Son Gönderiler

 

Lazerle Genital Estetik Uygulamaları, artık sıklıkla tercih edilen ve oldukça zahmetsiz işlemlerle estetik görünüme sahip olmayı sağlayan operasyonlardır. En fazla uygulama yapılan ve ihtiyaç duyulan lazerli operasyon vajinal rejuvenasyon, dolayısıyla lazerle vajina sıkılaştırma ve gençleştirmedir.

Vajinal sıkılaşma tedavisinde kolejen oluşumu sağlanmakla birlikte daha genç görünümlü bir yapı ve sıkı kas dokusu elde edilmektedir. Lazerle vajina gençleştirme operasyonu bu bölgeye yerleştirilen prob uç yardımıyla yapılmaktadır.

Vajinal rejuvenasyon plastik cerrahi tedavilerine oranla gerek anestezi gerektirmemesi gerek iyileşme süreci gibi bir zamanın yaşanmaması açısından son derece zahmetsiz bir genital bölge estetiği uygulamasıdır. İyileşme süreci yaşanmamasındaki en büyük faktör cerrahi operasyonlar gibi dikiş vb. ameliyat komplikasyonlarının olmamasıdır.

Lazerle Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Estetik bir görünüme sahip olmak yalnızca alışılagelmiş burun estetiği, dudak estetiği vb. bölgelerle sınırlı kalmamakta; cinsel yaşamda özgüven duygusunu güçlendiren genital bölge için de tercih edilmektedir. Bu anlamda:

  • Vajina sıkılaştırma (vajina daraltma)
  • Vajina gençleştirme
  • Genital bölge kırışıklarının giderilmesi (vulva tightening)
  • Genital bölge beyazlatma (genital bleaching)
  • İç dudak küçültme (labioplasti)
  • İdrar kaçırma tedavisi
  • Ağrılı cinsel ilişki tedavisi

Lazerle genital estetik uygulamaları olarak sıralanabilir.

Lazerle Labioplasti Ameliyatı

Lazerle labioplasti, estetik görünüm sağlamak veya yapısı gereği ilişki esnasındaki ağrı duyulması gibi problemleri ortadan kaldırmak için iç dudakların küçültülmesi operasyonudur. Lazerle vajina sıkılaştırma operasyonundan sonra en çok yapılan işlem labioplasti operasyonlarıdır.

Hastanın durumuna göre genel veya spinal anestezi uygulanabilmekte ancak genellikle lokal anestezi labioplasti için yeterli olmaktadır. Lazerli cerrahi kesi ile fazlalık olan bölümler küçültülerek daha estetik bir genital görünüme sahip olmak bu operasyonla mümkün olmaktadır.

Vajinal Estetik Öncesi Sonrası

Vajinada kilo alımı, doğum ve ilerleyen yaş faktörüne bağlı olarak fiziki deformasyon olabilmektedir. Ayrıca genetik yapıya bağlı olarak genital bölgenin koyulaşması, asimetrik görünüme sahip olması gibi sorunlarla da karşılaşılabilmektedir. Vajinal estetik öncesi mevcut olan tüm bu kusurlar, lazer yardımıyla oldukça zahmetsiz tedavi edilebilmektedir.

Lazerli operasyonlar ortalama 20-25 dk. süren işlemlerdir. Vajinal estetik sonrası oldukça yüz güldüren sonuçlar alınmakta, iyileşme süresi, ameliyat kesilerine bağlı kanama ve enfeksiyon gibi semptomlar yaşanmamaktadır.

Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinden randevu almak ve lazerle genital estetik uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Menü