Son Gönderiler
lazerle labioplasti

 

Lazerle Labioplasti Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından 1 seans uygulanarak başarıyla gerçekleştirilen bir genital bölge operasyonudur. Er-Yag Lazer ile son derece zahmetsiz, ağrısız gerçekleşen operasyon sonucunda arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Labioplasti Operasyonlarını lazer ile uygulayan ilk hekimlerden biri olan Dr. Atılgan, alanındaki tecrübesiyle iş gücü ve zaman kaybına uğramadan tedavi olunmasına imkan tanımaktadır.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti, Kadın cinsel organının Labia Minora (iç dudak) ve Labia Majör (dış dudak) kısımlarının asimetrik olması veya normalden fazla büyümesi sonucu ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Lazerle labioplasti veya cerrahi labioplasti ameliyatlarında labiumların olması gereken boyutlara küçültülmesi amaçlanır.

Cerrahi müdahalelerde dikiş kullanılır ve iyileşme süreci hastadan hastaya değişmekle birlikte daha uzun sürebilir. Ayrıca lokal veya genel anestezi uygulanmaktadır. Cerrahi labioplasti ameliyatları ortalama 45 dk. sürmektedir.

Lazerle Labioplasti Nedir?

Lazerle labioplasti, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan; labiopların fiziki durumuna göre 1seansda tamamlanabilen iç dudak küçültme operasyonlarıdır. Yüksek oranda iç dudakların dış dudaklardan büyük olması durumuyla karşılaşılmaktadır.

Büyüklük veya sarkıklık faktörünün dışında sağ ve sol dudaklar arasındaki asimetrik farklılıklar da lazerle labioplasti ile düzeltilebilmektedir. Bu sayede kadın cinsel organında daha estetik görünüm elde edilmektedir.

İç Dudak Sarkması Operasyonu

İç dudakların dış dudaklardan biraz büyük olması normal bir durum olabilir. ancak sarkacak derecede büyük olması bazı fiziksel ve estetik sorunlara neden olur.

  • Labiumların sürekli ıslak kalması
  • İç çamaşırla temas etmemesi gereken dokuların tahriş olması
  • Vajinit gibi alerjik ve enfeksiyon hastalıklarına kapı açması
  • Mayo, bikini gibi kıyafetlerin giyimini zorlaştırması
  • Dar kıyafetlerde estetik kaygılara yol açması
  • Cinsel ilişkide ağrı veya zorlanma hissi

gibi olumsuz faktörler yaşanabilmektedir. İdrara çıkıldıktan sonra sürekli ıslak kalan labiumlar genital bölge enfeksiyonlarına yol açar. Yine iç dudakların sarkması, normalden büyük olması iç çamaşırıyla temas sonucu yanmakaşıntıkızarıklık gibi alerjik semptomlara neden olur.

Sağlık açısından problem yaratmasa da kadının estetik kaygı duymasına, kendine güveninin azalmasına, partneriyle ilişkisinde sorunlara neden olabilmektedir.

Labioplasti Öncesi ve Sonrası Farklar

Labioplasti öncesinde cinsel bölgenin dışarıdan görünümü estetik olmamakla birlikte dar kıyafetlerde görünüm bozukluğuna neden olacak yapıdadır. Kimi hastalarda cinsel yaşamı da olumsuz etkilemekte, ilişkilerinde sorunlara yol açabilmektedir.

Lazerle labioplasti operasyonları sonrasında hem labio minorlerın sağ ve sol görünüm eşitliği sağlanır hem de küçültülerek hastalıklara zemin hazırlayan yapısı daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Lazerle Labioplasti Yaptıranlar Memnun mu?

Labioplasti operasyonları sonrasında hastalar genellikle kendilerine olan güveni tekrar kazandıklarını dile getirirler. Hijyen koşulları açısından da kaygılarından kurtulduklarını, daha rahat giysi seçebildikleri için memnuniyetlerini iletirler. İlişkilerinde kendilerini daha rahat hissettiklerinden psikolojik olarak rahatlamaları sosyal yaşamlarına da olumlu yansır.

Lazerle Labioplasti Fiyatı

Operasyonların maliyeti hastadan hastaya değişebilmektedir. Labiopların büyüklüğüne göre kaç seansta hedeflenen görünüme kavuşulacağı kararlaştırılır. Bazı hastalarda ise sadece sağ ve sol dudaklar arasındaki eşit olmayan yapının düzeltilmesi yeterli olabilmektedir.

Lazerle labioplasti fiyatları ve tedavi süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Op. Dr. İlhami Atılgan’a merak ettiklerinizi danışabilirsiniz. Ankara Çankaya’da bulunan muayenehanemizden randevu almak için bizi telefon numaralarımızdan arayınız.

Menü