Ankara Vajinal Estetik ( Genital Estetik ) Tedavisi

Vajinal Estetik, tüm diğer estetik alanları gibi oldukça doğal sebeplerden ihtiyaç duyulan ve günümüz koşullarında son derece zahmetsiz olarak atlatılabilen tıbbi operasyonlardır. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram da olsa insanlığın en doğal arzularından biri konumundadır. Kadınlar her açıdan kusursuz ve kendilerini rahat hissettikleri mükemmel bir görünüşe sahip olmak isterler. İşte bu nedenle burun estetiği, dudak estetiği gibi vajinal estetik de rağabet gören bir estetik dalı olup bazı kişilerde fiziksel rahatsızlıklardan dolayı zorunlu bir müdahale de olabilmektedir.

Vajinal Estetik

Vajinal estetik, diğer tüm estetik çeşitleri gibi son derece doğal nedenlerden dolayı ihtiyaç duyulabilen ve günümüzde sahip olduğumuz koşullar ile son derece zahmetsiz ve kolay atlatılabilen tıbbi bir operasyon yöntemidir.

Güzellik kavramı her ne kadar göreceli bir kavram olsa da insanlığın en büyük ve en doğal arzuları arasında yer alır. Kadınlar kendilerini rahat hissettikleri bir estetik görünüme sahip olmak isterler. Bu nedenle dudak estetiği, burun estetiği, elmacık kemiği estetiği gibi vajinal estetik de çok sık rağbet gören bir estetik dalıdır. Vajinal estetik uygulaması bazı kişilerde fiziksel rahatsızlıklardan dolayı uygulanması gereken zorunlu bir müdahale de olabilir.

Vajinal Estetik Nedir

Kadın cinsel organı, yani bilinen yaygın ismi ile vajina doğum gibi doğal durumlar ya da başka durumlar sebebiyle estetik anlamda güzelliğini kaybedebilir. Bunun dışında bu gibi durumlar kişinin vajinasında form kaybına neden olabilir. Bu form kaybı bazen bireyleri fiziksel anlamda rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir. Doğum sırasında oluşan yırtıkların zamanla doğru bir şekilde iyileşmemesi ya da dışarıdan yapılan yanlış müdahaleler sonucu oluşan deformasyonlar bu rahatsız edici olarak tabir edilen durumlar arasında yer alabilir.

Doğan bebeğin çok iri olması, çok hızlı kilo almak ya da çok hızlı kilo vermek, bazı hormonel bozukluklar, menapoz ve yaş ilerlemesi gibi doğal nedenler vajina bölgesinin formunda bozulmalara neden olabilmektedir. Bunun dışında sigara gibi dış sebepler de vajinada deformasyona yol açabilmektedir. Kadınlar bu faktörlerin sonuçları olarak vajina kanalında genişleme ve dolayısı ile vajina kaslarında gevşeme gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorunlar bazı kadınlarda cinsel ilişkide tatmin olamama duygusu ve estetik kaygı odaklı özgüven problemlerine sebep olabilmektedirler.

Günümüzden çok yakın bir zamana kadar kadınların yaşadıkları cinsel problemlerin neredeyse tamamı temelinde psikolojik problemlere bağlanıyordu. Ancak son yıllarda fiziksel sorunların da en az psikolojik sebepler kadar hatta çoğu zaman daha büyük önem taşıyan faktörler oldukları tıp dünyası tarafından kabul edildi.

Vajinal Estetik Tedavisi

Vajinal estetik uygulamasında gerçekleştirilen en önemli tedavi yöntemlerinden biri lazer tedavisidir. Bu tedavi yönteminin bu kadar önemli olmasının ve hastalar tarafından sık sık tercih edilmesinin belki de en büyük sebebi tedavinin cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duymamasıdır.

