Vajinal Estetik Hakkında Doğru Bilinen 12 Yanlış

  1. Anasayfa
  2. Vajinal Estetik
  3. Vajinal Estetik Hakkında Doğru Bilinen 12 Yanlış
Son Gönderiler

 

Vajinal Estetik Hakkında Doğru Bilinen 12 Yanlış veya ön yargılar konusundaki detaylar nelerdir? Özellikle Amerika’da pek çok kadının başvurduğu vajinal estetik operasyonları, ülkemizde son dönemlerde gelişmeye ve faydaları hakkında bilgi sahibi olunmaya başlandı. Estetik kaygıları dindiren vajinal estetik tedavileri, aynı zamanda gündelik hayat kalitesini düşürecek düzeydeki, gaz ve idrar kaçırma problemleri olmak üzere sağlık sorunlarına da çözüm üretir. Uygulaması zahmetsiz, faydası gözle görülür derecedeki Vajinal Estetik Hakkında Doğru Bilinen 12 Yanlış görüşü sizler için derledik.

1- Vajinal estetik uygulamaları kalıcı ameliyat izlerine yol açar!

Günümüzde kadınların tercih ettiği vajinal estetik uygulamalar, cerrahi müdahale gerektirmez. Sadece lokal anesteziyle gerçekleşen uygulamaların pek çoğu lazer ile gerçekleştirilir. Bu sayede vajen bölgesinde herhangi dikiş ya da ameliyat izi kalmaz.

2- Vajinal estetik tedavilerinden sonra iyileşme dönemi uzundur!

Lazerli uygulamalar kısa sürede gerçekleştirilir, iyileşme dönemi de bir o kadar kısa sürer. Kimi operasyonlarda hasta doğrudan günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Uzman doktorların uygulamaya göre değişecek olan tavsiyeleri bu konuda asıl belirleyici etmendir.

3- Lazerle genital estetik uygulamaları ağrı ve acıya neden olur!

Hem operasyon boyunca hem de operasyon sonrasında hasta, herhangi acı ya da ağrı semptomu yaşamamaktadır. Gerekli durumlarda kullanılan lokal anestezi sayesinde, hasta hiçbir şey hissetmez. Operasyon sonrasında ise iyileşme dönemi kısa sürer ve iyileşme döneminde de operasyona dair herhangi bir ağrı durumu yaşanmaz.

4- Genital bölge estetik operasyonlarının hiçbir faydası yoktur!

Bu operasyonların faydasız olduğunu düşünmek oldukça yanlış algılara yol açar. Her ne kadar estetik kaygılardan dolayı operasyonlar yapılıyor olsa da aslında durum çok daha farklıdır. Vajen bölgesi eski görünümüne kavuşturulur ve aynı zamanda kadının hayatını olumsuz etkileyen sağlık problemleri de tedavi edilir. Kadınlarda görülme oranı oldukça yüksek olan idrar kaçırma sorununa çözüm ise bunlardan bir tanesidir.

5- Vajinal estetik uygulamaları doğuma engel olmaktadır!

5- Vajinal estetik uygulamaları doğuma engel olmaktadır!

Tam da aksine zorlu normal doğumların vajina bölgesinde yol açtığı sorunlara çözüm sunulur. Normal doğumlarda bebeğin vajinadan çıkmasının zora girmesi durumlarında kontrolsüz kesilerin oluşmaması için yapılan epizyo dikişlerinin tedavi edilmesi şart hale gelir. Perineoplasti olarak adlandırılan estetik operasyonuyla hem epizyo dikişleri tedavi edilir hem de vajen bölge eski haline sokulur. Bu tür uygulamalar ise ne doğumlara engel olur ne de uygulamaların kadının gündelik hayatına olumsuz etkileri bulunur.

6- Vajinal estetik uygulamaları her kadına yapılmaz.

6- Vajinal estetik uygulamaları her kadına yapılmaz.

