Son Gönderiler

 

İki yöntemin aynı işlevi var gibi görülse de aslında O shot ve G shot farkı nedir sorusunun cevabı çoğu kişi tarafından karıştırılmaktadır. Kadınların cinsel haz duygularının artırılması, klitoris ve vajina bölgelerinin fonksiyonlarını sağlıklı şekilde yürütebilmesi amaçlanan işlemlerdir ve her tedavinin de farklı uygulama yöntemleri vardır. O shot ve G shot uygulamaları ağrısız ve zahmetsiz yöntemlerdir.

O Shot nedir?

O Shot tedavisi kadınların klitoris ve vajinal fonksiyonları harekete geçiren bir uygulamadır. O shot yöntemi ile kadınların orgazm olmaları kolaylaşırken idrar kaçırma problemleri de tedavi edilmektedir.

O Shot yönteminde kadınların iç genital ve klitoral bölgesine PRP (Platelet-Rich Plasma) enjekte edilir. Aslında PRP yöntemi bilim dünyasının farklı tedavilerde başvurduğu uygulamadır. Hastadan alınan kan santrifüj edilir. Santrifüj edilen kandan trombosit hücreleri ayrıştırılır. Bu ayrıştırılan trombositler, kadınların iç genital ve klitoris bölgelerine enjekte edilir ve böylelikle bölgenin uyarılması sağlanır. PRP uygulamasının en büyük avantajı ise doğal olmasıdır. Kişide alerjen hiçbir yan etki gözlenmez.

Özetle O Shot PRP uygulaması ile;

  • Orgazm olamama problemlerine son verilir.
  • İdrar kaçırma sorununa çözüm bulunur.
  • Vajinal kuruluk derdi biter.

O Shot Orgazm PRP uygulaması yan etkisi olmayan bir yöntemdir ve günlük hayattan kopmadan çok kısa sürede yapılabilir.

G Shot Nedir?

G bölgesi, vajinanın ön duvarındaki vajinal orgazmın yaşandığı bölge olarak tabir edilir. Ülkemizde orgazm olamayan kadın oranı yüksektir; fakat problem kadınlar tarafından geri plana atılır. Unutulmamalıdır ki orgazm olamama, ciddi problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Üstelik çiftler arasında kronikleşen cinsel sorunları da yaratmaktadır.

G shot tedavisi ile kadınların G noktasının uyarılmasının tetiklenmesi amaçlanır. Böylelikle hem psikolojik hem de cinsel sağlık açısından kadınların problemlerine çözüm bulunur. G shot yöntemi, her kadına uygulanabilir. Kozmetik ve sağlık alanında kullanımı geniş Hyalüronik Asit’in ya da yağ enjeksiyonu veya CGF ile işlem gerçekleştirilir. Hangi yöntemin kişiye uygun olduğuna ise doktorunuz karar vermektedir.

G shot ister Hyalüronik Asit ile ister yağ enjeksiyonu veya CGF ile gerçekleştirilsin ağrısız ve cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan yapılır. Hiçbir yan etkisi olmamak ile beraber bu uygulamayı yaptıran kadınlar günlük hayatına olduğu yerden devam edebilmektedir.

O Shot ve G Shot Farkı Nedir?

Her iki uygulama da ağrısız ve zahmetsiz uygulamalardır. Yan etki gözlenmeyen iki müdahalede de kadınların cinsel haz duygularının artırılması ve vajinal fonksiyonları yerine getirmesi amaçlanır.

O shot ve G shot farkı nedir sorusu ise uygulama bölgesi ve yöntemleri ile cevaplanır. O shot PRP yöntemi ile yapılırken G shot tedavisi ise Hyalüronik Asit ya da yağ enjeksiyonu veya CGF ile gerçekleştirilir.

Ankara O Shot ve G Shot Uygulamaları

Cerrahi müdahale gerektirmeyen doğal yöntemler olarak bilinen uygulamalar için konusunda uzman hekimlere başvurulması önemlidir. Uygulamaların başarı oranını artırılabilmesi için genel geçer bilgiler dikkate alınmamalıdır. Ankara Çankaya ilçesindeki Op. Dr. İlhami Atılgan kliğinde de O Shot ve G Shot uygulamalarına dair tüm detayları öğrenebilir ve ihtiyacınıza yönelik tedaviyi seçebilirsiniz.

Menü