Son Gönderiler

 

Kadınların vajina bölgelerinde görülen sarkmalar ve şekil bozuklukları için uygulanan yöntemlerdeki farklılar vajinoplasti ve labioplasti farkı sorusunu akıllara getiriyor. Her iki uygulamada vajina bölgesinin farklı bölgelerine uygulanır. Cinsel haz için önemli olan vajinoplasti ve vajinanın iç dudak kısmındaki anormal sarkmalara karşı uygulanan labioplastinin başarı oranı uygulamalara yönelik merakı artırıyor.

Vajinoplasti ve Labioplasti farkı genital bölgenin iç ve dış sıkılaşmasının sağlanması ile özetlenebilir. Vajinoplasti ile vajina girişinin sıkılaşması sağlanarak cinsel hazda artış elde edilebilir. Labioplasti ise labium minusun sarkık görünümünün toparlanarak çok daha estetik bir görünüm kazandırılmasıdır.

Genital Estetik Neden Önemlidir?

Genital bölgedeki rahatsızlıklar ve estetik kusurlar cinsel hayatı olumsuz etkilemenin yanında; kadınların özgüvenlerini de negatif yönde etkiler. Sağlıklı cinsel hayat, mutlu birlikteliklerin de temelini oluşturur. Öte yandan görünümünden huzursuzluk duyan kişiler bu huzursuzluklarını sosyal yaşantılarına da yansıtabilir. Tüm bu sorunların önüne geçmek lazer tedavileriyle uygulanan vajinoplasti ve labioplasti operasyonlarıyla oldukça zahmetsizdir.

Genital bölge operasyonlarına ihtiyaç gerek ilerleyen yaş faktörüne bağlı gerekse de yaşanan diğer rahatsızlıkların olumsuz etkileriyle ortaya çıkabilir. Tedaviler hakkında en doğru kararı uzman doktorunuz vereceğinden; kliniğimize gelerek muayene olmanız gerekmektedir.


VBağlantıajinoplasti ve Labioplasti Farkı Nedir?

Vajinoplasti uygulaması, vajina daraltma yöntemidir. Uygulama ile vajinanın eski görünümüne kavuşması amaçlanır. Çok doğum yapan ya da zorlu doğum süreci yaşayan kadınlarda görülen vajina sarkması hem cinsel yaşamı olumsuz etkiler hem de kadının kendine güvenini azaltır.

Vajinoplasti yöntemi ile genişlemiş vajinal doku alınır, vajinanın çevresindeki dokular ve kaslar sıkılaştırılır. Vajinoplasti, labiaplasti uygulaması ile eş zamanlı yapılabilir. Vajinal daraltma yaptıranların yorumları uygulamanın ne kadar zahmetsiz ve hayat kurtarıcı olduğunu da bizlere gösterir.

Öte yandan labioplasti, vajina bölgesinin iç dudak (labium minus) bölgesindeki anormal sarkmalara karşı yapılır. Bu sarkma, kadınlar için rahatsızlık boyutunda olabilir. Anormal sarkmalar, dar kıyafetler ve taytlar ile belli olabilir. İç dudak bölümün sarkması hem görünüm olarak kadını rahatsız eder hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlara neden olur. Sarkan iç dudaklar, dış etkilere karşı çok daha savunmasız hale gelerek, enfeksiyon risklerine karşı da açık olur.

Labioplasti Ameliyatı Olanlar

Labioplasti ameliyatı kısa süren, az müdahale gerektiren bir uygulamadır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem, yarım saat ile bir saat arasında sonlandırılır. Labioplasti ameliyatı olmak isteyen kadınların dikkat etmesi gereken nokta ise uygulama için tercih edilecek labioplasti yapan hastaneler, sağlık merkezi ve hekimlerdir; çünkü her ne kadar zahmetsiz bir işlem olsa da labioplasti vajinanın hassas bölgesine uygulanır. Titizlik ve tecrübe isteyen bir işlem olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Ankara Çankaya’daki Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinde lazerle labioplasti ile hiç bir cerrahi kesi veya semptom olmadan tedavi olabilirsiniz. Ameliyatlara göre oldukça pratik olan lazer tedavisi konusunda detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Labioplasti Uygulamasında Karşılaşılabilen Yan Etkiler

Labioplasti, kadının konforunu ve günlük hayatını olumlu etkileyen bir uygulamadır. Öte yandan labioplasti iyileşme süreci boyunca yan etkilerin gözlenmesi mümkündür. Bunlar uzun sürmeyen etkilerdir.

Labioplasti şikayet durumları göz ardı edilmemelidir. Tahriş nedeniyle labioplasti sonrası kaşıntı gözlenebilir. Bu nedenle iç dudaklarda oluşabilecek yaralanma ve enfeksiyonlara dikkat edilmelidir. Bu uygulamanın yan etkisidir ve çok uzun süre sürmez.

Vajinoplasti ve Labioplasti Farkı

Vajinoplasti ve Labioplasti Farkı en net tabiriyle vajen içi ve vajen dışı estetik uygulama olarak iki farklı tedavi şeklinde özetlenebilir. Labioplasti uygulamasına dair her türlü bilgiyi kliniğimizden öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçebilir ve Ankara Çankaya’daki kliniğimiz için randevu kaydı talep edebilirsiniz. Op. Dr. İlhami Atılgan kliniğinde vajinoplasti ve labioplasti yöntemlerinin size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Menü