Labioplasti ameliyatı diye bilinen bu ameliyat hastalara en sık uygulanan tedavi yöntemidir. Bu yöntem iç dudak ameliyatı olarak da bilinir. Bunun sebebi ise oldukça basittir. İç dudak ameliyatı vajinanın iç dudak kısımlarına uygulanan bir daraltma uygulamasıdır. En yaygın vajinal estetik tedavileri:

 • Vajina daraltma
 • Vajina gençleştirme
 • Genital kırışıklıkların giderilmesi
 • Genital bölge beyazlatma
 • İç dudak küçültme
 • İdrar kaçırma

Vajinanın Güzel Görünmesi İçin

Kadın cinsel organı(vajina) hamilelik, normal doğum, doğum sırasında oluşabilen yırtıkların zamanın da tam ve doğru onarılamaması, iri bebek doğurma, kilo alıp-verme, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş ilerlemesi gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilmektedir. Bunun sonucu olarak vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Vajina daraltma ihtiyacı duyan kadınlar cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilmektedirler.

Yakın zamana kadar kadınların cinsel problemlerinin neredeyse tamamının temelinde psikolojik kaygılar olduğu düşünülüyordu. Ancak fiziksel sorunların olduğunun kabul edilmesi ile birlikte; en az psikolojik sorunlar kadar cinsel yaşamı, ilişki huzurunu ve sosyal hayat mutluluğunu olumsuz etkileyebilmektedir. “Vajina estetiği”nde en etkin ve güvenilir tedavi yöntemi olan lazer tedavisi, Çankaya’da bulunan kliniğimizde uygulanmakta ve cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan tedavi edilebilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı (iç dudak ameliyatı)

Genital bölge ile ilgili estetik operasyonlardan en sık uygulananları labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) ve vajina daraltma işlemleridir. Cinsel estetik ameliyatlardan biri olan labiumların düzeltilmesi operasyonlarına “labioplasti” adı verilir. Küçük dudaklar (labium minus), büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır ve klitorisi örterler. Küçük dudaklar belli belirsiz bir kıvrım halinde arkaya doğru küçülürler. Bazı kadınlarda iç dudakların, dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde uzun olması tıbbi sorun yaratmasa da estetik görünümü bozmaktadır. Doğuştan yaşanılabildiği gibi doğumdan sonra ya da aşırı kilo alıp verme sonucu da oluşabilen bu durum cinsel hayatı zorlaştırmakta, sorunlara neden olmaktadır.

Vajinal Estetik Öncesi Sonrası

Vajinal Estetik Öncesi Sonrası hakkında net bir yorumda bulunabilmek için rahatsızlığın ana kaynağını tespit etmek gerekir. Tedavi öncesi hem fiziksel ağrı, enfeksiyon vb. şikayetler görülmekte hem de psikolojik endişe ve kaygılar çeşitli sıkıntılara yol açmaktadır. Başarılı bir vajinal estetik sonrası hastaların yorumları, kendilerini çok daha fazla özgüvenli hissettikleri yönünde olmaktadır.

Genital bölge ile ilgili problemler hastalar açısından iki ana başlık altında toparlanabilir:

 1. Fiziksel rahatsızlığa neden olan sorunlar
 2. Sadece görünüş-estetik kaygısı oluşturan durumlar

Fiziksel Rahatsızlığa Neden olan Sorunlar

Genital bölge operasyonlarına ihtiyaç duyulmasına neden olan fiziksel problemlerde kadın, cinsel yaşamından sosyal hayatına kadar mutsuz olduğu durumlarla karşılaşabilmektedir. Bu durumlara örnek verecek olursak:

 • Kadınlarda en çok karşılaşılan genital bölge rahatsızlıklarından biri iç dudakların (labium minus) dış dudaklardan daha büyük olmasıdır. Bu yapıda genital bölgenin sürekli ıslak kalması kaynaklı enfeksiyon rahatsızlıkları görülür.
 • Dışarı doğru sarkan iç dudakların, cinsel ilişkide ağrıya neden olabilecek yapıda olması da karşılaşılan diğer bir durumdur.
 • Boyut olarak çok küçük yapıdaki klitoris cinsel ilişkide tatminsizlik sorunlarını beraberinde getirir. Etrafındaki deri tabakasının klitorisi kapatması ise diğer bir olumsuz faktördür.
 • Doğal boyutlarından daha fazla olan büyüklük veya deri sarkmasının yanında aşırı zayıflık veya kilo kaybı da pubis sorunlarına neden olur.
 • Hamilelik, doğum, kilo alımı gibi durumlarda sıkça rastlanılan vajinal kanalda deformasyon ve genişlemeler yine cinsel ilişki problemlerine yol açar.

