Son Gönderiler

 

Vajina iç dudak estetiği sayesinde genital bölge görünümünden hoşlanmayan kadınların arzu ettiği estetiğe kavuşması sağlanır.

Vajina iç dudağı, vajen girişin sağ ve sol kısmında yaprağa benzer iki adet yapıdır. Dış dudaklar tarafından kapatılan iç dudaklar, genel itibarıyla pembedir. Nemli bir ortamda kalması, iç dudakların pembeleşmesini sağlar. İç dudakların büyük olması ya da sarkması dış dudaklar tarafından örtülememesine neden olur. Bu yüzden iç dudaklar aşağıya doğru sarkar. Vajina iç dudak estetiği ile vajinanın rahatsız edici kısmı giderilir ve vajinaya estetik bir görünüm kazandırılır.

Vajina İç Dudak Estetiği Ankara

Vajina iç dudağının farklı nedenlerden dolayı dışarıya doğru uzaması, nemli kalmasını engeller ve bu durumda iç dudakların rengi pembe olmaktan çıkar. Siyah ya da kahverengi bir renge dönüşür. Elbette bu da kadınların hoşuna gitmez ve rahatsızlık doğurur. İç dudak estetiği ile bu kısım çıkartılır ve vajina daha estetik bir görünüme kavuşturulur.

İç Dudakların Büyüklüğü

Vajinada en fazla rastlanan sorun iç dudaklardadır. İç dudakların normalden daha büyük olması sadece estetik sorunlar doğurmaz, aynı zamanda hijyen sorunlarına da neden olur. İç dudakların büyük olması vajen girişinin açık kalmasına yol açar, bu da vajinanın mikrobiyal enfeksiyonlar ile karşılaşmasına neden olur. İç dudakların büyüklüğüyle ilgili olarak sünnet operasyonu yapılır ama bu operasyon estetik açıdan hoş bir görünüm oluşturmaz. Sünnet ile dudakların uç kısmı orijinal yapısını kaybeder ve dudağın ince yapısı kaybolur. İç dudak böylece kalınlaşır, ince ve uzun bir görünüme sahip olur. İç dudak estetiği, oldukça iyi sonuçlar verir ve vajinanın estetiğini bozulmasının önüne geçer. İç dudağın şeklinin ve yapısının bozulmaması bu operasyonun en önemli özelliğidir.

İç Dudaklardaki Sarkma

İç dudakların sarkması, iç dudakların normalden daha aşağıda olması ya da büyük olmasıdır. Bu durum, gevşemeyle yakından ilişkilidir. İç dudakta meydana gelen sarkma, normal doğumdan sonra gerçekleşebilir. İç dudak sarkmasında yapılan cerrahi uygulama ile iç dudakların büyük olmasında uygulanan cerrahi yöntem birbirine benzer. İç dudak çok büyük değilse yukarıya çekme işlemiyle sorun çözümlenir.

Labioplasti İç Dudak Ameliyat Nasıl Yapılır?

İç dudak ameliyatı, genel olarak bölgesel anestezi ile yapılır. İç dudak bölgesinden üçgen biçiminde tam kat mukoza çıkarılmaktadır, arından karşılıklı olan dokular dikilmektedir. Böylece, dudakların dış yapısındaki orijinal hal de bozulmaz. Ayrıca, kesinin bulunduğu yer de iz kalmadan iyileşir.  İşlemden sonra, gündelik yaşama hemen dönülür. Bu bölge, genital bölge şampuanlarıyla temizlenmelidir ve 3 hafta boyunca cinsel ilişki kurulmamalıdır. İstenen iyileşme 1 ayı içinde gerçekleşir.

 

Menü