Son Gönderiler

 

Hudoplasti ya da klitoris düzeltme operasyonu; klitoris üzerindeki deri fazlalıklarının, çıkıntılarının ya da kalıntılarının alınması ve klitoris üstü bölgedeki kırışıklıkların giderilerek bölgenin daha estetik görünmesini sağlamaya yönelik bir operasyondur. Genellikle iç dudak estetiği operasyonlarıyla birlikte yapılan hudoplasti , bundan başka iç dudak operasyonunda istenen verimin alınmama neticesinde yapılır.

Hudoplasti Nedir?

Kadın cinsel organında haz ve orgazmı sağlayan organ olan klitoristeki tümseğin estetik bir görünüm kazanmasını sağlayan ameliyattır. Uygulama esnasında klitoris, herhangi bir zarar görmez, cinsel haz ve orgazm konusunda olumsuz bir durum yaşanmaz. Hudoplasti şu adlarla da anılmaktadır:

  • Klitoral hudoplasti
  • Kliteropeksi
  • Klitoris bölge estetiği
  • Klitoris tümsekciği estetiği
  • Klitoris estetiği

Hudoplasti Niçin Yapılır?

Hudoplasti, iç dudak estetiği yapılan kadınların “mikropenis” olarak adlandırılan klitoris üzerindeki katlı, kabarık ve kırışıklı görünümünü azaltmaya yönelik bir işlemdir. Bu işlem iç dudak estetiği ile birlikte yapılabileceği gibi ayrı da yapılabilir.

Hudoplasti Nasıl Yapılır?

Hudoplasti işlemleri iki biçimde yapılır. Hastanın doku durumu bu operasyonlardan hangisinin seçileceğini belirler. Hudoplasti,

  • İlkinde merkezden kesi yapılarak
  • İkincisinde yan taraflardan kesi yapılarak

uygulanan bir işlemdir. Bu işlem sırasında oldukça hassas bir organ olan klitoris dokusuna dikkatli yaklaşılmalıdır.

Hudoplasti İşleminden Önce Neler Yapılır?

Hudoplasti işlemi gerçekleşmeden önce hekim dış genital bölge dokularını inceler. Bu incelemenin amacı, hudoplastinin hangi genişlikte yapılacağının, operasyonun neleri kapsayacağının belirlenmesi ve anestezi yönteminin seçilmesidir.

Hudoplasti Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hudoplasti ameliyatından sonra hastalar, aynı gün evlerine gidebilirler. Genellikle 2-3 gün dinlenme önerilir. Ameliyatta kullanılan dikişler 15-20 dün sonra kendiliğinden yok olur. operasyon geçiren kadın bir ay sonra normal olarak cinsel ilişkiye başlayabilir.

Cinsel Deneyimdeki Değişiklikler Nelerdir?

Hudoplasti ameliyatı cinsel haz duygusuna zarar vermez. Hatta klitorisin üzerindeki deri kalıntılarının alınmış olması cinsel haz duygusunu daha da artırır. Ayrıca bu operasyon ile özgüven duygusu da artar. Cinsel haz duyma potansiyeli hem cerrahi operasyonla hem de özgüven duygusunun yükselmesi ile daha da artar.

Hudoplasti Ameliyatı Ankara

Cinsel haz duyma fonksiyonunun artması için Ankara Çankaya’da Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinde hudoplasti işlemleri yapılmaktadır. Hudoplasti ve merak ettiğiniz diğer konular için arayabilir, randevu alabilirsiniz.

Menü