Son Gönderiler

 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi 

Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olmak üzere iki tür kızlık zarı dikimi vardır. Geçici kızlık zarı dikimi kısa bir süre sonra kurulacak cinsel ilişkiler için önerilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise daha uzun bir süre sonra kurulacak cinsel ilişki için tercih edilir.

Geçici kızlık zarı dikimi kızlık zarının, toplumsal anlamları sebebiyle tercih edilen bir işlem olarak göze çarpmaktadır. Bekaretin ve saflığın sembolü olan kızlık zarının yırtılmış olması sorun oluşturabilir. Özellikle evlenilen gece, kızlık zarının yırtılmasıyla ortaya çıkan kanama bir ritüel olarak istenir. Kızlık zarı daha önce bozulan kadınlar için birtakım toplumsal ve bireysel sorunlar oluşabilir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? 

Geçici kızlık zarı dikimi, kızlık zarı artık dokusunun arka kısmına gizli dikişler yapılarak gerçekleştirilir. Parçalanan kızlık zarı yapıları dikişler yardımı ile birleştirilir. Yani vajina girişinin büzülerek küçülmesi sağlanır. Böylece, ilk cinsel deneyimden sonra vajinal kanama gerçekleşir.

Geçici kızlık zarı dikiminde özel ipler kullanılır. Bu ipler tamamen insan metabolizmasıyla uyumlu, organik materyalden yapılmıştır. Bu sayede, ilk cinsel birleşmenin tam bir benzeri meydana getirilmiş olur.

Genel olarak, operasyondan birkaç gün sonra ilişkiye girilmesi gerekmektedir. Çünkü birkaç gün sonra ilişkiye girildiğinde tamir edilen kızlık zarı yapıları, cinsel ilişki sırasında parçalanması kanar. Kanamanın miktarı kimi zaman az, kimi zaman da fazla olabilir. Bundan dolayı, geçici kızlık zarı dikimi çok güvenilir bir yol değildir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

 Geçici kızlık zarı dikiminin, sıradan bir insan tarafından anlaşılabilmesi mümkün değildir. Tespit edilebilmesi için ilk cinsel birleşmeden önce ayrıntılı jinekolojik muayene gerçekleştirilmesi gerekir. Tecrübeli ve yetkin bir hekim tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Tahlil ya da ultrason gibi kontrollerde de belli olmaz.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İyileşme Süreci

 Yeniden birbirine bağlanan dokularda düşük seviyeli ödemler meydana gelmesi normaldir. Ödemler ve ağrı da sık rastlanan durumlardır. Fakat bunlar gündelik hayatı ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek şiddette değildirler. Genelde birkaç gün içerisinde etkilerini yitirmektedirler. İyileşme sürecinin tamamlanması ise genelde 4 ila 10 gün arasında gerçekleşmektedir.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı, vajina ağzının giriş kısmında bulunan ince bir zar tabakasıdır. Zar tabakasının orta bölgesinde bir açıklık bulunur. Bu zar, her kadının doğumdan getirdiği bir yapıdır. Değişik kızlık zarı tipleri vardır. Kızlık zarı, kurulan ilk cinsel ilişkiyle yırtılır ve genellikle hafif bir kanama ve acı söz konusu olur. Kızlık zarının elastik olmadığı durumlarda zar yırtılmayabilir ve bundan dolayı da kanama olmayabilir.

Genital Siğil Tedavisi

Kızlık Zarının Yırtıldığı Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı yapılan muayene ile anlaşılır. Muayenenin dışında kesin olarak kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlama yolu yoktur. Hekim muayenesi ile vajinanın dış dudakları yana çekilir ve vajinanın ağzının net olarak görünmesi sağlanır. Hekim, bu sayede kızlık zarının bütünlüğünün korunup korunmadığını anlar. Kimi kızlık zarları yanıltıcı olabilir. Bundan dolayı hekim, büyüteç gibi aletlerle kesin tanı koymaya çalışır.

Kızlık Zarı Dikimi

Cinsel birleşmenin ardından yırtılan kızlık zarı iki şekilde dikilmektedir:

  • Geçici kızlık zarı dikimi
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Koşullarda Gerçekleştirilebilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi için herhangi bir koşula gereksinim yoktur. Estetik plastik cerrahinin teknolojik açıdan çok ilerlemiş olması, aynı hastada defalarca onarım yapma imkanı sunar. Uzun yıllar önce ilk cinsel deneyimini yaşamış olmak, kürtaj, doğum ya da plastik cerrahi operasyonlar bu işlemin önünde engel teşkil etmez.

Genital Siğil

Genital Siğil

 

Geçici kızlık darı dikimi söz konusu olduğunda ise bazı koşullar vardır. Kızlık zarının geçici olarak onarılabilmesi için eski kızlık zarı kalıntılarına ihtiyaç vardır. Cinsel yaşamın uzunluğu, cinsel ilişki sayısı ve ilk ilişkiden sonra geçen sürenin fazla olması, geçici kızlık zarı dikimini zorlaştırabilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimiyse vajina ağzını daraltan kızlık zarına benzeyen bir zarın yapılma işlemidir. İç dudakların birbirlerine bakan yüzlerinden hazırlanmış olan ince mukoza flepleriyle vajina girişinde bir köprü kurulur. Söz konusu köprü, vajina girişini daraltır ve cinsel birleşme esnasında köprü yıkılır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Ne Kadar?

 Kızlık zarının kültürel ve dini anlamları hesaba katıldığında, kızlık zarı dikimi işleminin kişinin hayatına etkisi daha net görülmektedir. Yanlış yapılmış bir dikim işlemi, bireylerin evlilik hayatına olumsuz yönde yansıyabilir. Operasyonu ucuza getirmek yerine, tecrübeli ve yetkin bir klinikte kızlık zarı dikimini gerçekleştirmek tavsiye edilmektedir. İlk muayeneyle birlikte hastanın özel koşulları belli olacak, böylece net bir fiyat konuşulabilecektir.

Menü