Son Gönderiler

 

Günümüzde estetik kaygıların artmasıyla birlikte, kadınlar vajinal estetik nedir sorusuyla hekimlere çok daha fazla başvurmaktadır. Genital bölgedeki fiziksel görünüme karşı yapılan operasyonlar olarak kendinden bahsettiren vajinal estetik operasyonu, cinsel ilişkiden haz duyamayan kadınlar başta olmak üzere sağlık problemleri yaşayan veya cinsel bölgesini estetik olarak beğenmeyen kadınlarda da sıklıkla uygulanan tedaviler olarak nitelendirilebilir.

Cerrahi vajina estetiği sonrası ağrı, uygulama yöntemine göre değişmekle beraber 3-7 gün arası sürebilmektedir. Bu anlamda lazerli genital estetik yöntemleri son derece zahmetsiz olmasıyla tercih edilir. Çok kısa sürede, öğle arası molasında bile lazerli vajinal estetik tedavisi olarak, günlük yaşamınıza derhal geri dönebilirsiniz.

Kimler Vajina Estetiği Olabilir ve Uygulamaya İhtiyaç Duyabilir?

  • İlerleyen yaş, aşırı kilo değişiklikleri, normal doğum gibi faktörlerden genital bölgede sarkma vb. problemler yaşayanlarda
  • Çeşitli ameliyatlar, zorlu doğum koşulları sonucu cinsel haz problemi olanlarda
  • Gerek doğuştan gerekse de fiziksel değişimler sonucu meydana gelen iç dudak asimetrilerinde
  • İdrar kaçırma problemlerinde
  • Anatomik veya hormonal bozukluk kaynaklı Genital Bölge Beyazlatma ihtiyaçlarında

genital bölge operasyonları çözüm olmakta, cinsel yaşamdan sosyal hayata kadar olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Lazerle Vajinal Estetik Operasyonları

Son yıllarda estetik operasyonlarındaki uygulama alanı artan lazer yöntemi, genital estetik operasyonlarında da hem hekimlere hem de uygulama yapılan kişilere kolaylık sağlar ve avantajlar sunar.

Vajinal estetik için hekimlere başvuran kadınlara pek çok operasyon lazerle yapılabilir. Lazerle vajinal estetik  yöntemine;

  • Vajinal bölge daraltma uygulaması,
  • Vajinal bölge renk açma ve beyazlatma uygulaması,
  • Vajinal bölge sıkılaştırma uygulaması,
  • Vajinal bölge içi cilt katlantıları oluşturma uygulaması,

için başvurulabilir.

Genital estetik operasyonlarının büyük bir çoğunluğu lokal anestezi ile yapılabilmekte fakat lazerli uygulamalarda anestezi ihtiyacı duyulmamaktadır. Estetik kaygılarla hekimlere “vajinal estetik nedir” sorusunu yönelten kadınların yanında, çeşitli sağlık problemleri sonucu tedavi amaçlı estetik operasyon ihtiyaçlarının da hayli fazla olduğu söylenebilir. Bu nedenle operasyonun gerekliliği ve yöntemi kişiden kişiye değişebilmektedir.

Vajinal Estetik Nedir Sorusu Tabu Olmaktan Çıkmakta

Vajinal estetik, 18 yaşından büyük her kadına uygulanabilen ve daha önce cinsel ilişkiye girmemiş kişilerde de kızlık zarına zarar vermeyen operasyonlardır. Cerrahi uygulama sonrası, kişi genellikle bir hafta içerisinde gündelik hayatına, 3 – 8 hafta içerisinde de cinsel yaşamına devam edebilir. Lazerli tedavilerde ise iyileşme süreci anında olmakla birlikte, cinsel yaşama da aynı gün kalınan yerden devam edilebilmektedir.

Vajina estetiği sonrası ağrı hissi lazerli uygulamalarda görülmemektedir. Cerrahi kesilerin olmaması, kanama ve diğer ameliyat semptonlarının yaşanmaması bu konudaki en önemli faktördür. Vajinal estetik operasyonları sonrası kadınlar hem sağlık bozukluklara hem de estetik kaygılarına son verebilir. Tedaviler ile ilgili detaylı bilgi almak için Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan muayenehanesini arayabilir, randevu isteyebilirsiniz.

Menü