Estetik Kaygısı Oluşturan Durumlar

Genital bölgede herhangi bir fiziksel rahatsızlık yaşanmaması önemli bir sağlık faktörüdür. Ancak göze hoş gelmeyen her görüntü de en az fiziksel problemler kadar rahatsız edici olabilmektedir. İç dudakların dış dudaklardan dışarı doğru sarkması, giyim konusunda kadının kendini rahat hissetmemesine neden olur. Dar kıyafetlerin giyiminde, mayo veya bikini seçiminde estetik durmayan görüntülerle karşılaşılabilir.

Yine labiumlardaki asimetrik yapılar, genital bölgede kararma gibi cilt yapısındaki problemler görünüm bozukluğuna neden olacağı için kendine güven duygusunu zedeleyebilir.

Tüm bu sorunlarla mücadele etmenin, daha sağlıklı ve mutlu bir görünüme kavuşmanın en etkili çözüm yolu lazer yöntemi ile yapılan zahmetsiz tedavilerdir.

Kimler Vajina Estetiği Olabilir?

Evli, bekar, doğum yapmış veya yapmamış fark etmeksizin dileyen herkes vajina estetiği (Cinsel organ estetiği) yaptırabilmektedir. Bu operasyonlar kızlık zarına zarar vermemekte, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya veya doğum yapmaya herhangi bir engel oluşturmamaktadır. Ayrıca merak edildiği üzere operasyondan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun da yaşanmamaktadır.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. “Rahim daraltma” ya da Vajinal Cinsel Estetik, ilerleyen yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik bir uygulamadır. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ile yumuşak dokuların(Vajina mukuzası) gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Cinsel estetik alanında önemli bir yeri olan vajen daraltma ya da vajen yenileme operasyonunda cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir. Ancak günümüzde bu cerrahi müdahalenin yerine lazer ile tedavi tercih edilmekte olup, çok daha zahmetsiz ve etkili bir çözüm sağlanabilmektedir.

Neden Lazerle Vajina Daraltma?

Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalarla ancak giriş kısmındaki birkaç cm’lik alanda etkili olmaktadır. Oysa kliniğimizde Er-YAG lazer (Erbium Yttrium Aluminium Garnet) ile vajinal daraltma işlemi yapılabilmekte; vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta dolayısıyla rahim ağzından vajina girişine kadar olan 10 cm lik  alana etkili olmaktadır. Böylece vajinal mukuzada kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır.

Vajinal kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde; Fotona Er-YAG lazer vajinoplasti uygulaması yapılarak son derece zahmetsiz öglen tatil arasında dahi yapılabilecek anestezi ve ilaç kullanmayı gerektirmeyen bir tedavi deneyimi sağlanmaktadır.

Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesileri olmamakta, böylece vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç, hastalar tarafından daha iyi hissedilebilmektedir. Hastanın cinsel doyuma ulaşması bu nedenle belirgin derecede artmaktadır. Telefon numaralarımızdan randevu alarak detaylı bilgi alabilir, tedavi sürecinizle ilgili doktorumuza danışabilirsiniz.

Vajinal Estetik Lazer

Vajinal estetik lazer uygulamaları “lazer vajinal rejuvenasyon” olarak adlandırılır ve genital bölgede hem sağlıklı hem de estetik kusurları örten sonuçlar alınmasını sağlar. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, dikiş izi, ameliyat kesisi gibi komplikasyonların yaşanmadığı oldukça pratik tedavilerdir.

