Son Gönderiler

 

Kimler Vajina Estetiği Olabilir konusunda herhangi bir özel kısıtlama bulunmamaktadır. Kendi özgür iradesine sahip, 18 yaşını doldurmuş, evli ya da bekâr fark etmeksizin dileyen her kadın genital bölge estetiği olabilir. Günümüzde tüm estetik tedaviler gibi genital bölge estetikleri de tercih edilen ve gereklilik duyulan operasyonlar arasındadır.

Lazer uygulamalarının tıp biliminin hizmetine sunulacak düzeyde gelişmesiyle de son derece rahat tedaviler yapılabilmektedir. Önemli olan hastanın gerçekten fiziki veya estetik kusurlar oluşturan genital bölge rahatsızlıklarını uzman doktorlarla paylaşmasıdır. Ancak bu sayede kesin tanı ve tedavi uygulanabilir.

Vajina Estetiği Öncesi Sonrası

Vajina estetiği öncesi detaylı hazırlıklar yapılması, herhangi bir enjeksiyona ihtiyaç duyulması gibi gereklilikler yoktur. Özellikle lazer uygulamaları çalışan kadınlar için izin alınmasını dahi gerektirmeyecek 15-20 dk’lık zaman dilimlerinde yapılabilmektedir.

Vajinal estetik sonrasında cerrahi uygulamalar haricinde yine ilaç kullanılması, iyileşme süreci, sinir kesikleri gibi sıkıntılar da olmayacaktır. Bu nedenle hasta standart yaşam koşullarına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Vajinal Estetiğe Kimler İhtiyaç Duyar?

Genital bölge operasyonlarına ihtiyaç duyulma sebebi kişiden kişiye değişmektedir. Başlıca operasyonlar:

olarak sıralanabilir. Bu tedavilerden hangisine ihtiyaç duyulduğu bireyin şikayetlerine bağlıdır. Bir estetik operasyonu olan, diğer estetik operasyonu olamaz gibi kısıtlamalar da yoktur. Dolayısıyla:

  1. Vajinanın dış görünümünden veya fiziki yapısının neden olduğu sorunlardan şikayeti olan
  2. Cinsel ilişki problemlerinin temelinde genital bölge yapısı bulunan
  3. İdrar kaçırma ve sürekli tekrarlayan genital bölge enfeksiyonları yaşayan

her birey Vajinal Estetiğe İhtiyaç Duyabilir.

Kimler Vajina Estetiği Olabilir

Kadınlar tarafından sıkça sorulan sorulardan biri de Kimler Vajina Estetiği Olabilir olmaktadır. Konunun merak edilmesinde genellikle “kızlık zarına zarar verir mi?” veya “vajinal estetik için herhangi bir yaş sınırı var mı?”gibi sorular etkili olmaktadır. Labioplasti veya Genital Bölge Beyazlatma gibi operasyonların kızlık zarına herhangi bir zararı yoktur. Vajinal sıkılaştırma işlemineyse genellikle doğum sonrası ihtiyaç duyulmaktadır. Kimler Vajina Estetiği Olabilir konusunda tamamen kişisel ihtiyaçlar etkili olup 18 yaşından büyük olunması yeterlidir. Tedaviye engel özel bir durumun olup olmadığı ise ancak uzman doktor muayenesinden sonra anlaşılabilir.

Ankara Çankaya’daki muayenehanemizden randevu alarak merak ettikleriniz ve tedavi sürecinizle ilgili Op. Dr. İlhami Atılgan’a danışabilirsiniz.

Menü