Cerrahi müdahalenin gerek kalmadığı ve özellikle lazer yönteminin tercih edildiği uygulamalar her yaştan kişiye uygulanabilir. Vajen bölgesinin görünümünden hoşlanmayan onlarca kadın vajinoplasti uygulaması sayesinde çok daha rahat dar kıyafetler giyebilir, kendilerine güvenleri artar.

7- Vajinal estetik cinsel ilişki problemlerinde etkisizdir!

Estetik vajinal uygulamalar kadının kendine güvenini yerine getiren uygulamalardır. Özellikle vajina dudaklarının büyüklüğünden, vajinanın renginden ya da vajen kaslarının esnemesinden dolayı çok sayıda kadın partnerinden ve cinsellikten uzaklaşmaya başlar. Öte yandan uygulamalar sayesinde kadın partneriyle çok daha rahat şekilde cinselliği yaşar. Bu sayede cinselliğe çok daha ılımlı ve rahat yaklaşır.

7- Vajinal estetik cinsel ilişki problemlerinde etkisizdir!

8- Vajinal estetik uygulamalar sadece vajinanın görünümü düzeltir!

Onlarca uygulama arasında vajen bölgesinin hem dış hem de iç bölgesine etki eden yöntemler bulunur. Örneğin labioplasti ve vajinoplasti tedavileri birer örnektir. Vajinal daraltma vajinoplasti uygulaması ile gerçekleştirilirken, labioplasti uygulaması sayesinde vajinanın iç dudaklarına müdahale edilir ve böylelikle anormal sarkmalar tedavi edilir. Hymenoplasti ise bir diğer örnektir ve bu uygulamada direk kızlık zararının onarımı gerçekleştirilir.

9- Vajinal estetik tedavileri geçici uygulamalardır!

Yapılan tedavilerinin herhangi geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Her bir vajen uygulama rahatsızlıkların giderilmesinde zahmetsiz tedavi fırsatı sunar. Öte yandan, yaş ve hormonal faktörlerden dolayı vajen bölgesindeki sarkmalar düşük ihtimal de olsa tekrar edebilir.

10- Vajinal estetik basit ve herkes tarafından rahatlıkla gerçekleştirilebilir!

Tedaviler cerrahi müdahale gerektirmeden lokal anesteziyle yapılır. Müdahale kısa sürede gerçekleştirilir. Kişiler uygulamaları mutlaka konunun uzmanı hekimlerden talep etmelidirler. Sonu mutluluk veren uygulamalar yanlış kişilerin yöntemleri nedeniyle ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

11- Genç kızlara vajinal estetik uygulamaları yapılamaz.

Vajen bölgesindeki şekil ve görünümden rahatsızlık duyan her kesimden kişiye rahatlıkla uygulanabilir. Örneğin dar kıyafetlerden ya da mayo-bikini gibi kıyafetlerde kendisini belli eden vajina bölgesi sebebiyle özellikle genç kızlar büyük çekingenlik ve rahatsızlık duyar. Bu tür durumlarda hekimler genç kızlara da vajinal estetik uygulamaları tavsiye eder. Örneğin genital bölge beyazlatma özellikle genç kızlar tarafından sıkça başvurulan bir tedavidir ve kızlık zarına herhangi olumsuz etkisi bulunmaz.

12- Vajinal estetik uygulamaları eşler tarafından anlaşılabilir.

Kadınlar, cinselliği yaşadıkları partnerlerinin gerçekleşen uygulamaları anlamasından çekinseler de aslında uygulamalar hiçbir şekilde ne iz ne de görünüm açısından kimse tarafından anlaşılmamaktadır. Sanıldığının aksine diğer estetik uygulamalardan bu yönüyle ayrılır. Hassas bir bölge olması nedeniyle estetik dolgu malzemeleri veya kimyasal tedaviler genital estetik tedavilerinde kullanılmamaktadır.

Menü