Son Gönderiler

 

Tüp bebek tedavisinde ozon kullanımı zamanla giderek yaygınlaşan ve olumlu sonuçlarıyla yüz güldüren bir tedavi yöntemidir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin ideal zaman aralığı olan bir yıl süresince gebelik elde edememeleri durumunda uzman doktor yardımı almaları önerilmektedir.

Doktora başvuran hastalardan çeşitli tetkikler istenmektedir. Anne adayının yapılan testler ile hormon düzeyleri incelenir. Ayrıca gerek duyulması halinde, genital bölge, rahim ve yumurtalık yapısını gösteren ultrason filmi istenir. Erkekten ise sperm sayısısperm kalitesi tetkikleri alınır.

Tüm bu kontrollerden sonra doktorunuz tüp bebek tedavisine gerek olup olmadığına karar vermektedir. İşte bu noktada başarı oranını arttıran, olumlu etkileriyle gebe kalma sürecine destek olan bir faktör de ozon tedavisidir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi yaklaşık 150 yıllık geçmişi olan, 1800’lü yıllarda kullanılmaya başlayan bir tedavi yöntemidir. Bilinen ilk yaygın uygulama dönemi ise 2. Dünya savaşı sırasında, yaralı askerlerin tedavilerinde kullanılmasıdır. Sonraki yıllarda daha çok kozmetik amaçlı kullanımı dikkat çekmektedir. Günümüzde ise Tüp bebek tedavisinde ozon kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Oksijenin elektrik akımı ile etkileşime girmesinden elde edilen Ozon gazının, tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanmasına Ozon Tedavisi denilmektedir.

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Majör Terapi (Ozon uygulanan kan enjeksiyonu)
  • Minör Terapi (Ozon uygulanan kanın kaslara enjeksiyonu)
  • Rektal yol (Bağırsak yoluyla uygulama)veya Vajinal yol
  • Eklem İçi Uygulama
  • Kupa ve Torbalama Yöntemi

 

BağlantıTüp Bebek Tedavisinde Ozon Kullanımı

Tüp bebek tedavisi uygulanacak olan hastalarda ozon terapisi yöntemiyle daha sağlıklı hormonal yapı elde edilmesi metodunu; Tüp bebek tedavisinde ozon kullanımı diyerek özetleyebiliriz.

ankara tüp bebek ozonOp. Dr. İlhami Atılgan tüp bebek tedavisi olmak isteyen bir hastasında ozon uygulamasının hormonal dengeleri düzenlediğini, rahim tabakasını güçlendirdiğini keşfetmiştir. Sonuç olarak da ozon uygulaması yardımıyla yapılan tüp bebek tedavisi sayesinde hasta bebek sahibi olabilmiştir.

Dünya’da ve ülkemizde ozon tedavisinin tüp bebek hastalarında olumlu etkilerini keşfeden ilk doktor olan İlhami Atılgan, pek çok hastada bu yöntemi başarıyla uygulamaya devam etmektedir.

Ozon tedavisinin, doğal dezenfektan olmasının yanında; gençleştirici, hormon düzenleyici, metabolizma güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar alınan bu tedavi yöntemiyle ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir, Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde tedavi olabilirsiniz.

Menü