Son Gönderiler

 

Hipnozla vajinismus tedavisi, ilişkilerini ve sosyal yaşamını son derece olumsuz etkileyen bu cinsel sağlık problemine farklı bir çözüm getiren, yeni yeni kullanılmaya başlanan bir tedavi yöntemidir. Vajinismus hastalarının en çok yakındığı konulardan biri “kaygılarıma engel olamıyorum” sorunudur.

Hipnozla vajinismus tedavisi bu irade sorununa doğrudan müdahale şansı tanımaktadır. Hasta ile bire bir yapılan terapiler, kendini çok daha rahat hissetmesini ve bilinçaltından gelen olumsuzlukları atlatmasını sağlar. Kişinin kendisinin bile farkında olmadığı duygusal sıkıntıları yenmesine yardımcı olunur.

Hipnozla Vajinismusu Yenenler

Hipnoz ile yapılan vajinismus tedavileri yeni yaygınlaşmaya başlasa da etkili bir çözüm yolu olarak yaygınlaşmaya devam. Araştırmalara göre bu tedavi yöntemini; vajinismus tedavisi yapabilen uzmanların henüz %10’u kullanıyor. Tabi bu oranın az olmasında uzmanların gerekli eğitimleri aldıktan sonra hipnoterapi uygulanabilmesinin de etkisi bulunuyor.

Hipnozla Vajinismus TedavisiHipnozla vajinismusu yenenler ve tedavi deneyiminden memnun kalan hastalar arttıkça bu alanda tedavi veren uzmanların sayısı da artış göstermekte. Hipnozla tedavide hastaların yüksek oranında 2-3 saatlik terapilerle sorunun atlatılabildiği görülüyor.

Cinsel ilişki için fiziki herhangi bir engeli bulunmamasına rağmen ilişki sırasında vajen kaslarının ve vücuttaki kasık, bel bölgesi başta olmak üzere kasılmalar yaşar vajinismus hastaları. İşte bu sorunun temelinde bilinçaltından gelen korku, endişe hatta çocukluk döneminden kalma, kişinin kendisinin farkında olmadığı yaşanan veya tanık olunan taciz vb. olaylar yer alabilmektedir.

Hipnoterapi sırasında tüm bu düşünce ve duygu sarmalından sıyrılan hastalar, problemleriyle yüzleşmenin ardından duygusal olarak rahatlarlar. Kendilerine güven duygusunu da tetikleyen telkinler başarılı bir cinsel ilişki yaşanmasını kolaylaştırmaktadır.

Hipnozla Vajinismus Tedavisi Ankara

Hipnozla vajinismus tedavisi Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya‘daki muayenehanemizde uygulanabilmektedir. Hipnoterapi konusunda alanının en yetkin eğitim programlarına katılmış olan Dr. İlhami Atılgan ile vajinismusu yenebilirsiniz.

Hipnozla Vajinismus Tedavisi sayesinde:

  • Çalışma vb. durumlardan dolayı çift olarak tedaviye katılamayanlar
  • Önceki tedavi deneyiminde çok rahat oldukları için vajinismus tanısı kesin olarak konulamayan ancak cinsel problemleri devam eden hastalar
  • Alışıla gelmiş vajinismus tedavileriyle sorununu çözemeyenler
  • Fiziksel hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen duygusal sebeplerle cinsel birleşme yaşayamayan bireyler

yüksek oranda bir kaç saatlik hipnoterapilerle vajinismus problemlerini atlatabilmekte, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşamın kapılarını aralamakta. Hipnozla vajinismus tedavisi fiyatları ve tedavi süreciyle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, randevu alabilirsiniz.

Menü