Son Gönderiler

 

Tüp bebek tedavisiyle bebek sahibi olma çabası yogun strese neden olmaktadır. Hatta yapılan çalısmalar kaygı ve stres ve depresyonun kanser ve Eds hastalıklarına sebep olduğunu gösteriyor. Akupunktur limanım sistemini düzenleyıcı etkısıyle anne adayını strese karşı dayanıklılığını artırmakta ve oluşan kaygı ve depresyon akupunktur ile ortadan kaldırmaktadır.

Akupunkturun stres azaltıcı ve anti depresan özelliği pek çok araştırma da göstermiştir. Bu amaçla tüp bebek uygulamasına başlamadan 3 hafta öncesınde akupunktur tedavisi gören anne adayları başarı uygulanmayanlara göre yaklaşık başarı oranı yüzde kırkbeş ile yüzde altmış oranında artmıştır.

Yapılan başka bir çalışmada embriyo transferi sırasında uygulanan akupunktur tedavisinin gebelık oranını akupunktur uygulanmayanlara göre anlamlı düzeyde arttırdığı gösterilmektedir.

Yine yapılan araştırmalar da embriyo transferi öncesi ve sonrası N da uygulanan bu akupunkturun uygulanmayanlara göre 2 kat daha fazla olduğu görülmektedir.

Uygulamalarımızda embriyo transferinden 2-3 hafta önce akupunktur tedavisi embriyo transferi den 1 hafta sonrasına kadar 10 ile 15 seans arasında uygulanmaktadır.

Tüp bebek uygulaması ile desteklenmektedir.

Menü