Son Gönderiler

 

Cerrahi bir işleme gerek duyulmaksızın lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?  Riski çok az olan, anesteziye ihtiyaç duyulmayan, ağrı ve sızının olmadığı lazer teknolojisinden yararlanarak vajina daraltma son dönemlerde ciddi rağbet görmüştür.
Cinsel uyarılmanın artırılması, orgazmın kolaylaştırılması ve vajinanın estetik bir görünüm kazanması için gerçekleştirilen vajina daraltma, lazer cihazının oluşturduğu kolajen dokusunun artırılması ile çok iyi sonuçlar vermektedir. Gün geçtikçe daha fazla merak konusu olan lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?

Medikal Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinanın iç kısmına uygulanan lazer ışını ile bölgede kan akışı hızlanır. Mevcut kolajen bağ dokusunun uyarılması ve ardından yeni kolajen bağ dokularının sentezinin artması ile vajinal sıkılaşma gerçekleşir. Böylece vajinada gözle görülür bir değişim yaşanır. Bu yüzden de bu işleme “vajinal rejuvenasyon” adı da verilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları

Cerrahi işlem olmaksızın gerçekleştirilen lazer ile vajinanın daraltılması oldukça avantajlıdır. İdrar torbasında sarkma olan kadınlar idrar kaçırabilir. Bu işlemle birlikte idrar kaçırma sorunu ortadan kalkmaktadır. Bunun dışında vajinoplasti esnasında vajinanın giriş kısmı 3 ya da 4 cm daralır. Böylece vajinada bir sıkılaşma elde edilir.

Lazerle Vajina Daraltma Tedavisi

İşlem yapılırken hasta, muayene masasında jinekolojik muayene pozisyonunu alır. Hemen hemen 30 dakika süren işlemde herhangi bir ağrı sızı olmaz. Genel ya da lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Vajina bölgesinde küçük bir batma ve sıcaklık artışı hissedilir. Ameliyat yapılmadığı için kanama ya da enfeksiyon gibi riskler de görülmez. Lazer probu işlem esnasında vajinaya yerleştirilir. Lazer probu ile vajinadaki tüm duvarlar enine ve boyuna taranır. Böylece vajinada sıkılaşma elde edilir.

Uygulamadan Sonraki Yaşam

Lazer cihazı ile yapılan vajina daraltma uygulamasının hemen ardından normal hayatınıza ve işinize dönmeniz mümkündür. Uygulamadan sonra dinlenmeye gerek yoktur. Aynı gün banyo yapılabilir. Ancak işlemden hemen sonra pembe renkli ve sulu akıntılar olabilir. Vajinada yanma hissi de görülebilir. Hekimin vereceği ilaçlar bu şikayetlerin azalmasını sağlar. Sncak 7 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma ile Farklı İşlemler Bir Arada Yapılabilir mi?

Lazer cihazı ile yapılan vajina daraltma işlemi ile birlikte kızlık zarı dikme işlemi de yapılabilir. Bunun dışında dış dudakların renginin açılması (genital beyazlatma), dış dudaklarda sıkılaştırma ve iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi gibi işlemler de yapılır.
Vajinoplasti Kaç Seans Yapılır?

Vajinoplasti Kaç Seans Yapılır?

Uygulama tek seans genellikle yetmektedir. Bazen bir ay sonra yeni bir uygulamaya ihtiyaç duyulabilir. Daha etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız 2 yılda bir tekrar bu uygulamayı almalısınız.

Menü