Vajinismus Tedavisi Olanlar Kendine Daha Çok Güveniyor

  1. Anasayfa
  2. Vajinismus
  3. Vajinismus Tedavisi Olanlar Kendine Daha Çok Güveniyor
Son Gönderiler

 

Vajinismusu kabullenmeyerek çözüm arayanlara göre, Vajinismus Tedavisi Olanlar psikolojik olarak da rahatlayarak daha fazla öz güven sahibi oluyor. Evlilik hayatında, cinsel yaşamda bir çok problemin doğmasına neden olan vajinismus kadınları sadece fiziksel zorluklarla baş başa bırakmıyor. Yaşadığı sorunlar nedeniyle çevresi ile olan sosyal ilişkilerinden, bireysel mutluluğuna kadar zorlu süreçlere neden olabiliyor.

Vajinismus Tedavisi Olanlar ağız birliği etmişçesine hayata yeniden geldiklerini itiraf ediyorlar. Vajinismus tedavisi olanların yorumları dinlendiğinde temel nokta hep aynı: “Tereddütlerimizle boşa vakit kaybetmişiz.” Her ne kadar toplumsal baskı veya korkulardan tedavi arayışına geçmede zorlanılsa da unutulmaması gereken vajinismusun tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğudur.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Kadınlar için vajinal kasların istem dışı kasılması tedirginlik ve şaşkınlık yaratan bir durumdur. Bunun sonucunda da cinsel ilişki ya çok acılı gerçekleşmekte ya da mümkün olmamaktadır. Vajinismus nedenleri arasında en büyük pay %90 civarında tanı konulan psikolojik etmenlerdir.

Öncelikle hasta muayeneye alınır ve anatomik yani fiziksel bir rahatsızlığın etmen olma durumu kontrol edilir. Bu durumda kızlık zarı (HYMEN) doğuştan gelen anatomik değişiklikten dolayı cinsel birleşmeye izin vermeyebilir. Kızlık zarı kaynaklı sorunlar basit tıbbi operasyonlarla çözülebilmektedir. Tetkikler sonucunda anatomik problem tespit edilmezse psikoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Ankara Çankaya konumunda bulunan muayenehanemizde, Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından yapılan psikoterapi yardımıyla 1 veya 2 seans ile sonuç alınabilmektedir. Bu sayede Vajinismus Tedavisi Olanlar arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Tedaviye cinsel ilişki problemi nedeniyle gelen hastalarımızı vajinismus tedavisi sonrasında gebe olarak takip etmekteyiz.

Vajinal kasların en büyüğü olan “PC kası”(Aşk Kası) egzersizleri psikoterapi tedavisinin odak noktasıdır. Vajinismus egzersizleri sayesinde kişinin pelvik taban kas grubunun farkına vararak yönetmeyi öğrenmesi öğretilir. Doktorunuzdan alacağınız Vajinismus Tedavisi sonucunda kontrol edilebilir kas yapısı, cinsel ilişkide bir problem olmaktan çıkmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Genellikle hastaların rahatsızlıklarını kendiliğinden atlatabileceklerini düşünmeleri tedavi arayışını engellediği gibi sorunların da büyümesine neden olmaktadır. Her sağlık probleminde olduğu gibi vajinismusda da mutlaka Kadın Doğum Uzmanına gidilmeli ve bu konuda destek alınmalıdır. Sağlıklı ve öz güveni yüksek bir ilişki yaşayabilmeniz, sağlıklı bir birlikteliğe sahip olmanız, evliliğinizi olduğu kadar sosyal hayatınızı da sorunsuz sürdürebilmeniz için Op. Dr. İlhami Atılgan ile birlikte jinekolojik teshiş yapıldıktan sonra merkezimizde zaman kaybetmeden tedavi olabilirsiniz.

Menü