Son Gönderiler

 

Klitoris Estetiği, kadın cinsel organının üstünde ve labium minusların bittiği yerde yer alan genital bölgeye yapılan cerrahi müdahalelerdir. Klitoris ilişki esnasında serleşir ve yüksek duyarlılığa sahiptir. Bu organın fiziki yapısından kaynaklı his kaybı vb. problemler yaşanabilmektedir. Aynı zamanda görünüş olarak çok büyük olması, estetik olmaması gibi durumlarda da memnuniyetsizlik yaratabilmektedir.

Tüm bu sorunlar uzman doktorların teşhisleri sonrası cerrahi operasyonlarla düzeltilebilmekte, çok daha sağlıklı bir cinsel yaşam ve estetik görünüm sağlanabilmektedir. Genel anlamda vajinal estetik veya genital operasyonlar günümüzde yaygınlaşan ve zahmetsiz tıbbi uygulamalarla gerçekleştirilebilen uygulamalardır.

Klitoris Cerrahisi Nedir?

Klitoris estetiği veya klitoris cerrahisi ile iç dudaklar, dış dudaklar ve bu bölgeyi kaplayan deriye müdahale edilerek; estetik görünüşün yanında hissi duyarlılığının arttırılması amaçlanmaktadır.

Klitoris operasyonlarında doğrudan bu organa müdahale edilmek yerine etrafındaki deri ve genellikle iç dudak bölgesine gerekli işlemler uygulanır.

Klitorisin Normal Görünümü Nasıl Olmalıdır?

Klitoris kişiden kişiye değişiklik gösteren bir yapıya sahiptir. Hamilelik, doğum vb. fiziki deformasyonlarla genellikle bir bağı yoktur. Klitoris estetiği açısından bir ihtiyaç olup olmadığı ancak kişinin görünümden memnun olup olmaması veya orgazm problemi yaşanıp yaşanmamasına bağlıdır.

Dolayısıyla Estetik cerrahi ihtiyacının duyulduğu durumlar tamamen kişinin genital bölge olarak kendine güven duygusu ve hissiyatıyla ölçülebilir mahiyete sahiptir. Yine de bir tanım yapmak gerekirse klitoris genellikle vajinanın üstündeki deri arasında bulunan ve cinsel ilişki esnasında belirginleşerek duyarlılığı artan yapıya sahiptir denilebilir.

Klitoris Estetiği Orgazmı Kolaylaştırır mı?

Kadınların bir uzman doktora başvurma gereği hissettiği iki klitoris şikayetleri iki farklı konu olarak özetlenebilir:

  • Klitorisin çok küçük olması veya derinin çok altında kalması
  • Fazla belirgin yapı veya büyüklükteki klitoris

Her iki durum da cerrahi operasyonlarla giderilebilmekte ve herhangi bir his kaybı yaşanmadan atlatılabilmektedir. His kaybına sebebiyet verilmemesinin nedeni doğrudan klitorise müdahale edilmeden çevresindeki yapı ile sorunların aşılabilmesidir.

Klitorisin deri altında kaldığı ve cinsel ilişki esnasında temastan uzak olduğu durumlarda cinsel tatminsizlik yaşanabilmektedir. Cinsel haz alma açısından duyarlı olan bu bölgenin ortaya çıkarılması, etrafındaki derilerin daha elverişli yapıya kavuşturulması, orgazm olabilme konusunda yardımcı olabilmektedir.

Klitoris Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klitorise yönelik operasyonlar doktorunuzun tercihi ve hastanın durumuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Yapılan işlemlere bağlı olmakla birlikte genellikle hastalar aynı gün normal yaşam koşullarına dönmektedir. Cinsel yaşamın normalleşme süreci ise yine operasyona bağlı olmakla birlikte 1-3 hafta arasında değişebilir.

  • Mons Pubis adı verilen karnın orta alt bölümündeki yağların liposuction ile alınması
  • Labium Minüs (Küçük dudak) küçültme
  • Labium Major (büyük dudak)küçültme
  • Labiumların sarkık görünümünün toparlanması
  • Klitoris çevresindeki yağların alınması veya dolgu yapılması

gibi müdahaleler klitoris estetiği için yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlarla hijyen problemleri, cinsel bölgede hissedilen ağrılar, gevşeyen deri ve kas yapısı, klitoris görünümü ile çeşitli rahatsızlıklar tedavi edilebilmektedir.

Menü