Son Gönderiler

 

Karnın altında, cinsel organın üstündeki üçgen şeklindeki bölge olan pubis kaldırma estetiği ile özel bölgeniz daha estetik bir görünüme kavuşabilir. Dar kıyafetler giymeyi seven kadınların özel bölgesi, kimi etkenlerden dolayı güzel görünmeyebilir. Özellikle, bu bölgedeki yağlanma cinsel organın estetik gözükmemesine veya daha derinlerde gözükmesine yol açar.

“Venüs tepesi estetiği” olarak da bilinen pubis estetiği, son dönemlerde çok fazla yaptırılmaktadır. Kalın, yüksek ve hacimli olan pubis bölgesi, kadınlar için bazı ruhsal sorunları da beraberinde getirmektedir. Pubis ameliyatı ile bölge inceltilmekte ve daha estetik bir görünüme kavuşturulmaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleşen ameliyat, klinik ortamında gerçekleşeceği için herhangi bir yan etkisi yoktur. Pubis kaldırma estetiği yaptıran kadınlar; bikini, mayo ve dar kıyafetler giyerken kendilerini daha rahat hissederler.

Pubis Kaldırma Estetiği Nedir?

Cerrahi bir prosedürle gerçekleşen pubis operasyonu, bazen sadece lazer lipoliz uygulamasıyla da yapılabilir. Bölgede, sadece yağlanma sorunu varsa lazer lipoliz yeterli olur. Bu işlem, hem yağlanmayı azaltır hem de cildi sıkılaştırır. Ameliyata başvurulmasının sebebi, yağlanma ve sarkmadır.

Pubis Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Pubis estetik operasyonunda, göbeğin altından yapılan bir kesiyle pubis bölgesinin gerilmesi sağlanır. Sarkmış dokular belirlendikten sonra eliptik bir çizim yapılarak bölge işaretlenir. Ameliyatla çizilen bölgedeki sarkık deri alınır ve pubis bölgesi yukarı doğru çekilir. Bu işlemden önce gerekli olursa lazer lipoliz uygulaması da yapılabilir.

Pubis Kaldırma Estetiğinde İyileşme

Pubis estetiğinden sonra iyileşme dönemi hızlı geçer. Operasyondan sonra hasta, aynı gün herhangi bir sorun yoksa tabucu edilir. Kendini yormadan ve hareketlerini kontrol ederek günlük hayatına dönebilir.

Pubis Estetiğinin Avantajları

Pubis estetik işleminin kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığı için pek çok faydası vardır:

  • Pubis bölgesi, bu işlemlerden sonra estetik bir görünüm kazanır.
  • Operasyondan bir süre sonra hasta dar pantolon, etek veya bikini giyebilir.
  • Kendisini mutsuz eden görünüm ortadan kalkacağı için psikolojik bir rahatlık hisseder.

Pubis Bölgesindeki Yağlanma

Pubis yağlanmasının çok önemli iki nedeni vardır. Birincisi yapısal özelliklerdir, ikincisi ise kilodur. Yağlanma, bir süre sonra sarkmaya neden olur ve vajinanın görünmesini engeller. Aynı şey erkekler için de geçerlidir. Erkeklerde de penis, ya gömülü bir görünüm kazanır ya da kısa görünür. Kadınlarda pubis yağlanması dış dudakların ve klitorisin aşağıya doğru sarkmasına yol açabilir. Karın bölgesindeki dokular ve çevre dokular pubis bölgesindeki estetik soruna yol açan ana etmenlerdir.

Menü