Son Gönderiler

 

Zorlu normal doğumlar ya da bölge kas tonusunun zayıf olması nedeniyle vajinadan ses gelmesi sorunuyla karşılaşılabilir. Özellikle cinsel birleşmede kadının kendine güveninin kaybolmasına, hatta cinsellikten istemsizce uzaklaşmasına neden olan problem, lazerli vajinoplasti operasyonu ıile çözüme ulaşır. Vajinadan ses gelmesi özetle, vajen bölgesinin içerisine giren havanın istemsizce ve beklenmedik bir anda gaz çıkarma sesine benzer bir ses çıkarmasıdır. Bu durum kadının hayat kalitesini düşürdüğü gibi, güvensizlik hissetmesine de neden olmaktadır.

Vajinadan Ses Gelmesi Problemi Neden Oluşur?

Genellikle zorlu ve birden çok normal doğum yapan kadınlarda gözüken bir problem olsa da vajinadan ses gelmesi henüz doğum yapmamış kadınlarda da ortaya çıkabilir. Vajina dudak veya kas yapısından dolayı ortaya çıkan sorun nedeniyle kadınlar, günlük hayatlarında da çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Problemin devam etmesi sebebiyle kadının cinsellikten uzaklaşması, neticesinde partnerinden çekinmesi gözlenmektedir. Ayrıca vajina bölgesindeki kasların gevşemesi sorunuyla ortaya çıkan rahatsızlık nedeniyle kişi sadece vajinadan gaz çıkması rahatsızlığı ile karşılaşmaz aynı zamanda idrar kaçırma problemiyle de karşı karşıya kalabilir.

Rahatsızlık nedeniyle hekime başvuran kadınlara lazer uygulamalı vajinoplasti yanında vajen dokunun güçlenmesi için “Kegel Egzersizleri”de tavsiye edilmektedir. Bu sayede kimsenin fark edemeyeceği ve gün içerisinde bile yapılabilen basit operasyon, egzersizler sayesinde dokunun güçlenmesi sağlanabilir.

Vajinadan Gaz Çıkması

Vajinadan ses gelmesi gaz çıkarma sesine benzeyen bir ses olması nedeniyle vajinadan gaz çıkması olarak da bilinir. Ancak meydana gelen ses aslında vajinadaki havanın dışarı atılmasıdır. Cinsel ilişki esnasında yaşanan bu durum normal olmakla birlikte bir takım genital sağlık sorunlarının da uyarıcısı olabilir.

Pelvik taban kaslarındaki sorunlar idrar kaçırma ve vajiinaya biriken gazın dışarı çıkması şeklinde kendini belli edebilir. Özellikle doğum sonrası yaşanabilen bu tür rahatsızlıklarda pelvik tabanın sıkılaştırılması hem idrar kaçırma problemini yenmenizi hem de gaz çıkması sorunlarını önleyecektir.

Kimi hastalarda iltihaplı bağırsak sorunları vajinadan ses gelmesine neden olabilmekte. Vajina ile mesane arasındaki fistüller ağrı ve şişkinliğe de neden olur. Bu tip şikayetlerde doktorunuzun isteyeceği tahlillerle net sonuca ulaşılacaktır.

Çoğu zaman vajinal kasların ve dokuların gevşemesine bağlı oluşan hava çıkma sorunları cinsel yaşantınızı olumsuz etkileyebilir. Farklı bir rahatsızlık olmaması durumunda lazer tedavisiyle vajina bölgesinde sıkılaşma sağlanarak son derece zahmetsiz bir tedavi ile şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer Uygulama Vajinaplasti ile Sorun Biter

Günümüzde oldukça zahmetsiz ve pratik şekilde probleme kalıcı çözüm, lazer uygulamalı vajinoplasti tedavisi ile birlikte gelir. Vajen bölgesini daraltma işlemini içeren tedavi uygulaması lokal anestezi ile yapılır. Üstelik vajinoplasti sayesinde vajen kanalında görülen sarkmalar onarılırken aynı zamanda kadının sorun nedeniyle yaşadığı cinsel problemler de çözüme kavuşturulur.

Lazerli vajinoplasti tedavisi sayesinde güçlü pelvik taban ve dar vajinal kanalı elde edilirken istemsizce vajina bölgesinden çıkan ses sorunu da çözüme kavuşturulur.

Vajinadan Ses Gelmesinin Dezavantajları

Kadınların hem sosyal hem de cinsel hayatına zarar veren sorunun bazı nedenleri vardır. Vajina kasları, vajinanın içerisine hava girmesini önleyememekte. Bu da hiç umulmayan ve kontrol edilemeyecek bir zamanda ortaya çıkar. Bu durum, gaz çıkarmasına benzer bir sesin ortaya çıkmasına yol açar. Sorun otururken de oluşabilir. Kontrolsüz bir şekilde oluşan vajina sesi, kadın için utandırıcı bir durum haline gelebilir. Hatta kimi kadınlar, bunu hekime bile söylemekten utanır.

Vajinal Estetik Ankara

Vajinadan Ses Gelmesinin Nedenleri

Vajinadan gelen ses, iltihaplı bağırsak sorunlarıyla yakından ilişkili olabilir. Vajina ile mesane arasındaki fistüller, ağrı ve şişkinliğe neden olur, bu da vajinada biriken havanın dışarı çıkmasına yol açar. Su sorunun temelde 3 nedeni bulunmaktadır:

  • Vajinanın doğumlara dayalı olarak geniş olması
  • Vajinanın yapısal olarak geniş olması
  • Vajinal kasların tonusundaki gevşeklik

Rahatsızlık veren, cinsel ilişkinin kalitesine bozan bu sorun, iyi bir jinekolojik muayene ile teşhis edilebilir. Muayene esnasında vajina kaslarının tonusuna ve vajinanın girişinin genişliğine bakılarak teşhis konulur.

Vajinoplasti ile Vajina Sesinin Tedavisi

Vajinadan ses gelmesi, vajinoplasti ile çözümlenebilir. Yukarıdaki belirtilerin bulunduğu hastalar için tek tedavi vajinoplasti dir. Vajinoplasti, vajinayı daraltma işlemidir. Vajinoplasti, zahmetsiz ve kalıcı bir çözümdür. Vajinoplasti bir lazer uygulamasıdır ve lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Uygulama ile vajina kanalındaki sarkmalar da onarılır ve bu sayede kadının cinsel sorunları da ortadan kaldırılır. Vajinoplasti tedavisi sayesinde güçlü pelvik tavan ve dar vajinal elde edilirken istemsizce vajina bölgesinden çıkan ses sorunu da çözüme kavuşturulur.

Vajinoplasti Operasyonun Avantajları

Vajinoplasti uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır:

  • Tek seans ile sorunlar çözüme kavuşturulur.
  • Lazer uygulaması sayesinde cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Ameliyat izi bulunmaz.
  • İşlem, lokal anestezi ile yapılır.
  • Herhangi bir komplikasyon ya da ağrı bulunmaz.
  • Uygulamayı alan kişinin hayat kalitesi artar ve kendine güveni yükselir.

Menü