Son Gönderiler

 

Vajen bölgesinin görünümünden şikayet eden kadınların başvurduğu genital lazer uygulamaları kadınların hayat kalitesini düşüren sağlık sorunları için de çözüm üretir. İdrar ve gaz kaçırma gibi rahatsızlıklara çözüm üretilen yöntemler, estetik kaygılara da son verirken aslında kişinin kendine güven duygusunun kazanılmasını sağlar. Oldukça kısa süreli seansların birçoğu, cerrahi müdahale de gerektirmiyor ve zahmetsiz uygulamalarla vajen bölgesini eski görünümüne kavuşturuyor.Labioplasti ve Vajinoplasti Farkları

Lazerle Labioplasti Nedir? 

Lazerle labioplasti tedavisi, vajen bölgesinin iç dudak kısmına müdahale yapılan işlemleri kapsar. Labium minus olarak anılan iç dudak bölgesinde, yaşın ilerlemesi, normal veya zorlu doğum nedeniyle dudak sarkmaları gözlenebilir. Tayt, mayo gibi dar kıyafetleri giymekten çekinen kadınlar, genellikle vajinanın bu görünümü nedeniyle güvensizlik hissederler.

İç dudak kaslarının sarkmasındaki problem sadece estetik açıdan problem oluşturmaz, İç dudakların dış etkilere maruz kalması, enfeksiyon riskini de oldukça artırır.  Sorunun basit çözümü ise lazer yönteminin tercih edildiği labioplasti tedavisi sayesinde rahatlıkla elde edilebilmektedir.

Lazerle Vajinoplasti Nedir?

Lazerle vajinoplasti tedavisi ise estetik kaygılardan ötürü kadınların tercih ettiği; öte yandan bir dizi sağlık sorununu da sonlandırdığı zahmetsiz bir uygulamadır. Lazerin günümüzde bu tür tedavilerde kullanılması oldukça başarılı sonuçları çok daha kısa sürede elde edilmesini sağlar.

Doğumlar, hormonal ilaçlar ya da yaş faktörü nedeniyle vajina kasları gevşeyebilir. Sarkan kaslar nedeniyle vajina görünümü bozulur. Cinsel problemlere yol açan durum, kadınların partnerinden cinsel anlamda uzaklaşması ve kendine güvenini kaybetmesine neden olur. Ameliyat izi bırakmayan, cerrahi müdahale gerektirmeyen lazer yöntemiyle yapılan vajinoplasti tedavisinde, vajen bölgesi daraltılır. Bu sayede vajina bölgesinde sıkılaşma sağlanır. 

İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen; ancak kadınlardaki oranın oldukça yüksek olduğu idrar kaçırma hayat kalitesini ciddi anlamda düşüren bir rahatsızlıktır. Tedavisi kolay olan problem, kişilerin hekime başvurmak istememesi nedeniyle büyüyebilmektedir. Estetik kaygılar ile yapılan vajinoplasti tedavisiyle eş zamanlı gerçekleştirilebilen idrar kaçırma tedavisi ile mesane kanalı ve pelvik kaslarına müdahale edilir. Lazer işlemiyle yapılan tedavi ile mesane kanalı ve pelvik kaslarına eski işlevleri geri kazandırılır.

Genital Lazer Uygulamaları Ankara

Cinsel problemlere yol açan vajen bölgesinin işlevsizleşmesi ve kasların sarkması idrar kaçırma sorunundan, gaz kaçırmaya; bölgenin iltihaplanmasından cinsel sorunlara kadar pek çok sağlık problemine neden olabilir. Genital lazer uygulamaları sayesinde oldukça kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Tedavi ve yöntemleriyle başarılı sonuçları elde eden Op. Dr. İlhami Atılgan uygulamaları için Ankara Çankaya’daki Kliniğimize gelebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Neden Genital Estetik

Menü