Son Gönderiler

 

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi, yapılan klinik deneylerce çocuk sahibi olabilme oranına ciddi katkısı bulunan tedavi yöntemlerinden biridir. Tercih edilme ve tedavi süreçlerinde uygulama oranı gittikçe artan bu yöntemle özellikle embriyo transferi aşamasında hamile kalma oranı arttırılmaktadır.

Tüp bebek tedavisindeki tıbbi gelişmeleri ilgiyle takip eden bireyler için yeni bir umut ışığı olan Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi (HipnoFertility) yaklaşık iki kat başarılı sonuçlara ulaşabiliyor.

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Artık herkes tarafından bilinen bir gerçek var ki stres pek çok sağlık sorununun ya ana kaynağı ya da tetikleyicisi olabilmekte. Tüp bebek tedavi süreciyse çiftler açısından farklı psikolojik kaygılar yaşanabilen, stres kaynaklı depresif durumların hissedildiği bir süreç.

İnfertilite (kısırlık) sorununun başlı başına bir stres kaynağı olduğu düşünüldüğünde, başarısız tedavi süreçlerinin altında duygusal nedenler yadsınamayacak boyutlara ulaşabiliyor.

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi, bireylerin alanında uzman ve gerekli eğitim sertifikasına sahip doktorlarca hipnotize edilmesi esasına dayanır. Tedavi iki farklı şekilde uygulanabilir.

  • Hasta hipnoz seanslarında aldığı telkinlerle duygusal kaygılarından sıyrılarak daha özgüvenli bir tedavi deneyimi yaşayabilir
  • Tüp bebek tedavisinin son ve en önemli aşamasında hipnoz uygulanarak, embriyonun daha uygun fiziki koşullarda ana rahmine tutunması sağlanabilir.

Hipnozun Psikoloji Üzerindeki Etkisi

Tıp bilimi ve psikoloji dalında yapılan çalışmalar gösteriyor ki insan duygu düşünceleri ve fiziki varlığıyla bir bütün halindedir. Psikolojik faktörler fiziki yapıya da yansıyarak etkisini gösterir. Bu dışarıdan gözlemlenebilen değişiklikler de olabilir, sağlık sorunlarını tetikleyen dahili problemler de.

Örneğin bir anda kısırlık teşhisiyle tedavi sürecinin içerisinde kendini bulan hastalarda yüksek oranda ilk tüp bebek denemesi başarısız olabildiği görülmektedir. Bu durumun en büyük etkisi duygusal açıdan yıpranan bireyin depresyon benzeri bir çöküntü yaşaması olabilmektedir.

Diğer yandan tüp bebek tedavisinde embriyo transferi aşaması özellikle kadınlar tarafından endişeyle beklenen bir süreçtir. Yabancı olduğu bir ortamda, bireysel mahremiyet kaygısı yaşarken stres altında kalınabilmektedir. Hipnoz kişilerin bu tür olumsuz düşüncelerini atlatmasına, tedavinin başarısına odaklanmasına katkıda bulunmaktadır.

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi - AnkaraTüp Bebek Tedavisine Hipnozun Katkısı Nedir?

Laboratuar ortamında döllenmiş yumurtaların ana rahmine tutunabilmesi için fiziksel bir engel ile karşılaşmaması oldukça önemlidir. Ağır stres altındaki kadınlarda bu transfer sırasında istemsiz kasılma vb. fiziki olumsuzluklar olmaması konusunda hipnoz son derece etkili olmaktadır.

Bireysel kaygıların olmadığı fiziki koşullarda embriyo transferi yapılması için hipnoz kullanımı giderek yaygınlaşmakta. Başarı yüzdesini arttırması nedeniyle özellikle yurtdışında tedaviye olan ilgi artarken doktorların bu konuda uzmanlaşması için yapılan eğitim çalışmaları da giderek hız kazanmakta.

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Hipnozla Tüp Bebek Tedavisi Ankara Çankaya’da bulunan muayenehanemizde Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen hastalara başarıyla uygulanabilmektedir. Tedavi sürecinizdeki strese bağlı olumsuzluklarla uzman desteği alarak daha kolay başa çıkabilmek ve detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.
IFrame

Menü