Son Gönderiler

 

Perine estetiği ile zorlu doğumlardan geriye kalan epizyo dikişleri giderilerek, kadının hayatına çok daha sağlıklı şekilde devam etmesi amaçlanır. Doğum sonrasında oluşan yırtıkların giderilmemesi başta idrar ve gaz kaçırma, cinsel birleşmedeki problemler olmak üzere çok sayıda genital sorunu beraberinde getirir. Operasyon ile vajina bölgesi eski görünüme kavuşturulurken bir çok yan olumlu etki için de perine estetiği tercih edilmektedir..

Perine Estetiği Nedir?

Normal doğumların bazıları zorlu geçebilir. Bebeğin doğum kanalından çıkması zorlaşırsa hekimler vajinaya kontrollü kesiler atar. Bunun nedeni, bebeğin rahimden çıkması esnasında kontrolsüz şekilde yaralar ve yırtılmaların oluşumunu engellemek içindir. Hekimler, kontrollü kesileri atmış olsa da aslında onların da mutlaka tedavi edilmesi gerekir; çünkü kesiler zamanla ilerler ve hatta idrar torbasına zarar verecek boyutlara ulaşır. Doğumdan sonra bu nedenle kesilerin epizyo ismiyle tabir edilen dikişler sayesinde ilerlemesi durdurulur.

Bu noktaya kadar kadınlar için her şey normaldir; ancak mutlaka epizyo dikişleri için de hekim kontrolüne gidilmesi gerekir. Bu noktada devreye perine estetiği girer. Perine estetiğinin fonksiyonu ise bu dikişlerin alınmasıdır. Dikişler alınarak vajina bölgesi, doğumdan önceki görünümüne kavuşturulur.

Perine Estetiğinin Önemi Nedir?

Bu operasyonun önemini anlayabilmek için öncelikle, epizyo dikişleri alınmaz ise ya da alınması geciktirilirse neler olacağının bilinmelidir.

  • Kesiler zamanla kontrolsüz şekilde ilerler.
  • Gaz ve idrar kaçırma sorunları gündelik hayatı kadın için zorlaştırır.
  • Cinsel birleşmede partnerler arasında uyumsuzluk ortaya çıkar. Hem kadının hem de erkeğin zevk alması zorlaşır.
  • Vajina bölgesinde sarkmalar gözlenir, eski görünümü yok olur.
  • İdrar torbasında sarkmalar oluşur.
  • Epizyo dikişleri düzgün atılmadıysa iltihaplanmalar gözlenir.

Günlük hayatı ve eşler arasındaki ilişkileri de etkilediği için perine estetiğinin iki önemli fonksiyonu ortaya çıkar ki bu da operasyonun hem psikolojik hem de sağlık açısından önemli olduğunu gösterir. Vajinanın kötü görünümünden ve cinsel birleşmede yaşanan sıkıntılardan dolayı kadının kendine güveni azalır. Tüm bu problemlere ise hekimler tarafından perine estetiği uygulamaları ile son verilir.

Doğum Sonrası Genital Estetik

Perine Estetiği Operasyonu

Zahmetsiz ve doğal cerrahi müdahale olan perine estetiğinin uygulamasına genellikle tek seans yeterli olmaktadır. İç ve dış vajina dudakları tamir edilir ve eski görünümlerine kavuşturulur. Cinsel birleşmede de oldukça önemli görülen aynı zamanda idrar ve gaz kaçırmada da etkili fonksiyonu bulunan vajina kaslarını sıkılaştırır. Üstelik hepsinin yanında, vajinanın görünümü çok kısa süre içerisinde doğum öncesi haline kavuşturulur.

Perine Estetiği Ankara

Zahmetsiz ve doğal yöntemler ile gerçekleştirdiğimiz perine estetiği uygulamaları için Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Operasyonun tüm detaylarını, fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Menü