Vajinismus Tedavisinde Neuroformat Nedir?

  1. Anasayfa
  2. Vajinismus
  3. Vajinismus Tedavisinde Neuroformat Nedir?
Son Gönderiler

 

Son dönemin dikkat çekici yöntemi olarak kabul gören vajinismus tedavisinde neuroformat nedir? Sözlük anlamıyla beynin tekrar formatlanması olan neuroformat, günümüzün tedavi yöntemi olarak çığır açıyor, onlarca kişiye çok daha başarılı ve mutlu hayatın kapısını aralıyor.

Özellikle son 20 senedir gündemde olan neuroformat birçok hastalığın tedavisinde de destekleyici yöntem olarak tercih ediliyor; tıpkı vajinismus rahatsızlığında olduğu gibi. Özetle neuroformat yöntemi, travmatik olayların beyinde yarattığı hasarlı duyguların silinmesini sağlayarak kişiyi duygusal yüklerinden kurtarıyor.

Bu yöntemle tedavi olan kişiler için neuroformat, muhteşem zihinsel dönüşüm yarattığından, beceri ve yetenekleri maksimum kullanabilme imkanı ve kabiliyeti doğuruyor. Gerçekten de Tıp Dünyasının gerçekleştirdiği çalışmalarda, uygulamanın beynin yaşadıklarından çıkardığı dersler neticesinde kimi olaylara karşı kendisini savunmaya aldığını ve bu sayede kişinin engel olamadığı düşünceler ve olumsuz duygular oluştuğu ortaya koyuluyor. Neuroformat ise tüm bu travmatik hisleri silerek kişideki otomatik programlamaya engel oluyor. Duygu yükünden kurtulan kişi, kendini çok daha özgür hissederek yaşamaya, kendi için en doğru kararları ve bu sayede hayatına yön vermeye başlıyor.

Vajinismus Tedavisinde Neuroformat Nedir?

Ağrılı cinsel birleşme ya da hiç cinsel ilişkiye girememe durumlarının tanısı olan vajinismusu yaşayan kişilerin en belirgin ortak özellikleri kaygı problemidir. Geçmişte yaşadıklarından ya da bilinçaltı kalıplarından dolayı ortaya çıkabilen vajinusmus özetle; kişinin kaygılarının ve korkularının cinsel birleşme sırasında ortaya çıkması, bu duygu ve kaygılarına engel olamamasından dolayı ilişkinin yaşanamamasıdır.

Sayısız onlarca araştırma ve yeni tedavi uygulamaları sayesinde de çok sayıda vajinismus hastası mutlu hayatlarına geri dönebiliyor; ancak kimi hastalar için farkı tedavi yöntemleri denenebiliyor. Hipnoz ise bunlardan en zahmetsiz ve etkili olanı olarak dikkat çekiyor. Yeni tedavi yöntemi olarak hipnoz sayesinde eski travmatik olayların yarattığı negatif duyguların ve bilinçaltının temizlenmesi amaçlanıyor; aynı neuroformatta bahsedildiği gibi.  İki ya da üç saatlik birkaç seans sayesinde de hasta, vajinismus probleminden kurtulabiliyor.

Vajinismus Tedavisinde Hipnoz Neden Tercih Edilebilir?

  • Kimi vajinusmus hastası diğer tedavi yöntemlerinden fayda görmediyse hipnoz, hasta için en faydalı seçenek olabilir.
  • Çift tedavilerine, tempolu ve yoğun hayat şartlarından dolayı katılamayan ve bu sayede tedavisini ilerletemeyen vajinismus hastalarında birkaç seansın yetebildiği hipnoz yöntemi çok daha etkili olabilmektedir.
  • Bazı hastalarda vajinismus hastalığının ana kaynağı belirlenemeyebilir. Hipnoz seanslarında ise durum farklıdır. Kişinin doğrudan bilinçaltı ve duygularına inilerek çözüm yolu araştırılır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus hastaları ve bu konuda uzmanlaşan hekimlerin birçoğu için hipnoz oldukça yeni bir yöntemdir. Yüksek oranda problemlerden değil, bilinç altındaki sorunlardan kaynaklanan vajinismus içinse oldukça etkili yöntem olarak dikkat çekmektedir. Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinden rahatsızlığını atlatmış olarak ayrılan onlarca hasta arasına katılmak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizi arayabilirsiniz. Ankara Çankaya’daki Dr. Atılgan Kliniğinden telefonla randevu kaydı oluşturmanız mümkün.

Menü