Bikini bölgesi kararması kadınların estetik güzellik olarak çare aradıkları, hormonal veya çeşitli uygulamalardan kaynaklanan bir cilt sorunudur. Genital bölgede oluşan kararmış görünüm, öz güven sorunlarının yanında cinsel hayatta çekingenlik duygusu kaynaklı problemlere neden olabilmektedir. Bu istenmeyen görünümle pek çok mücadele metodu olsa da en etkili ve sağlıklı çözüm yolu Lazerle Genital Bölge Beyazlatma uygulamalarıdır.


Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Olur?


Bikini bölgesi kararması kişinin normal cilt tonundan daha fazla koyu ve adeta kirli görünüme sahip bir estetik kusurdur.
  • Cilt tipine göre oluşabilen kuruluk
  • Dış faktörlere bağlı olmayan genital yatkınlık
  • Hormon dengesindeki değişimler
  • Beslenme alışkanlıkları ve aşırı kilo değişimleri
  • Ağda ve jilet etkisiyle oluşan ölü deriler
  • Yanlış Epilasyon uygulamaları
  • Kalitesiz iç çamaşırı
  • Terlemeye meyilli yapı
  • Cilde olumsuz yansıyan vitamin eksiklikleri
  • Hamilelik, doğum sürecinin etkileri
gibi faktörler genital bölgede kararmış cilt yapısına neden olabilmektedir.


Koltuk Altı Ve Bikini Bölgesi Kararması Bitkisel Çözüm


Kararmış cilt yapısına olumlu etkide bulunan bitkisel kürler kadınlar tarafından sıkça sorulan ve araştırılan bir konudur. Ancak göz önünde bulundurulması gereken vajina ve çevresi gibi vücudun en hassas cilt yapısına sahip bölgelerinde doğal ya da kimyasal yanlış uygulamalar istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bilinçsiz kullanımlarda farklı cilt problemlerinin yaşanması da ihtimal dahilindedir.

Bu nedenle özellikle Bikini bölgesi kararması problemlerine çözüm ararken uzman doktorlara danışarak bilgi almanız daha doğru bir adım olacaktır. Her insanın cilt tipi farklı olabileceği için uygulanan yöntemlerin sonuçları da birbirinden farklı olabilmektedir.


Bikini Bölgesi Kararması Lazer Tedavi


Lazerle vajina beyazlatma olarak da bilinen tedavi 10-15 dk gibi oldukça kısa sürelerde gerçekleştirilir. Cilt tipine ve kararmış görünümün durumuna göre 2-3 seanslık uygulamalar, oldukça zahmetsiz ve kalıcı etkide bulunabilmektedir.

Hücrelerin salgıladığı melanin pigmentleri, kararmış görünüme neden olan başlıca faktördür. Lazerle genital bölge beyazlatma tedavisinde, pigmentlerin tahribi ile yeniden oluşumunun önüne geçilmektedir. Bu sayede de normal cilt yapısına kavuşulması sağlanmaktadır.

Ankara Çankaya lokasyonunda bulunan muayenehanemizde Er-YAG Lazer uygulaması ile cilt tipinize özel ışın yoğunluğu ayarlanarak, son derece etkili sonuçlar alınmaktadır. Telefon numaralarımızdan randevu alarak genital bölge ağartma tedavisiyle ilgili detaylı bilgi alabilir, 10-15 dk. gibi kısa seans süresiyle estetik görünüme kavuşabilirsiniz.

Vajinal Estetik