizde büyük başarılara imza atmış olan Dr. İlhami Atılgan, hipnoterapinin faydalı etkisiyle tüp bebek tedavi sürecinizin en önemli aşamasına güçlü duygularla girebilmenize yardımcı olmaktadır.

Anne adayları hipnoz halindeyken gerçekleştirilen embriyo transferi, klinik gebelik başarısına ciddi katkı sağlamaktadır. Tedavi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için bizleri arayabilirsiniz.

Menü