Son Gönderiler

 

Neden Lazer Vajinal Daraltma tercih edilmelidir? Bu soruya konunun detaylarına girmeden önce verilecek en net yanıt çok daha az zahmetli ve oldukça etkili bir yöntem olmasıdır.

Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalar ancak giriş birkaç cm’lik kısmına etkili olmaktadır. Bunun nedeni cerrahi operasyonla ulaşılabilecek alanın, kanal yapısı nedeniyle sınırlı olmasıdır.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle vajinal daraltma, diğer bir ifadeyle vajinoplasti vajinal kanaldaki dokuların kendini yenilemesi için uyarıcı etkide bulunmasıdır. Lazer ışınlarının ısıya bağlı ablatif etkisi dokuların bu yıkıcı faktörle savaşmasını sağlar. Inflamatuar tepki onarıcı hücrelerin devreye girerek bağ dokusu yenilemesi sonucunu doğurur.

Tüm bu etkilerin sonucunda da çok daha genç bir doku tabakası ile vajinal sıkılaşma elde edilemektedir. Vajinal sıkılaşma kişinin cinsel hayatından başlayarak kendine güven duygusunun da gelişmesine katkıda bulunur. Lazer vajina daraltma operasyonu ağrı veya acısız olarak nitelendirilebilecek son derece hasta dostu bir uygulamadır.

Cerrahi müdahalelere kıyasla herhangi kesi izinin olmaması, kanama vb. semptomların görülmemesi sayesinde hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Vajinal genişleme hissi yaşayan hemen herkeste uygulanabilen tedavi için doktorunuzun jinekolojik muayenesi sonrası net bilgi alabilir, tedavinize çok kısa bir işlem ile başlayabilirsiniz.

g shot

Cinsel hazzın arttırılması için tercih edilen vajinoplasti, O Shot ve G Shot tedavileriyle de desteklendiğinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Neden Lazer Vajinal Daraltma Tercih Edilmelidir?

Birbirinden farklı tedavi yöntemleri olması nedeniyle Neden Lazerle Vajinal Daraltma tercih edilir sorusu kadınlar tarafından merak edilmektedir. Öncelikle lazer tedavisinin tıbbi tedavilerde kullanılabilir olmasıyla bir tedavi devriminin yaşandığını söyleyebiliriz. Çünkü lazerli uygulamalar hasta dostu tabir edilmekte ve oldukça kısa sürelerde iyileşmenin kapısını aralamaktadır.

o shot

Er:YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta yani rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olmaktadır. Kısmi sıkılaşma yerine genel sıkılaşma elde edilebilmektedir.

Böylece vajinal mukozada kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır.

Vajina Daraltma Etkileri

Tedavi sonrası vajinal kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Ayrıca Fotona Er:YAG Lazer vajinoplastide uygulama cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesikleri olmayacaktır.

Sinir kesiklerinin olmaması hem herhangi bir kanama ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırmakta hem de iyileşme süreci gibi sancılı bir dönemin yaşanmasını engellemektedir.

Yine cerrahi müdahalenin olmamasıyla vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç hastalar tarafından daha iyi hissedilmektedir. Cinsel doyuma ulaşma da bu nedenle daha belirgin artmaktadır.

Vajinoplasti Öncesi Sonrası

Vajina daraltma operasyonu geçirmiş olan kişilerde ameliyat öncesi yaşanan cinsel hayatın kalitesinde olumlu yönde bir değişim olduğu gözlemlenmiştir. Vajinadaki oluşan genişliğin ortadan kalkmasını sağlayan bu operasyon sayesinde kadın ve erkekte orgazm da artış görülmüştür. Bu durum çiftlerin arasındaki ilişkiye birçok yönden olumlu şekilde yansımaktadır.

Neden Lazerle Vajina Daraltma konusunu özetleyecek olursak:

  • Cerrahi müdahale olmaması nedeniyle duyu kaybı olmaması
  • Anestezi gerektirmemesi
  • 10-15 dk. gibi kısa süren tedavi aşaması
  • Vajinal kanalın tamamına etkide bulunması

faktörlerini sıralayabiliriz.

Vajinal Estetik Ankara

Lazerle Vajina Daraltma ve diğer Vajinal Estetik Operasyonları Op. Dr. İlhami Atılgan’ın Ankara Çankaya’daki kliniğinde; alanında kabul görmüş en etkili cihaz olan Fotona Er-YAG Lazer ile yapılmaktadır. Tedavilerle ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için bizleri arayabilirsiniz.

Menü