Son Gönderiler

 

Farklı sebeplere bağlı olarak genital bölgede koyulaşmalar meydana gelebilir, lazerle genital bölge renk açma uygulaması ile genital bölgede hoşa gitmeyen kararma ve esmerleşme gibi şikayetler ortadan kalkar. Hem iç hem de dış dudaklarda kullanılabilen uygulama, kasık çevresine ve makata da yapılabilir.

Genital bölgede meydana gelen renk koyulaşmasının farklı nedenleri vardır. Bu sorunun çözülmesini sağlayan peeling gibi farklı yöntemler olsa da lazerle yapılan işlemlerde daha fazla başarı elde edilmektedir. “Labial/Vulvar Whitening” olarak da bilinen lazerle genital bölge renk açma işlemleri sayesinde kadınlar kendilerini daha rahat ve mutlu hissederler.

Genital Bögede Meydana Gelen Kararmalar

Genital bölgede farklı nedenlere bağlı olarak kararma gibi belirtiler görülür. Bu belirtilerin ortaya çıkmasında estrojen hormonunun etkisi bulunmaktadır. Hormon yoğunlaştıkça bölgede kararmalar başlar. Söz konusu hormon, güneş ışığından aldığı etkiyle melanosit hücrelerini harekete geçirir, bu hücreler de melanin salgılayarak genital bölgenin koyu bir renk kazanmasına neden olur. Gebelik ve doğum kontrol haplarının da estrojen hormonunun artmasına dolayısıyla genital alanda kararmalara yol açar. Bunlardan başka yaşın ilerlemesi de genital alandaki kararmaların sebepleri arasındadır. Genital bölge epilasyonları da bu alanın zamanla kararmasına yol açar. Bütün bunların dışında polikistik over sendromu, böbrek üstü bezlerdeki fazla çalışma, hormon ilaçları, birtakım kremler, cerrahi işlemler ve genetik yatkınlık da genital bölgedeki renk koyulaşmalarının nedenleri arasındadır.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma

Lazerle gerçekleştirilen genital bölgedeki renk açma işleminde herhangi bir kesi uygulanmadığı için enfeksiyon ve kanama riski bulunmamaktadır. Sıhhi bir ortamda gerçekleştirilen uygulama ile tüm riskler minimuma indirilmektedir. Bu yüzden işlem oldukça avantajlıdır. Lazer ile gerçekleşen genital bölge renk açma işleminde iki tür lazer cihazı kullanılır:

  • Fraksiyone karbondioksit (CO2) lazer
  • Fraksiyone Erbium YAG (Er:YAG) lazer

Fraksiyone karbondioksit (CO 2) ve Er:YAG lazer ile renk açma işlemleri yapılmaktadır. Cilde uygulanan lazer ışığı cildin daha alt katmanlarına inerek uzun süreli renk açma sonucunu ortaya çıkarır.
neden genital estetik yaptırılmalıdır

Lazerle Genital Renk Açma Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce koyulaşmış cilt bölgeleri tespit edilir.  Bölgedeki kararmanın seviyesine göre cihaz ayarları yapılır. 15 ya da 20 dakika süren uygulama ile genital alandaki melanin pigmenti yok edilir ve böylece cildin rengi açılır.

Uygulamanın Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

Lazer cihazları ile genital bölgede renk açma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Lazer ışığı cildin birkaç milimetre derinliğine girmektedir. Uygulama cinsel fonksiyonlarda adet düzeninde, yumurtalıklarda ya da rahimde zarara yol açmaz.

ankara vajinal estetik

Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genital bölge renk açma işleminin ardından bölgede kızarıklık oluşabilir. Bunun yanı sıra, genital bölgedeki deri soyulabilir ve geçici karamalar söz konusu olabilir. Ancak alttan gelen deri, canlı ve açık renkli olacaktır. Bazı kişilerde uygulamadan sonra su toplaması olabilir. Bütün bu yan etkilerin önlenmesi için hekimin vereceği kremler ile ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Uygulamanın hemen ardından sosyal hayatınıza dönebilirsiniz, fakat solaryum ve güneşlenmeden uzak durmanız lazımdır. Eğer genital bölgede su toplaması, ya da aşırı duyarlılık gibi sorunlar bulunmuyorsa uygulamadan birkaç gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Uygulama, tek seansta tamamlanmaktadır fakat kişinin cilt yapısına ve cildindeki koyulaşma durumuna göre birkaç seans da uygulanabilir. Lazer ile genital bölgenin rengini açma dışında farklı solüsyonlar ve mezoterapi ilaçları da kullanılabilmektedir. Daha iyi bir sonuç alabilmek üzere lazer uygulaması, mezoterapi ilaçlarıyla kombine edilerek kullanılabilmektedir. Uygulamadan genital alanda renk koyulaşması sorununu yaşayan 18 yaşından büyük ve hamile olmayan tüm kadınlar yararlanabilir.

Menü