Son Gönderiler
Lazerle Vajina Sıkılaştırma Ve Dolgunluk

 

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Ve Dolgunluk

Lazerle vajina sıkılaştırma ve dolgunluk nedir, niçin yapılır? Lazerle vajina dolgunlaştırma ve sıkılaştırma işlemi, son zamanlarda vajinoplasti ameliyatlarına göre hastalar tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Vajina genişlemesinin birçok nedeni vardır. Kadınlar için bu durum hem sağlık açısından hem de cinsel yaşam açısından pek çok soruna yol açabilmektedir. Bu durumlar için tercih edilen lazer uygulamaları ile büyük dudaklarda sıkılaşma ve dolgunluk sağlanabilir.

Lazerle vajina sıkılaştırma ve dolgunluk nasıl yapılır? Günümüzde teknolojik gelişmelerin tıp alanına da katkılarından biri olarak lazer teknolojisi ile birçok problem tedavi edilebilmektedir. Vajina sıkılaştırma işlemi, vajina gençleştirme ve vajina yenileme işlemleri olarak da adlandırılmaktadır. Lazerler vajina sıkılaştırma işleminde belirlenen bölgeye verilen ışık ile cilt altı kollajen bağ dokusunun arttırılması sağlanır. Bu yöntem ile özellikle ileri yaşlarda öksürme, hapşırmaya veya gülmeye bağlı idrar kaçırma problemleri de ortadan kalkmaktadır.

Büyük Dudaklar (Labia Majora) Neden Sarkar ve Kırışır?

Dış genital alan ‘vulva’ olarak adlandırılan bir organdır. Vulva içerisinde; büyük ve küçük dudaklar, klitoris üzeri tümsekçik, perine (vajina ile anüs arası) bölgesi yer almaktadır. Üstü tüylerle kaplı olan dış dudaklar (büyük dudaklar, labia majora) çeşitli nedenlerle sarkmakta ve üzerindeki kırışıklıklar artmaktadır. Bu sebeplerden bazıları; hızlı kilo alıp verme, yaş alma, bağ dokusu elastikiyetinin azalması, genetik yatkınlık, sigara kullanımı, menopoz ve bazı cilt hastalıklarıdır. Lazerle vajina sıkılaştırma ve dolgunluk işlemi ile bu sorunlarınızdan kurtulup, daha sağlıklık ve mutlu bir cinsel yaşantıya sahip olabilirsiniz.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma ve Dolgunluk İşlemi Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 20 dakika süren, herhangi bir cerrahi kesi yapılmadığı için cerrahi riskleri de olmayan bir uygulamadır. İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulandığı için işlemde ağrı, acı hissedilmez. Öncelikle uygulama yapılacak olan genital alan belirlenir. Daha sonra kişinin cilt yapısına göre gerekli lazer ayarları yapılır. Uygulama ile cilt tabakalarındaki kolajen bağ dokusu uyarılarak harekete geçirilir. Hatta yeni kolajen elementleri oluşur. Böylece yenilenen bağ dokusu ciltte sıkılaşma, gerginlik ve dolgunluk etkisi sağlanır. İşlemden hemen sonra kişi normal yaşantısına dönebilir. Lazerle vulva sıkılaştırma için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir.

Vajinal Estetik

Bu Lazer Tedavisi ile Aynı Zamanda Renk Açma İşlemi de Yapılabilir mi? 

Evet. Lazer işlemi ile hem vajinal sıkılaştırma ve dolgunlaştırma, hem de genital renk açma işlemleri tek seansta eş zamanlı olarak yapılabilmektedir. Böylece hem daha dolgun bir cilt görünümü elde edilir, hem de genital beyazlatma sağlanmış olur.

Lazerle Genital Uygulamalar Sonrası Ağrılı Bir Süreç midir?

Hayır. İşlem sonrası hekimin önereceği kremlerin kullanılması sizi rahatlatacaktır. İşlem sonrası hafif ödem, geçici kızarıklık, hafif su toplaması ve esmerleşme görülebilir. Koyu doku döküldükten sonra alttan parlak, canlı ve sağlıklı cilt tabakası ortaya çıkar ve böylece daha dolgun bir görünüm elde edilir.

Menü