Son Gönderiler

 

Vajinoplasti, iç genital estetik uygulaması olup vajinanın sıkılaşmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Sağlıklı cinsel yaşam gerekliliklerinden biri olan vajina sıkılığı, fiziki ve hormonal faktörlerden dolayı zamanla azalabilmektedir.

Vajinoplasti ile vajinal kanalın daraltılması sağlanarak bir nevi yenilenme, gençleştirme ve onarım sağlanmış olur.

Vajinoplasti Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Vajinal kanalın daraltılması ve sıkılığının geri kazanılmasını amaçlayan vajinoplasti, her yaştan erişkin kadınların yaptırabileceği bir operasyondur.
Vajina daraltma operasyonları hem cerrahi müdahale hem de günümüzde ağırlıklı olarak tercih edilen lazer operasyonlarla yapılabilmektedir. Cerrahi Vajinoplasti ameliyatları:

  • Cerrahi kesilerin olması
  • Vajinal kanalın ilk 3-4 cm bölümüne uygulanabilmesi
  • İyileşme sürecinin uzun olması

gibi nedenlerle zahmetli ve etki alanı kısıtlı bir operasyondur.

Neden Lazer Vajinal Daraltma

Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalar ancak giriş birkaç cm’lik kısmına etkili olmaktadır. Oysa günümüzde Er:YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi vajinal kanalın tümünü sıklaştırmakta yani rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olmaktadır.

Böylece vajinal mukuzal dokuda kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır. Kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Ayrıca Fotona Er:YAG lazer vajinoplastide uygulama cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesileri olmayacaktır.

Böylece vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç hastalar tarafından daha iyi hissedilmektedir. Cinsel doyuma ulaşmada bu nedenle daha belirgin artmaktadır.

Ankara Vajinal Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı

Kadın cinsel organı hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve öz güven problemi yaşayabilir.

Vajina estetiğinde etkin ve güvenilir bir tedavi yöntemi, Fotona Er:YAG lazer ile vajinal sıkılaştırma Ankara Çankaya’daki kliniğimizde 15 dk. gibi kısa bir tedavi süreciyle yapılmaktadır. Ağrısız ve zahmetsiz bir tedavi olan lazerle vajinoplasti tedavisiyle ilgili randevu almak ve merak ettiklerinizi sormak için bizleri arayabilirsiniz.

 

Menü