Son Gönderiler

 

Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer? Jinekolojik uygulama olan vajina estetiğinde, farklı etkenlere bağlı olarak dış dudakta meydana gelen sarkmalar toparlanır ve eski formuna kavuşturulur.

Peki, vajina dış dudak sarkması nasıl geçer? Vajinanın girişindeki bulunan ve iki taraflı olan bölüme dış dudak denir. Vajinanın dış dudaklarının gerekli dolgunlukta olması önemlidir. Bu sayede vajina estetik olarak daha güzel görünür. Ancak bazı nedenlerden dolayı dış dudakların simetrisinde bozulmalar söz konusu olabilir.

Vajina Dış Dudak Sarkması Tedavisi

Vajina dış dudakları farklı bir görünüme sahip olabilir. Dış dudakların estetiğinde şu deformasyonlar olabilir:

  • Vajina normalden büyük görünebilir.
  • Asimetrik bir görünüme sahip olabilir.
  • Sarkık olabilir.

Dış dudakların görünümü, uygulamayı alacak kişi ayaktayken değerlendirilir. Bu şekilde durum daha kolay ve net olarak tayin edilir. Dış dudaklardaki büyüklük iç çamaşırda, dar giysilerde ve bikinilerde durumunuzun kötü görünmesine neden olabilir. Bu da kişiyi fazlasıyla rahatsız eder.

Dış Dudaklardaki Büyüklük

Dış dudakların büyüklüğü en fazla rastlanan estetik sorunlar arasında yer alır. Eğer dış dudaklarda büyüklük söz konusuysa bunun yanında sarkıklık da olabilir. Dış dudak büyüklüğünde fazlalık olan kısım, cerrahi yöntemlerle çıkarılır. Kesik vajina girişinin ağzına kadar yapılır.

Dış Dudaklardaki Sarkma

Dış dudakların sarkması da çok rastlanan durumlardan biridir. Dış dudakların büyük olması, dış dudaklardaki hacim kaybı ya da dış dudakların alt kısma doğru yerleşmesi sarkmaların sebepleri arasında yer alır. Bu sorunlar, vajinal estetikle çözümlenebilir. Eğer böyle bir probleminiz varsa dış dudaklar küçültülerek çözüm bulunur. Dış dudakların hacminde bir azalma varsa ve sarkma bundan kaynaklanıyorsa dış dudaklara yağ enjeksiyonu ya da dolgu uygulaması yapılarak iyi sonuçlar elde edilir.

IFrameDış Dudaklara Simetri Kazandırma

Dış dudakta asimetri de söz konusu olabilir. Asimetrik durumlar ya da dolgunluk kaybına bağlı olarak vajina büzüşmüş bir görüntüye sahip olabilir. Asimetri varsa büyük görünen dudak küçültülür, dolgunluk kaybı varsa yağ veya dolgu enjeksiyonu yapılabilir.

Dış Dudak Ameliyatı

Dış dudaklarda yapılacak olan estetik müdahale, lokal enjeksiyon ile gerçekleştirilir. İşlemin ardından uygulamayı alan kişi, operasyonun yapıldığı gün evine gidebilir. Regle benzer bir kanama, birkaç gün sürebilir. Operasyondan sonra bölgeye buz uygulanarak şişlik azaltılır. Operasyondan sonra 2 ya da 4 hafta kadar cinsel ilişkide bulunulmamalıdır. Dış dudaklara yapılacak estetik müdahalelerde uygulamayı alan kişinin özel bölgesinin daha güzel görünmesi mümkün olur. Operasyondan sonra kendinizi her kıyafetle daha rahat hissedersiniz.

Menü