Vajinismus Tedavisi Olan Bir Rahatsızlıktır

  1. Anasayfa
  2. Vajinismus
  3. Vajinismus Tedavisi Olan Bir Rahatsızlıktır
Son Gönderiler

 

Vajinismus Tedavisi, üzerine gidilmediği takdirde ömür boyu sürebilecek bir rahatsızlık için maksimum başarı oranına sahip bir süreçtir. Dolayısıyla vajinismus tedavisi, yaklaşık olarak hastaların %99’unda başarıya ulaşmaktadır. Vajinismus doktor refakatinde uygulanan tedavi yöntemleriyle başarıya ulaşmakla birlikte, çiftlerin bu süreçte birbirlerine destek olması da tedaviye olumlu etkide bulunmaktadır.

Toplum içerisinde birey kendini rahat hissetmek, insani faaliyetlerin tamamını sorunsuz olarak yerine getirebilmek ister. Tüm bunların yanında yine toplum içerisinde insanlar takdir edilen olmayı, başarılı görülmeyi önemsemektedir. Aynı doğrultuda başarısızlıklar veya önlerindeki engeller bireysel mutluluklarını, yaşam kalitelerini olumsuz etkilemektedir. Kadınlar özelinde baktığımızda ise duygusal sezileri genellikle çok gelişmiş olduğundan daha fazla öz güvene ve daha fazla sorunsuz, engelsiz yaşamaya eğilim duymaktadırlar.

Tüm bu toplumsal ve psikolojik bilgiler ışığında vajinismus, kadınların sosyal, evlilik, cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olarak dikkat çekmektedir. Birbiriyle zincirleme hatlara sahip bu yaşam sorunlarının temelindeki eksiklik mutluluktur. Rahatsızlığına çözüm üretemeyen veya denediği yöntemlerde çözüme kavuşamayan kişilerde gittikçe mutsuzluk ve içe kapanma eğilimi görülmektedir. Mutluluk duygusu eksik olan, hayatındaki ilişkilerinden tatmin olamayan bireylerin de başarıya ulaşmaları, hayat akışlarını mantıklı kararlarla yönlendirmeleri zorlaşmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Olan Bir Rahatsızlıktır

Vajinismus Tedavisi gerçekten de oldukça iyi oranlarda başarıya ulaşan bir rahatsızlık çözümüdür. Oysa hastalar yukarıda anlatılan vb. yaşadıkları problemlerde uzman desteği almakta çekinmektedirler. Asıl çözümsüzlük ise bu noktada başlamaktadır. Çekingenlik sonucu tedavi olmayan kişiler belki de haberleri olmadan, sorunlarıyla ömür boyu yaşamayı seçmektedirler. Vajinismus doktor tavsiye ve uygulamalarıyla başarılı bir biçimde tedavi edilmektedir. Bu anlamda uzman desteği alınması şarttır. Vajinismus tedavi ücreti ne kadar veya vajinismus nasıl tedavi edilir gibi sorularla vakit kaybetmek yerine tıbbi yardım almak en doğru karar olacaktır.

Ankara’da vajinismus tedavisi alanında en tecrübeli uzmanlardan olan Op. Dr. İlhami Atılgan muayenehanesinde tedavi süreci ortalama 1-3 saat sürmektedir. Hastaların durumlarına ve tedavi sürecine olan uyumlarına göre tek seansta vajinismus tedavisi yerine 2-3 seansa bölünerek yapılan uygulamalar da mevcuttur. Tedavi süresi bu kadar kısa olabilen bir rahatsızlığa yenilmek yerine hastaların tedavi kararı alması son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi denilince çoğu zaman ilişkiye girememe sorununun çözümü olarak algılanmaktadır. Oysa ki vajinismus bilinç altı duygulara, kişisel korkulara kapılarak; vajenin istemsiz kasılma sonucu cinsel birleşmeye izin vermemesi sorunudur.  İlişkiye girememe ise disparoni terimiyle adlandırılan, ağrılı cinsel ilişki gibi fiziki ve pek çok nedeni olabilecek bir rahatsızlıktır. Rahatsızlığınızla ilgile doğru teşhis konulması ve en uygun tedavi yönteminin kararlaştırılması için Ankara Çankaya‘da bulunan kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Menü