Son Gönderiler

 

Vajinal sıkıştırma nasıl yapılır konusu kadınlar tarafından artık farkındalığı olan ve ihtiyaç duyulan bir konu. Oysa geçmiş yıllarda bir çok estetik operasyon cerrahi müdahalelerle yapıldığından şüpheyle yaklaşılmaktaydı.

Diğer yandan eğitim kültür düzeyi arttıkça bireysel mutluluğun sadece maddi, manevi kıstaslarla olamayacağı, kişinin kendine güven duygusuyla bire bir bağlantılı olduğu daha iyi anlaşılmaya başlandı. Bu anlamda cinsel sağlıkla ilgili konular çekinilen ya da ertelenen sorunlar kimliğinden sıyrılmış oldu.

Vajina Sıkılaştırma Nedir?

Vajina sıkılaştırma, genişleyen vajinanın ameliyatla daraltılmasıdır. Genetik özeliklerden ya da sonradan gelişen durumlardan dolayı vajinada sarkmalar söz konusu olabilir. Bazı bölgelerde ve ırklarda, özellikle vajina sarkması gibi durumlara sıkça rastlanır. Derinin ince ve elastik olması, doğumlar ve yaşlanma gibi etkenler, vajinanın sarkmasına yol açar.

Vajinadaki elastikiyet, mukozanın (iç organların) örtüsünden da kaynaklanabilir. Vajinada meydana gelen bir sarkma, hem görsel rahatsızlığa neden olabilir hem de cinsel ilişki esnasında sorun yaratabilir. Doğum sayısının fazla olması ve yapısal gevşeme, en çok rastlanan vajina sarkması nedenleri arsında yer alır.

Vajinadaki kaslar güçsüzdür, egzersiz yapmak vajina kaslarının sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Kegel ya da vajina daraltma egzersizleri, bu manada gerçekten işe yarar. Buna göre, idrar yaparken idrarın tutulup bırakılması bile vajina kaslarının çalışmasını sağlar. Normal doğumdan sonra vajina kasları zayıflar, doğum esnasında vajinaya yapılan epizyotomi adındaki kesiler de kasların gücünün azalmasına neden olur.

Doğum sayısının armasına bağlı olarak vajina, eski formuna kavuşamaz. Bu tip egzersizler ile vajinanın sıkılaşması sağlanabilir, egzersizler yeterli gelmezse vajina sıkılaştırma operasyonu yapılmalıdır.

Neden Vajina Daraltma?

Vajina daraltma operasyonu ihtiyaç duyulan ve kadınların öz güven kaygısını ortadan kaldıran bir tedavidir. Genetik etkilerden, doğum gibi ağır fiziki yıpranmalardan, dengesiz kilo değişikliği gibi durumlardan dolayı vajina sıkılığını kaybedebilir.

Bu durum hem estetik görünümü olumsuz etkilemekte hem de cinsel ilişkide alınan hazzı azaltmaktadır. Söz konusu iki temel problem yan etkileriyle birlikte kadının sosyal, ilişkisel mutluluğuna engel olmaktadır. Vajinal sıkıştırma nasıl yapılır sorusu günümüzde çok pratik bir çözüme kavuşmuştur. Çünkü cerrahi müdahale gerektirmeyen Lazerle Vajina Daraltma işlemi ağrısız, yan etkisiz bir tedavi deneyimi sunmaktadır.

IFrameVajinal Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde uygulanan Er-Yag Lazer ile vajinal sıkılaştırma işlemi Ağrısız, kesi olmadan anestezi almadan öğlen tatilinde bile uygulanabilen, herhangi bir yan etkisi olmayan, sadece vajinal doku kalitesini artırarak, dokuyu sıkılaştıran bir yöntemdir. İşlem sonrası istirahat veya ağrı kesici ihtiyacı olmaz.

İşlem sonrası cinsel perhiz sadece 1 haftalık bir süreçtir. Tedavi süresi 25 dakikadır. İşlem sonrası herhangi bir komplikasyon görülmemiştir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden farkı FDA onayının (Amerika Sağlık Bakanlığı) olmasıdır.

Vajinal Sıkılaştırma İşleminin Avantajları

İşlem öncesi hazırlık gerektirmez, İşlem esnasında antibiyotik, ağrı kesici ihtiyacı olmaz. Başarı oranı yüksek, ayağa kalkış süresi hemen, kısa süreli bir uygulama olması nedeniyle anesteziye ihtiyaç yoktur. Enfeksiyon riski bulunmamaktadır.

Eşsiz Klinik Sonuçlar

Son bilimsel çalışmalar açıkça göstermiştir ki vajinal sıkılaşma ve seksüel tatminde mükemmel artış sağlanmaktadır. Uygulaması kolay Er-Yag IntimaLaser tedavisi etkili, non-invazivdir ve istenmeyen kontrendikasyonları yoktur.

Ankara Çankaya’da bulunan Kliniğimizde uygulanan Er-Yag IntimaLaser tedavisi sonrası vajinal sıkılığın %95 oranında değiştiği değerlendirilmiştir. Vajinal sıkıştırma nasıl yapılır konusunun en gelişmiş çözümü kliniğimizde uygulanan Er-Yag Lazer operasyonudur.

IntimaLaser tedavisinden sonra vajinal kanalın ortalama %17 daraldığı gözlenmiştir.

İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya‘da gerçekleştirilen vajinal sıkılaştırma işleminde hasta memnuniyeti yüksektir (%97 üzerinde ).

Menü