Son Gönderiler

Vajinismus tedavisi sonrası ilk ilişkiler

Vajinismus tedavi sonrası ilk ilişkiler genelde çok mükemmel olmayacaktır. İlişki sırasında ufak tefek ağrı ve batmaların olması normaldir. Kızlık zarı yapısına bağlı olarak bazı hastalarda hafif kanamalar bir kaç hafta sürecek şekilde olabilir, normaldir. İlişkileri sıklaştırmak, ilişkilerde hazza odaklanmak ve bu tür sorunları çok dert etmemek önemlidir.

İlişkilerin tam olarak oturması bazı hastalarda bir kaç hafta, bazılarında ise bir kaç ay kadar sürer.

İlişki Öncesi ve Esnasında Özgüven

İşlevsel ve estetik açıdan düzeltilmiş bir vajinaya sahip olan kadınların vajinal daraltma ameliyatı sonrasında özgüvenlerinde artış olduğu görülmüştür. Bu durum çiftler arasındaki uyumu olumlu yönde etkilemektedir. Kolay ve kaliteli bir şekilde orgazm olmayı, cinsel ilişkiden yüksek oranda haz almayı sağlayan vajinal daraltma operasyonları bu sayede evlilik bağlarını da olumlu yönde etkilemektedir.

İlişki Sırasında Vajinadan Çıkan Sesler

Cinsel ilişki esnasında yaşanacak kaliteli bir orgazmın önemi hafife alınamayacak kadar büyüktür. Gevşek ve diriliğini yitirmiş bir vajinada cinsel ilişki sırasında garip sesler çıkabilmektedir. Bu durum da konsantrasyonun bozulmasına sebep olmaktadır. Çankaya daki kliniğimizde Lazerle Yapılan vajina daraltma operasyonu sayesinde vajinanın gevşek ve sıkılığını kaybetmiş olmasından kaynaklanan sesler tamamen ortadan kalkmaktadır.

Menü