Son Gönderiler

 

Lazerle vajina estetiği, genital bölge görünümüne özen gösteren kadınlar için en zahmetsiz ve etkili çözüm yöntemidir. Günümüzde genital bölge estetiği çekinilecek bir durum olmaktan çıkmış ve doğal ihtiyaçlar arasında yerini almıştır. Bu bilincin oluşmasında insanların anatomik yapısı hakkında çok daha kolay bilgi erişiminin bulunması etkili olmuştur.

Bir çok Avrupa ülkesinde doğum sonrası basit estetik operasyonların sağlık sigortası kapsamında yer aldığı görülmektedir. Nihayetinde ülkemizde de cinsellik, konuşulması veya rahatsızlık veren durumlara çözüm aranması ayıplanan bir değer olmaktan uzaklaşmaktadır.

İnsanların kaynağı ne olursa olsun yaşadığı sağlık sorunlarına çözüm araması son derece doğal karşılanmaktadır. İşte bu yüzden vücudun pek çok bölgesine yapılan estetik operasyonların yanında, Lazerle vajina estetiği gibi tedavilerde de oldukça ilerleme kaydedilmiştir.

Lazerle Vajina Estetiği Ameliyatları

Her ne kadar halk arasında lazerle vajina estetiği ameliyatı olarak anılsa da aslında lazerle estetik operasyonlarının en büyük avantajı cerrahi müdahaleye gerek kalmamasıdır. Bunun sonucunda da cerrahi operasyon ile çözümlenen genital bölge uygulamaları neredeyse hiç tercih edilmemektedir.

Örneğin lazerle vajina daraltma yaptıranlar, ameliyat ile daraltma uygulamalarına göre çok daha zahmetsiz ve başarılı bir tedavi süreci atlatmaktadır. Çünkü ameliyatlarda ortalama 10 cm uzunluğunda bir kanal olan vajinanın, sadece ilk 3-4 cm kadarlık kısmına müdahale edilebilmekte.

Söz konusu tedavi alanı hem beklenileni tam karşılamamakta hem de ameliyatlardan sonra en sık karşılaşılan sorun olan sinir uçlarının duyarsızlaşması problemine yol açmaktadır. Hissi duyarlılığı azalmış olan bir vajina estetiğinin ne kadar başarılı olduğu da tartışma konusudur.

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcımı?

Yukarıda bahsettiğimiz cerrahi operasyonda müdahale edilen bölgenin yetersiz olması nedeniyle kalıcı çözüm arayışına da tam olarak cevap verememektedir. Lazerli vajina estetiği ise kanalın tamamına uygulanabilmekte ve komple bir sıkılaşma sağlamaktadır.

Cerrahi bir operasyon olmadığı için ameliyat kaynaklı yara, his kaybı, kanama, dikiş açılması vb. problemler yaşanmaz. Dolayısıyla kalıcı ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Kimler Lazerle Vajina Estetiği Yaptırabilir?

Estetik görünüm sağlanması, cinsel hazzın arttırılması ve kendine olan güven duygusunun kazanılması gibi amaçlarla ihtiyaç duyulan vajinal estetik aşağıdaki durumlarda uygulanabilir:

  • Cinsel ilişki sırasında vajinada gevşeme hissi
  • Cinsel haz almama, orgazm olamama problemi
  • İdrar kaçırma ve idrar kaçırmaya bağlı vajinit enfeksiyonu
  • His kaybı sonucu vajinal ıslanma sorunu

Lazer Uygulamasıyla Vajinal kanal tamamen genç bir doku yapısına kavuşabilir. Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya’daki muayenehanesinde; Fotona Er-YAG lazer vajinoplasti uygulaması sayesinde son derece zahmetsiz ögle tatili arasında bile uygulanabilecek, yaklaşık 20 dk süren anestezi ve ilaç kullanmayı gerektirmeyen bir tedavi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Menü