Son Gönderiler

 

Toplumsal baskılar ve yanlış bilgiler neticesiyle ilişkiye girememe korkusu yaşıyor olabilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki eşler arasındaki mutlu birliktelikler, kadının cinsellikte yaşadığı problemler ile çıkmaza girebilmektedir. İşte bu tür problemler neticesinde eşlerin en mutlu olacağı anlar adeta korkulu rüyalara dönüşebilir.

Temel sebebine bakıldığında genellikle vajinismus problemi olduğu görülen ilişkiye girememe korkusu, aslında tedavi edilebilen rahatsızlıktır. Yine de toplumumuzda cinselliğe bakış açısı, çok sayıda kadının problemin üstünü örtmesine ve konusunda uzman hekimlere başvurmada çekinmesine neden olabilmekte. Oysa doktor tavsiyeleri veya tedavi uygulamalarıyla rahatça aşılabilecek cinsel sorunların üstüne gidilmesi, geciktirilmemesi tedavi süreçlerine de son derece olumlu yansımaktadır.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus rahatsızlığı olan hastalarda; vajina bölgesi girişinde yer alan pubik kaslarının istemsizce kasılmasıyla penisin ilişkide vajina içerisine girmesi engellenir. Bu rahatsızlık, bazı kadınlarda cinsel birleşmenin yanında tampon kullanımında bile hastaya engel olabilmektedir. Vajinismus problemi hem psikolojik nedenlerden hem de bedensel sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. İlişkide ağrı yaşayan kadınların hekime başvurması rahatsızlığın ilerlememesi için önemlidir.

İlişkiye Girememe Korkusu Nedenleri ve Sonuçları

Cinsel ilişki insan doğasının bir parçası olsa da toplumsal baskılar ve yaratılan korkular nedeniyle çekinilen bir meta halini alabilmektedir. Hekimlerin yaptığı ön muayene sonucu da ilişkiye girememe korkusu olarak adlandırılan vajinismusun tedavi yöntemi ortaya çıkarılır. Her kadının vajinismus olma nedeni farklıdır; kimisi geçmişinde yaşadıklarından kimisi de cinselliğe dair öğrendiği yanlış bilgilerden dolayı hastalığı yaşıyor olabilir.

  • Kadınlar; cinsel birleşme sırasında huzursuzluk yaşar ve zevk almak yerine acı hisseder
  • Kimi kadınlarda ise cinsel birleşme tam gerçekleşmez. Penis vajina içerisine kısmen girebilir
  • Vajinismus rahatsızlığı, tampon ve benzeri ürünlerin kullanımı başta olmak üzere, tedavi amaçlı fitil ya da merhemlerin kullanımı da engeller
  • Cinselliğe dair ön yargılar nedeniyle kadınlar da çıkan rahatsızlık, jinekolojik kontrolleri de engeller, hatta hastalar jinekolog masasına bile oturamaz ve yatamazlar.

Vajinismus Tedavisi ile Korkular Bitebilir

O Shot | Orgazm Shot

Hastalığın tedavisinin olduğu unutulmamalıdır. Üstelik tedavi uygulamaları, doğal ve acısızdır. Tedaviye başlanan kadınlarda uygulamanın herhangi izi kalmaz, kadının tedavi olduğu da anlaşılmaz. Eşlerin mutlu ilişkilerinin devam edebilmeleri için şekillenen tedavilerde kadının, hayata çok daha kendine güvenerek devam etmesi ve partneriyle uyum yakalaması amaçlanır.

İlişkiye Girememe Korkusuna Kliniğimizde Son Verin

Op. Dr. İlhami Atılgan’ın çok sayıda başarılı uygulaması sayesinde birçok hasta vajinismusu hayatından çıkarmıştır. Doğal ve zahmetsiz tedavi yöntemlerimize dair her türlü bilgi ve detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat bilgisi de dahil olmak üzere ilişkiye girememe korkusu rahatsızlıklarına yönelik tedavilerimizi öğrenebilirsiniz.

Menü