Son Gönderiler

 

Eşlerin birbirinden uzaklaşmasına neden olan, evlilikleri etkileyebilen, kadınların en büyük problemlerinden ilk gece korkusu cinsel birleşmede korku ve kaygı yaratır. Ülkemizde cinselliğin tabu olarak görülmesi, cinsel ilişkinin deneyimlenmeden tabu yaratan yaklaşımlar ve yanlış bilgiler kadınların üzerinde cinselliğe yönelik ciddi baskı yaratır

İlk gece korkusu yaşayanlar uzman kontrolünde ve de psikolojik destekle bu korkuyu yenebilir. Korkunun altında yatan asıl problem araştırılarak tedavi edilen onlarca kadın evliliklerinde mutluluğu yakalar ve sağlıklı cinsel ilişki hayatına giriş yaparlar.

İlk Gece Korkusu Yaşayanlar

İlk gece korkusu nedeniyle kadınlar için cinsellik oldukça yıpratıcı bir süreç haline alabilir.  Bu korkuya bir de yetersiz ön sevişme de eklenir. Kadınların ereksiyona girememesi ve vajinal ıslanmanın yetersiz miktarda kalması nedeniyle birleşme oldukça sancılı şekilde yaşanır.

Bu da cinsel birleşmenin, kadın açısından kaçılan bir durum halini almasına neden olur. Üstelik ilk geceye, doğru olmayan bilgilerle anlamlar yüklemek, cinsel birleşmede fazla kaygı duymak sorunu büyütebilir. Hatta vajinusmus sorununa kadar varan problemlere yol açabilir.

İlk geceyi yaşayanların yorumları daha önce deneyim yaşamamış kadınlara hem faydalı olabilir hem de kötü yönden etkileyebilir. Birçok farklı tabu ile kendini şekillendiren onlarca kişi, cinsel ilişkiyi korkutucu bir durummuş gibi aksettirebilmektedir. Bu da cinselliği yaşamamış kadınlar için kötü bir etki ve baskı yaratır.

İlk gece korkusu yorumları ile cinselliği araştırmak yerine kaygıları ve endişeleri bulunan her kişi konusunda uzman kişilere danışabilir ve cinselliğe karşı tabularını yıkabilir. Üstelik daha önce ilk gece korkusu yaşayanlar tarafından yapılan yorumlar ve tedavi yöntemlerine de bakılabilir. Korkuyu atamamış kadınlara bu yorumlar cesaret de aşılamaktadır.

İlk Gece Korkusunu Yenmek için Yapılabilecekler

Cinsel birleşmedeki partner uyumu hem ilişkinin hem de bireylerin sağlığı açısından çok önemlidir. Cinselliğe karşı tabuları bulunan, korku ve kaygı yaşayan, üstelik bu nedenlerden dolayı cinsel hayatı işkenceye dönen kişilerin, mutlaka konusunda uzman profesyonellere başvurması gerekir.

Uzmanlar muayene sonuçlarının ardından kişiyi rahatlatacak, korkusunu yenecek tedaviyi kolayca bulmaktadır. Örneğin ilk gece korkusu için ilaç tavsiyesinde bulunulabilir. Bu ilaçların sakinleştirici etkisi kadını cinsel birleşmede rahatlatmaktadır. Bu sayede de acısız ve doğal cinsel birleşme mümkündür.

İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim diye araştırma yapan kadınlar için uzmanlar en doğru cevabı verecek kişiler olacaktır. Kritik noktaysa bu korkunun altında yatan asıl problemin bulunması ve bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik yöntem ve tedavi uygulanmasıdır.

İlk Gece Korkusu Tedavisi

Eşlerin birbirine bağlılığı ve hoşgörülü olmaları da bu süreci çok daha kolay atlatılmasına fayda sağlar. İlk gece korkusunu kendim yendim demek için sizi Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’ne bekliyoruz.

Menü