Son Gönderiler

 

Vajinal Estetik Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde, alanının en tecrübeli doktorlarından olan Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından uygulanmaktadır. Vajinal Estetik olarak telaffuz edilse de aslında Genital bölge estetik operasyonları için genel bir tabir olarak kullanılmaktadır.

Vajinal Yapıyı Oluşturan Bölümler

Vajinal yapıyı oluşturan bölümler şunlardır:

 • Vagen
 • Büyük dudaklar (Labium majus)
 • Küçük dudaklar (Labium minus)
 • Kızlık zarı (Hymen)
 • Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)

Vajinal yapıyı oluşturan bu bölümlerde gerçekleşen şekil bozuklukları, estetik bakımdan beğenilmeyen bir görünüm oluşturur. Bu da kadının kendine güvenini azaltır, cinsellikte yetersizliğe neden olur, doyuma ulaşamama sorunları oluşturur ve utanç duyma gibi problemler doğurur. Artık çağımızda kadınların büyük bir bölümü estetik kaygılara sahiptir ve bunun için tedavi olmayı tercih etmektedir. Ancak hala pek çok kadın, yaşadığı sorunu dile getirme ve bunlar için çözüm bulma konusunda çekincelere sahiptir.

Vajinal Estetiğin Yararları

Vajinal estetik uygulaması alan kadınlar, kısa sürede günlük hayatlarına dönmektedir. Sonuçlar gerçekten sevindiricidir. Modern teknoloji sayesinde kadınların vajinalarıyla ilgili olarak yaşadıkları sorunlar kısa sürede çözümlenmektedir.

 • Vajinal estetikten sonra kadınlar, kendilerini daha mutlu hisseder.
 • Kadınların özgüveni artar.
 • Spor kıyafetleri, tayt, mayo veya bikini giydiklerinde daha güzel görüntüklerini fark ederler.
 • Cinsel ilişki esnasında ağrı yaşamazlar, zorluk çekmezler ve daha fazla zevk almaya başlarlar.

Vajinal Estetik Nedir?

Vajinal Estetik iç genital bölge veya dış genital bölge; istenmeyen görünüş ya da fiziki rahatsızlıklara dair olumsuzlukların kimi zaman cerrahi müdahaleyle, günümüzde ise genellikle lazer operasyonları ile giderilmesidir. Lazerle Vajinal Estetik müdahalelerin daha çok tercih edilmesinin nedeni ameliyat kesiği ve uzun iyileşme dönemi gibi sıkıntıların olmamasıdır.

Vajinal Estetik Nasıl Olur?

Vajinal estetik eğer cerrahi yöntemler tercih ediliyorsa doktorunuzun tercihine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Lazerle genital bölge estetiği tercihlerinde ise herhangi bir acı hissi olmadığından anesteziye ihtiyaç yoktur. 15-20 dk gibi kısa sürelerde lazerli estetikler tamamlanmaktadır. Lazerle Vajinal Estetik Ankara taleplerinizle ilgili Çankaya Yıldız’daki muayenehanemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genital Bölge Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?

 1. Cinsel birleşmeye engel fiziki durumlarda
 2. Görünüşü beğenilmeyen estetik kaygılarda
 3. Enfeksiyon riski oluşturan asimetrik yapılarda
 4. Temel etmeni fiziki deformasyon olan aşırı kilo, hamilelik, normal doğum gibi durumlarda
 5. Hormon bozukluklarına bağlı cilt rahatsızlıklarında

Kadınlar vajina estetiği olarak dile getirilen genital bölge operasyonları ve uzman desteğine gereksinim duyabilmektedirler.

Vajina Görüntüsü Nasıl Olmalı?

Yine halk arasında vajina görünümü nasıl olmalı diye sorulsa da aslında kastedilen iç ve dış dudakların dolayısıyla dış genital bölgenin ideal şeklidir. Labium majus (dış dudak) çok fazla şişkin olmamakla birlikte yukarı kısmından aşağı doğru incelen bir görüntüde olmalıdır.

Labium minuslar (iç dudaklar) ise dış dudaklar ile temas halinde ama boyutça büyük olmadan arada ince bir derin çizgiyle ayrılmış durumdadır. İdeal görünümde sağ ve sol dudaklar arasında asimetrik farklılıklar olmaması ve klitorisin çok büyük yapıda olmamasıdır.

Vajinal Estetik Ankara

Vajinal Estetik Ankara klinikleri arasında Er:YAG lazer (Erbium Yttrium Aluminium Garnet) uygulanan muayenehanemizde öğle tatili arasında bile randevu alarak tedavinizi kısa sürede ve zahmetsizce tamamlayabilirsiniz.
Genital Bölge Tedavilerimiz:

Vajina daraltma ameliyatı yapan hastaneler Ankara lokasyonunda lazer çözümleriyle etkili ve ameliyat yükü oluşturmayan uygulamalar sayesinde daha sağlıklı cinsel yaşama kavuşmanız mümkün. Yine vulva beyazlatma operasyonu, arzu ettiğiniz estetik görünüme kavuşmanıza yardımcı olmakta, yaklaşık 10’ar dakikalık 2-3 seans ile tamamlanabilmektedir.

Vajinal Estetik Ankara Çankaya’daki muayenehanemizden randevu almak, lazerle estetik fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz.

Menü