Genital estetik uygulamalarında hastaların en fazla ihtiyaç duyduğu tedaviler başta vajina daraltma olmak üzere sıkılaştırma, gençleştirme, vulva beyazlatma, genital siğil ve cinsel haz arttırıcı çözümlerdir. Stres inkontinans tedavisi (idrar kaçırma) yine estetik operasyonlar gibi lazer ile çözülebilen ve pek çok hastada ilk seanstan çözüme kavuşan bir lazer tedavi uygulamasıdır.

Genital bölgeyi oluşturan vagen, labium majus (büyük dudaklar), labium minus (küçük dudaklar), hymen (kızlık zarı), mons pubis (dudakların üst kısmı) sağlıklı bir cinsel yaşam ve hijyen açısından önemli olduğu kadar estetik açıdan da dikkat edilmesi gereken bölgelerdir. Bu yapılardan herhangi birinde veya bir kaçındaki kusurlar kişinin kendine özgüven duygusuna zarar vermekte; çoğu zaman kendini rahat ifade edememeye bağlı yoğun stres yaşanmasına neden olmaktadır.

Vajinal estetik lazer tedavileri son derece pratik ve operasyon sonrası kısa zamanda günlük yaşama kalınan yerden devam edilmesiyle genital bölge sorunlarında en fazla tercih edilen tedavilerdir.

Lazer ile Vajinal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Çok sayıda kadının en fazla tercih ettiği uygulamalar, vajinal rejuvenasyon olarak tabir edilen vajinal sıkılaştırma yöntemleridir. Lazerle vajinal sıkılaştırma yöntemi ile hem iç hem de dış dudaklardaki sarkmalar giderilerek bölge eski görünümüne kavuşturulur. Üstelik vajina bölgesindeki kasların sıkılığını yitirmesi nedeniyle ortaya çıkan idrar ve gaz kaçırma problemlerine de çözüm üretilir.

Bu tür estetik uygulamalar sağlık sorunları ve vajinanın estetik görünüm kaygılarını gidermenin yanında aynı zamanda cinsel birleşmede yaşanan problemlere karşı da zahmetsiz sonuçlar sunar. Kadınların özgüvenini yitirmesine neden olan, partneriyle aralarında sorun yaşanmasına kadar varabilen problemler için;

 • Vajina daraltma
 • Vajina gençleştirme
 • Genital kırışıklıkların giderilmesi
 • Genital bölge beyazlatma
 • İç dudak küçültme
 • İdrar kaçırma

Tedavileri lazer uygulamalarıyla uygulanarak oldukça kısa sürede istenen sonuçlar elde edilir.

Lazer ile vajinal estetik uygulamalarının yanında kadınların cinsel hayatını derinden etkileyen orgazm olamama da çok pratik uygulamalar ile tedavi edilebilmektedir.

O Shot ve G Shot Uygulamaları

Kadınların uyarılma bölgeleri “G Noktası”nı hassaslaştıran G Shot aşısı bölgeye G Noktası’na enjekte edilirken yine kadınların orgazm olamama problemleri için geliştirilen O Shot uygulamaları ile de aynı zamanda vajinal bölgenin ve klitorisin kaybettiği fonksiyonlarını kazandırılır. Her iki uygulamada doğal içerikleri sahiptir. Tedavinin ardından komplikasyon gözlenmemek ile birlikte tek seans yeterlidir.

Lazerle Uygulamalarıyla Vajinal Estetik Faydaları
 • Uygulamalar cerrahi müdahale gerektirmez
 • Anestezi uygulanmaz
 • Zahmetsiz ve pratik yöntemlerdir
 • Ameliyat etkileri gözlenmez. İyileşme süreci ve dikiş sorunu yoktur
 • Hem sağlık sorunları tedavi edilir hem de estetik kaygılarına son verilebilir

Bu İçeriği Sevdiklerin ile Paylaş!

Menü