Son Gönderiler
Genital Bölge Hyaluronik Asit Dolgusu

 

Genital Bölge Hyaluronik Asit Dolgusu 

Genital bölge hyaluronik asit dolgusu kadınlarda yaşlandıkça labia majora (vajinayı çevreleyen dış dudaklar) bölgesinde meydana gelen doku kaybına bağlı gevşemeyi düzeltmek için uygulanan bir kozmetik tedavi biçimidir.

Genital bölge hyaluronik asit dolgusu sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği bir tedavi. Kadınların kendi bedenleriyle barışmalarını ve özgüven sahibi bireyler olarak hayatlarına devam etmelerini sağlar.

Genital Bölge Hyaluronik Asit Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Labia Majora Dolgusu

Genital bölge hyaluronik asit dolgusu labiyal şişirme ya da labia büyütme olarak da bilinir. Vajinal dış dudakların daha hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlar. Doğal yaşlanma süreci sonucu azalan kolajen üretimi, vücuttaki dokuların kırışmasına ve sarkmasına neden olur. Hamilelik, doğum ve menopoz gibi faktörler de labiada hacim kaybına neden olabilir.

Prosedür aşamaları sırasıyla şöyledir:

  • Labia majoraya hastanın rahatı için topikal bir uyuşturma kremi sürülür.
  • Doğal bir görünüm için labia majoranın çeşitli noktalarına dermal dolgu maddesi enjekte edilir.
  • İşlem sırasında Restylane, Perlane ve Juvederm gibi hyaluronik asit dolgu maddeleri kullanılır.

Vajinal dudak dolgusu yaptırdıktan sonra hasta kısa sürede sıradan hayatına dönebilir. Herhangi bir iyileşme süreci gerekmez.

Kimler Labia Majora Dolgusu Yaptırabilir? 

Hyaluronik asit dolgu maddeleri ile genital bölge dolgusu, labia majoraya genç bir görünüm kazandırmak isteyen, sağlıklı kadınlar için idealdir. Orgazm olamama ve düşük cinsel dürtü gibi psikoseksüel disfonksiyonları tedavi etmek isteyen hastalar için hyaluronik asit dolgu maddeleriyle genital bölge dolgusu önerilmez.

Vajinal Estetik Fiyatları Ankara

Hyaluronik Asit Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır? 

Hyaluronik asit maddesiyle genital bölge dolgusu yaptırmanın yan etkileri enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, şişme ve morarma şeklinde meydana gelebilir. Cilt altında küçük yumrular oluşma ihtimali de vardır. Fakat bu yan etkiler kısa sürelidir ve kaybolur. Uzun sürmesi durumunda doktora başvurulması tavsiye edilir.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? 

Genital bölgeye hyaluronik asit dolgusu tedavisinden sonra cinsel ilişki, tedavi edilen bölgeye dokunma veya masaj yapma, sauna ya da buhar banyosuna girme, soğuk suda yüzme; alkol, sigara ve egzersizler önerilmez. Genital uçuk öyküsü olan hastalarda hastalığın tekrarlanması ihtimali de vardır.

 

Menü