Son Gönderiler

 

Her gruptan kadının tercih ettiği genital bölge estetiği tedavileri, lazer uygulamalarıyla çok daha farklı boyuta ulaştı. Özellikle zorlu doğumların ertesinde, cinsel ilişkiden zevk alamama, genital bölgeden kaynaklı idrar kaçırma problemi, vajina kuruluğu ve çok daha fazla soruna, zahmetsiz tedaviler ile çözüm üretiliyor.

Dış Genital Estetik Uygulamaları

  • Labioplasti Uygulaması

Genital bölgenin iç dudak (labium minus) bölgesindeki sarkma ve büyüme özellikle dar kıyafetlerde vajinanın belirgin olmasına neden olur. Bu kabarıklık da kadınlarda rahatsızlık yaratır. İstenmeyen görünümün giderilmesi amacıyla yapılan operasyonlara labioplasti denir. Özellikle genç kadınların rahatsız olduğu iç dudak kabarıklığı sadece dar kıyafetler değil aynı zamanda mayo ve bikini giyiminde de sorun yaratır.

Labioplasti uygulaması kimi zaman estetik açıdan yapılabildiği gibi sağlık sorunlarından dolayı da uygulanabilir. Sarkık iç dudaklar korunmasız kalarak enfeksiyona açık hale gelir, bu nedenle de tedavi şart hale gelir. Labioplastı tedavisi, lokal anestezi ile yaklaşık 30 dakika içerisinde sonlandırılabilir.

  • Labium Majuslara Yağ ya da Dolgu Enjeksiyonu (Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması)

Vajina girişinin sağ ve solunu örten yapıların dıştaki kısmı labium majuslarda zamanla sarkma, incelme ya da renk solması gözlenebilir. Bu gibi durumlarda dudakların olması gereken boyuta getirilmesi ve iç dudakları örtmesi işlemi, labia majora büyütme operasyonu yapılır.

Uygulama, lokal anesteziyle, yağ veya dolgu enjeksiyonuyla gerçekleştirilir. Tedavi yağ dolgusuyla gerçekleştirilecekse, büyük dudaklara yağ enjeksiyonu, lipofilling uygulaması yapılır. Kimi durumlarda da Hyalüronik Asit (HA) dolgusu tercih edilir. HA farklı alanlarda ve estetik uygulamalarında kullanılan doğal içerikli bir yapıdır. İnsan vücudunda da bulunan HA sayesinde labia majora büyütme tedavisi uygulanabilir.

  • Pubis Estetiği

Bikini bölgesi olarak bilinen pubis bölgesi, dışarıdan belli olacak şekilde kabarık görüntüye sahip olabilir. Kabarıklığın eski görünümüne kavuşturulması için gerçekleştirilen pubis estetiği (puboplasti) ile çok kısa sürede bölge sağlıklı görünüme kavuşturulur.

Pubis estetiği tedavisinin eski uygulamalarında bölgeye sezaryene benzeyen kesi atılır. Günümüzde ise çok daha pratik uygulamalar ön plandadır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemler daha fazla tercih edilmektedir. Ameliyatsız yöntemler arasında liposuction ve lazer lipoliz yer alır. Uygulamalar lokal anesteziyle yapılır.

İç Genital Estetik Uygulamaları

  • Vajinoplasti (Vajinanın daraltılması)

En sık yapılan genital estetik uygulamalarından biri olan vajinoplasti sayesinde dokularda meydana gelen genişlemeler tedavi edilir. Doğumlar, yanlış uygulamalar, kilo değişiklikleri,  yaş kriteri gibi faktörler nedeniyle vajinal kanalda genişleme meydana gelir. Bu genişleme özellikle cinsel hayatta haz duygusunun azalması gibi sorunlara neden olur. Bunun yanında kadının günlük hayatını etkileyen sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Lazer yönteminin tercih edildiği vajinoplasti tedavisiyle sorunlar kalıcı olarak oldukça kısa sürede, cerrahi müdahale gerekmeden çözülür.

  • Hymenoplasti (Kızlık zarı onarımı)

Kızlık zarı onarımı kalıcı ve kalıcı olmayan (düğün öncesi) tedavi uygulamalarına sahiptir. Kadın sağlığına etkisi bulunmayan; ancak toplum baskısı nedeniyle önemini koruyan kızlık zarının kalıcı onarımı hymenoplasti ile yapılır. Hymenoplasti planlanan bir cinsel ilişki ya da evliliğin olmadığı durumlarda tercih edilir. Hymenoplasti tek bir seansta lokal aneztesi ile gerçekleştirilir. Vajinadan alınan doku ile canlı hymen yaratılmasıyla uygulama yapılır.

Genital Bölge Estetiği Ankara

Tercih eden kadın sayısının her geçen gün arttığı genital bölge estetiği uygulamalarıyla hem vajinanın görünümü düzeltilir hem de sağlık sorunları giderilebilir. Özellikle cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmayan tedaviler sayesinde kadınlar günlük hayatlarına ara vermeden, komplikasyon yaşamadan rahatlıkla sağlıklarına kavuşması mümkündür. Uygulamalara yönelik tüm detaylar için Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü