Son Gönderiler

 

Lazerle Vajinoplasti, vajina daraltma ameliyatına göre çok daha etkili ve zahmetsiz bir genital bölge estetik operasyonudur. Vajinal kanalın cerrahi müdahale edilebilir kısmını değil tamamını sıkılaştırmasıyla da arzu edilen sonuca tam olarak ulaşılmasını sağlamaktadır.

Genital estetik operasyonlarında lazer kullanımı hem tedavi aşamasını oldukça kolaylaştırmakta hem de elde edilen başarılı sonuç oranını arttırmaktadır. Estetik uygulamalarda hastalara, mümkün olan en zahmetsiz ve etkili yöntem sunulmaya çalışılır. Lazerli operasyonlar bu anlamda hastaların beklentilerini umduğundan daha iyi karşılayan fırsatlar yaratmaktadır.

Lazerle Vajinoplasti Nedir?

Lazerle Vajinoplasti, vajina daraltma işleminin lazer tedavisiyle uygulanmasıdır. En büyük nedeni normal doğum olmakla birlikte yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olan vajinada zamanla genişleme olabilmektedir.

Vajinal kanalın sıkılığını kaybetmesinin yanında onu çevreleyen kas dokusunda da gevşeme yaşanabilir. Vajinoplasti ameliyatı veya Lazerle Vajinoplasti ile vajinanın kaybettiği sıkılığı geri kazanması amaçlanır.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası

Cerrahi operasyonlarda vajinal duvar kenarları kesilir, kas dokusuna sıkılaştırma takviyesi yapılır ve kesilen kenarlar eriyen dikiş yardımıyla birbirine dikilir. Bu operasyonlarda asıl sıkılaşma vajinal kanalın ilk 3 cm’lik kısmında etkili olabilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası 4 hafta kadar cinsel perhiz uygulanması gerekir. Dikiş gerektiren bir ameliyat olması nedeniyle de enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanılabilmektedir. Cinsel perhiz dışındaki normal yaşam fonksiyonlarına dönülmesi ise 3-7 gün kadar sürebilmektedir. Kızarıklık, şişme gibi alerjik reaksiyonlar da görülebilmektedir.

Vajinoplasti Neden Yapılır?

Vajinoplasti neden yapılır sorusunun en basit cevabı, sıkılığını kaybeden vajina nedeniyle kadının cinsel yaşamı ve kendine olan öz güveninde problemler yaşamaya başlamasıdır.

  • Hamilelik
  • Normal doğum
  • Düzensiz kilo değişimleri
  • Hormonal dengesizlikler
  • Sigara vb. sağlığa zararlı alışkanlıklar
  • İlerleyen yaş faktörü

gibi nedenlerle vajina sıkılığını kaybedebilir, kas dokusunda diastaz oluşabilir. Tüm bu koşullar kadının cinsel, psikolojik ve sosyal yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Lazerle vajina daraltma yaptıranlar Estetik kaygılarından kurtularak, cinsel yaşamlarında çok daha mutlu olabilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı mı?

Lazerle Vajinoplasti vajinal kanalın tamamına uygulanabildiğinden kalıcı ve etkili bir tedavi yöntemidir. Ancak diğer yandan tedavinin kalıcılığı bir anlamda tekrar doğum yapma, kilo değişimleri ve diğer olumsuz faktörlere göre değişebilmektedir.

Cerrahi kesi olmaması nedeniyle de cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyebilen herhangi bir his kaybı yaşanmaz. Lazerle Vajinoplasti, hastalara en az tedavi yükü sağlayan, iyileşme safhası oldukça kısa olan cerrahi kesi iz ve ilaç kullanma gerektirmeyen bir uygulamadır.

Lazerle Vajina Daraltma Ankara ve Vajinoplasti Fiyatları

Lazerle Vajinoplasti Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde, Fotona Er:YAG lazer ile yapılmaktadır. Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından uygulanan tedavi sonrasında derhal normal yaşantınıza dönebilir, yaşam akışınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı gibi cerrahi müdahale semptomları yaşanmayan, işinizin öğle arası molasında dahi gelip tedavi olabileceğiniz Lazerle Vajinoplasti tedavisi için bizi arayarak randevu alabilir, fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Menü