Son Gönderiler

 

Vajinanın dış görünümünün onarıldığı aynı zamanda fonksiyonel ve psikolojik mağduriyetin de giderildiği vajinal estetik hangi durumlarda yapılır? Çok sayıda doğum yapmak üstelik zorlu doğum süreçleri yaşamak en büyük nedenidir bu tedavilerin. Vajinanın hem görüntüsünde hem de fonksiyonundaki bozukluklar giderilse de öte yandan birçok kadın vajinanın onarılmasına yönelik uygulamaları estetik kaygılarla tercih etmektedir. Tedavinin ardından vajina yenilenmiş bir görünümüne kavuşurken aynı zamanda cinsel ilişkiden de alınamayan haz da arttırılabilir.

Vajinal Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

  • İdrar kesesi ve rektumda sarkmanın bulunması, vajinal estetik tedavisinin yapılma nedenlerinden bir tanesidir. mesane sarkmalarından, çok sayıda kadın inkontinans (idrar kaçırma) problemini de yaşar. Sorun, kadının günlük hayatını etkilediğinden oldukça ciddi bir rahatsızlıktır. Üstelik sarkma nedeniyle vajinanın dış görünümünde de bozukluklar meydana gelir.
  • Vajina dış bölgesindeki deformasyon ve renk değişikliklerini düzeltmek için vajinal estetik uygulamaları oldukça fazla ilgi görmektedir.
  • Zorlu doğumlarda vajinaya atılan kesilerin vajinal estetik uygulamaları ile tedavi edilerek, vajina doğum öncesi görünümüne kavuşturulur.
  • Cinsel işlev bozukluklarına karşı da vajinal estetik uygulamaları başarılı sonuçlara sahiptir. Özellikle vajinada görülebilen sarkmalar nedeniyle hem kadın hem de partneri cinsel birleşmeden zevk alamamaktadır. Bu durum, partnerler arasında ciddi problemlere sebep olabilir. Pratik uygulamalar sayesinde bu sorun da lazerli tedavilerde zahmetsizce çözüme kavuşturulur.

Vajinal Estetik Tedavisi

Cerrahi müdahale gerektiren ve cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamalar olmak üzere iki tedavi yöntemi bulunur. Günümüzde eğer hastanın durumuna göre değişmekle birlikte cerrahi müdahale gerektirmeyen lazer tedavisi daha çok tercih edilmektedir.

Lazer uygulamalı vajinal estetik oldukça pratik ve kısa süreli uygulamalardır; ancak etkisi tedavi süresinin tam da aksine oldukça uzun ömürlüdür.

Lazer ile vajinal estetik yönteminde vajina bölgesinde dikiş izi kalmaz; iyileşme ve istirahat süresine ihtiyaç yoktur. Cerrahi müdahale gerektirmediğinden dolayı lazer ile vajinal estetik tedavi yöntemlerinde anestezi yapılmasına gerek kalmaz.

Uygulamalar sayesinde hem vajinanın dış görünümü estetik açıdan düzeltilerek kadın kendine güvenini geri kazanır hem de işlevsel açıdan da vajina tedavi edilerek cinsel sağlığa kavuşulabilir.

Vajinal Estetik Tedavileri Ankara

Lazer uygulamalarıyla vajinal estetik hangi durumlarda yapılır merak ediyorsanız Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği’ne gelerek tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Menü